Jak poznat nejvýhodnější úvěr? Klíčovým údajem je celkový přeplatek
Agentura STEM/MARK, která se zaměřuje na provádění různých výzkumů (většina lidí ji bude znát např. z průzkumů volebních preferencí) nedávno provedla rozsáhlý výzkum, v něž zjišťovala, podle čeho lidé posuzují výhodnost půjčky a na jaké konkrétní účely se vyplatí půjčit si peníze.
Lustrace po čínském vzoru – bude se nově při sjednávání půjčky kontrolovat i obsah vašeho mobilu?
Při sjednávání spotřebitelských půjček si jednotliví poskytovatelé zjišťují bonitu klientů různými způsoby. Kromě poskytnutí základních osobních údajů jsou běžné např. dotazy na výši příjmu, měsíční výdaje, přesnou adresu a další informace. Mnoho společností kontroluje registry dlužníků a půjčku dává pouze těm, kteří v nich nemají záznam, některé úvěrové společnosti zase vyžadují uhrazení korunového poplatku, aby si ověřili, že žadatel disponuje vlastním bankovním účtem.
Vybíráte půjčku? Nejnižší splátka ještě neznamená, že je úvěr nejlevnější
Zvažujete, že byste si v nejbližší době podali žádost o půjčku? Pokud ano, máme pro vás pár tipů, na které parametry se při hledání nejlepšího úvěru zaměřit. Mnoho lidí totiž dělá velkou chybu, když se při výběru půjčky dívají pouze na výši měsíční splátky. To je sice samozřejmě důležitá věc, nicméně výše splátky sama o sobě není měřítkem výhodnosti dané půjčky.
Do dluhové pasti padá čím dál více lidí, rizikovou skupinou jsou samoživitelky
Vysoké dluhy, které často lidem přerůstají přes hlavu, jsou v posledních letech velkým problémem a zadlužených stále přibývá. V krajních případech pak zadlužení lidé končí až v exekučním řízení, ať už jde o exekuci na účet, na plat nebo na majetek dlužníka. Jednou z nejvíce rizikových skupin jsou v tomto směru mladé matky – samoživitelky, které patří k nejčastějším žadatelům o nebankovní půjčky.
Jak velkou hypotéku je letos možné od banky získat?
Hypoteční úvěry jsou stále jednou z nejoblíbenějších možností, jak financovat vlastní bydlení. Získat se dají od bankovních i nebankovních společností.
Existují vůbec půjčky pro zadlužené?
V souvislosti s úvěry patří k velmi často skloňovaným otázkám problematika půjček pro zadlužené osoby, které mají několik různých dluhů, nebo jsou zatíženi např. exekucemi. Zadlužení zájemci o půjčku jsou ve velmi těžké situaci, protože najít si vhodnou a alespoň trochu výhodnou půjčku je pro ně velmi těžké, pro poskytovatele jsou takovíto klienti velmi rizikoví. Přesto se ale dají najít i seriózní půjčky, na něž mohou dosáhnout i zadlužení lidé. O jaké typy půjček se jedná a kde se ty nejvýhodnější dají najít?
Co se dá považovat za pravidelný příjem při posuzování úvěruschopnosti zájemce o úvěr?
Jednou z důležitých otázek při hledání vhodné půjčky je dokládání příjmů. Existuje sice celá řada úvěrových produktů, u nichž se příjmy nijak dokládat nemusejí, jedná se ale většinou pouze o menší půjčky, převážně z nebankovního sektoru. U bankovních úvěrů, ale i u mnoha nebankovních půjček, je podmínkou, aby klient doložil výši svých aktuálních příjmů. O jaké příjmy se může jednat?
Půjčky s nejnižším úrokem a jak je získat
Některé věci se rozhodně nevyplácí příliš uspěchat. Patří mezi ně i výběr vhodné půjčky, při kterém můžete spoustu peněz ušetřit, nebo naopak v opačném případě zbytečně utratit vysoké poplatky a úroky. Poskytovatelů bankovních i nebankovních půjček je dnes v České republice obrovské množství a i díky tomu se dají sehnat i úvěry s nízkými úroky. Jak takovou půjčku najít a které z nich patří v tomto směru k těm nejvíce výhodným?
Půjčky s ručitelem – kdo vám může ručit?
U většiny půjček – ať už z bankovního nebo nebankovního sektoru – není potřeba mít žádného ručitele ani zástavu, nicméně jsou i případy, kdy se bez ručení neobejdete. Jak to je u půjček s ručitelem – kdo vám za takový úvěr může ručit, jak to funguje u půjček s ručením nemovitostí a které společnosti půjčku s ručitelem nabízejí? Na tyto otázky se vám pokusíme stručně odpovědět v tomto článku.
Půjčky s týdenní splátkou na okamžitou výpomoc
U velké většiny běžných půjček se obvykle setkáváme se splácením v měsíční frekvenci – klient posílá splátku pravidelně 1x za měsíc, vždy ke stejnému dni. U malých nebankovních půjček na velmi nízké částky je pak obvykle splátka jednorázová a celý úvěr se musí uhradit najednou. Specifickým typem úvěru jsou pak půjčky s týdenní splátkou – ty u nás poskytuje jen malé procento úvěrových společností, na druhou stranu se jedná vesměs o celkem dostupné úvěry, které jsou pro mnoho lidí nejlepším řešením tíživé finanční situace.
Půjčky pro zaměstnané ve zkušební době
Při hledání vhodné půjčky se spousta lidí setká s požadavkem na doložení příjmů. To se týká zejména bankovních úvěrů, kde je obvykle potvrzení o příjmech nutností, někdy se ale výše příjmů musí dokládat i u nebankovních společností. Problém ale může nastat u zaměstnanců, kteří ještě nemají smlouvu na dobu neurčitou a jsou teprve ve zkušební době. Jak v této situaci postupovat a jaké jsou možnosti půjček pro tuto skupinu zaměstnanců?
Půjčky i s exekucí – když to předtím nevyšlo
Do exekuce se v posledních letech dostává čím dál více lidí. Půjčky – zvláště ty nebankovní – jsou dnes velmi snadno dostupné a alespoň malý úvěr dnes může získat téměř každý. Spousta lidí si navíc půjčuje úplně zbytečně i na věci, které nutně nepotřebuje. Zadlužit se dá ale i kvůli nákupům na splátky a v exekuci můžete skončit i na základě neplacení nájmu, energií, poplatků za telefon, internet, televizi nebo jiné služby. Dá se i v takové situaci získat nějaká půjčka? Co dělat, když už jste si ji zkoušeli najít a všude vás odmítli? Jaké jsou možnosti řešení exekuce?
Na co si dát pozor u půjčky na ruku
Kromě spotřebitelských půjček, které se ve většině případů vyplácejí bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, existuje i spousta nabídek na hotovostní půjčky vyplácené přímo na ruku. Tyto půjčky jsou v posledních letech hodně žádané, protože spousta lidí tento způsob výplaty preferuje.
Vánoční půjčky – kterou si vybrat?
Pomalu se blíží, Vánoce, které jsou pro většinu lidí nejkrásnějším obdobím v roce. S Vánocemi jsou u nás neodmyslitelně spojeny i dárky, jež si lidé nadělují pod stromeček. Spousta lidí ale nemá dostatek finančních prostředků a právě předvánoční období patří mezi ty, kdy je zvýšená poptávka po různých půjčkách. V tomto článku pro vás máme několik rad a tipů na to, jak si vybrat vhodnou vánoční půjčku a které konkrétní úvěry patří k těm spolehlivým a výhodným.
Dejte si pozor na půjčky s poplatkem předem
U výběru vhodné půjčky se obvykle řídíme různými faktory – nejčastěji se lidé rozhodují např. podle úrokové sazby, poplatků, roční procentní sazby nákladů (RPSN), maximální výše půjčky nebo možné celkové doby splácení. Zatímco v bankovním sektoru žádné velké riziko nehrozí a rozhodně se klienti nemusejí bát žádných podvodů, u nebankovních půjček už je nutné dávat si velký pozor – spousta nabídek na úvěr je totiž podvodných a nejčastěji se jedná o půjčky s poplatkem předem.
Půjčky s odkladem splátek – kdyby to nevyšlo
U nebankovních půjček se často lidem stává, že špatně odhadnou svoje finanční možnosti (nebo přijdou nečekané výdaje) a nejsou schopni splatit svůj úvěr včas. Často se to stává u krátkodobých SMS půjček, které jsou obvykle maximálně na jeden měsíc. V takové situaci ale není nutné věšet hlavu – tyto půjčky se obvykle dají snadno prodloužit a po uhrazení stanoveného poplatku se vám splátka odloží např. o týden, 14 dní nebo o měsíc.
10 tipů na půjčky s nízkým příjmem
Máte jen velmi nízký příjem, ale potřebovali byste půjčku? To, že máte malou výplatu, ještě neznamená, že byste nemohli získat úvěr – naopak, je spousta společností, které vám půjčku ochotně poskytnou. V tomto článku jsme pro vás vybrali 10 tipů na bezpečné a spolehlivé úvěry, které mohou získat i lidé s nízkými příjmy a ve většina případů i ti, kteří svoje příjmy nemohou nijak doložit.
Půjčky lidem od lidí, jak to vlastně funguje?
Ještě před pár lety jsme u nás znali pouze klasické bankovní a nebankovní úvěry, případně speciální typy účelových úvěrů, jako jsou např. hypotéky, půjčky na auto apod. Nově se ale na českém finančním trhu začal rozšiřovat velmi specifický a zajímavý úvěrový produkt, který se označuje jako P2P půjčky – úvěry kde, si lidé půjčují vzájemně mezi sebou.
Půjčky, kde nevadí exekuce
Exekuce patří k velmi nepříjemným životním situacím, do kterých se ale bohužel dostává čím dál více lidí. Samotné exekuční řízení může probíhat různými způsoby, častá je zejména exekuce na bankovní účet, kdy vám exekutor zabaví všechny peníze z účtu a vybrat si můžete jen nezabavitelnou částku, která činí dvojnásobek životního minima ( v roce 2016 tedy 6 820 Kč). Dalším variantou je pak exekuce na plat, resp. na důchod, kdy se Vám každý měsíc automaticky strhává určitá částka z výplaty nebo důchodu a nejhorší a nejobávanější je pak exekuce na majetek, kterou vykonávají exekutoři přímo tam, kde dlužník bydlí. S exekucí je samozřejmě spojeno mnoho problémů a komplikací, jednou z nich je i obtížné hledání půjčky. U jakých úvěrových společností můžete získat půjčku i s exekucí a kde naopak šanci na získání úvěru nemáte?
Půjčky s registrem – kde je získat a na co si dát pozor
Lidí, kteří se dostali do do různých registrů dlužníků přibývá a spolu s tím roste i poptávka po půjčkách, jež lze získat i se záznamem v registru. Výběr takovýchto úvěrů je pochopitelně omezený – nepůjčí vám v žádné bance a i u nebankovních společností vás někde mohou odmítnout. Na druhou stranu i tak se dá zajímavá půjčka získat, zvláště když vám stačí pouze malá částka.