Do exekuce se v posledních letech dostává čím dál více lidí. Půjčky – zvláště ty nebankovní – jsou dnes velmi snadno dostupné a alespoň malý úvěr dnes může získat téměř každý. Spousta lidí si navíc půjčuje úplně zbytečně i na věci, které nutně nepotřebuje. Zadlužit se dá ale i kvůli nákupům na splátky a v exekuci můžete skončit i na základě neplacení nájmu, energií, poplatků za telefon, internet, televizi nebo jiné služby. Dá se i v takové situaci získat nějaká půjčka? Co dělat, když už jste si ji zkoušeli najít a všude vás odmítli? Jaké jsou možnosti řešení exekuce?

Půjčky i s exekucí  když to předtím nevyšlo

S exekucí je hledání půjčky velmi složité

Pokud byla na vaši osobu uvalena exekuce, je pochopitelně shánění půjčky velmi obtížné. Většina poskytovatelů má pochopitelně určité požadavky a právě exekuce je obvykle problém. Je logické, že úvěrové společnosti chtějí minimalizovat svoje riziko a nechtějí půjčovat někomu, u koho je riziko, že půjčku nedokáže řádně splácet. Například u bank tak s exekucí nemáte vůbec šanci a možnost získat úvěr je tak výhradně u nebankovních institucí.

I v nebankovním sektoru je výběr docela omezený

Nebankovní půjčka s exekucí se sice teoreticky sehnat dá, ale i tady musíte počítat s tím, že nabídka je podstatně užší a spousta společností vám žádost zamítne. U tzv. SMS půjček v řádu pár tisíc je šance trochu vyšší, u vysokých úvěrů už ale obvykle neuspějete.

Vybírejte pečlivě a odpovědně, ať neskončíte v ještě větších dluzích

Vybírat si vhodnou půjčku s rozmyslem a velmi pečlivě by měl každý – dvojnásob to ale platí u těch, kteří už mají dluhy a exekuci na krku. V takovéto situaci by další chyba byla ještě o to smutnější a proto doporučujeme hledat úvěr pomocí nezávislých webů, které se specializují na srovnání půjček. Kromě naší stránky patří k těm nejlepším např. PůjčkyHned.cz, případně Vyhodnaky.cz. Výhodou je i skutečnost, že všechny tyto portály zahrnují pouze důkladně prověřené půjčky, u nichž nehrozí žádné nebezpečí.

Řešením může být např. půjčka zajištěná nemovitostí

Pokud máte exekuci, několikrát jste si žádali o úvěr a všude vás odmítli, možným řešením by pak mohla být půjčka zajištěná nemovitostí. Její výhodou je, že se dají získat i velmi vysoké částky – stovky tisíc až miliony korun, navíc registry dlužníků se neprověřují, stejně tak nemusíte dokládat příjmy. Nevýhodou je ale to, že tyto půjčky jsou pouze pro ty, jenž mají nemovitost, kterou jsou ochotní ručit. V případě nesplácení pak o tuto nemovitost přijdou – to je riziko, které je nutné si předem uvědomit.

Některé společnosti nabízejí i oddlužení – ne každá je ale poctivá

Exekuce se ale dá řešit i jinými cestami – např. žádostí o oddlužení. Tyto žádosti posuzuje soud, ke kterému je třeba podat žádost se všemi potřebnými náležitostmi, což není úplně jednoduchá záležitost. Pomoc s oddlužením u nás nabízí řada společností, bohužel mnoho z nich není poctivých a od exekuce vám nijak nepomohou. Některé naopak pomoci dokážou, ale často je za jejich služby nutné uhradit docela vysoký poplatek.

Rozumným řešením je poradit se s odborníky

V případě, že vám hrozí (nebo už na vás byla uvalena) exekuce, je nejlepší poradit se s nezávislými odborníky, kteří vám dokáží pomoci. Asi ideálním je obrátit se na některou z bezplatných finančních poraden. Ty poskytují zadluženým lidem bezplatnou pomoc a často jim pomohou zdarma i se sepsáním žádosti o oddlužení. Tyto instituce jsou ve všech regionech a ve většině velkých měst – na internetu najdete řadu kontaktů a můžete si tak vybrat tu, která je nejblíž nebo poskytuje přesně ty služby, které potřebujete. Pokud máte např. kamaráda právníka, můžete se poradit s ním, může vám např. pomoci s žádostí o oddlužení, případně poskytnout jiné rady.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky i s exekucí – když to předtím nevyšlo hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 832 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 28. 11. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

40000
Výše půjčky 1 000 Kč - 40 000 Kč
Úrok od 40 %
Splatnost 2 – 12 měsíců
30000
Výše půjčky 500 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 1 – 24 měsíců

Doporučujeme

Diskuze