Kromě spotřebitelských půjček, které se ve většině případů vyplácejí bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, existuje i spousta nabídek na hotovostní půjčky vyplácené přímo na ruku. Tyto půjčky jsou v posledních letech hodně žádané, protože spousta lidí tento způsob výplaty preferuje.

Na co si dát pozor u půjčky na ruku

Jedná se zejména o ty, jenž mají exekuci a nemohou si tak nechat poslat peníze na účet (protože by o ně jinak přišli), ale často i o ty, kteří hodně spěchají a chtějí mít peníze hned, nebo o ty, kteří jsou zoufalí a chtějí půjčku za každou cenu, bez ohledu na to, jaké podmínky jsou s ní spojeny. V tomto článku jsme vybrali několik druhů půjčky na ruku, na které byste si určitě měli dát pozor, pokud s nechcete stát obětí podvodu, nebo skončit s ještě vyššími dluhy nebo exekucemi. Pozor byste si tedy měli dát především:

Na nabídky podvodných půjček po telefonu

Celkem častý podvod, který spočívá v tom, že zájemce o půjčku musí nejdříve zatelefonovat na určené telefonní číslo. Nejde ale o klasickou linku, nýbrž o speciální číslo se zvýšenou tarifikací (obvykle až kolem 90 Kč za minutu). Operátorka na druhém konci pak hovor záměrně protahuje a ve finále pak žadatel protelefonuje i tisíce korun. Navíc žádnou půjčku nedostane a místo slíbených peněz na tom bude ještě hůře. Někdy může být rizikem i na první pohled obyčejné číslo – můžete pak totiž být přesměrováni na jinou linku, která už je placená vyšším tarifem. Jednoduchou obranou je nikdy kvůli půjčce na ruku nikam netelefonovat, každý seriózní společnost vám totiž buď zavolá sama, nebo s vámi vše vyřídí přes internet či po telefonu.

Na půjčky s vysokým poplatkem předem

Asi nejčastější podvod, bohužel stále se najde spousta lidí, kteří se na něj nechají napálit. Člověk, který půjčku na ruku nabízí, sdělí žadateli, že má žádost schválenou, peníze dostane, ale nejdříve musí uhradit poplatek – často až v řádu tisíců korun. Zájemce o půjčku poplatek uhradí a následně nedostane ani korunu a úvěr je mu zamítnut. Opět platí jednoduchá rada – nikdy neplaťte žádný poplatek předem, jedinou výjimkou jsou tzv. ověřovací poplatky, které činí jen symbolickou jednu korunu.

Na zbytečně předražené úvěry

To se týká zejména nebankovních půjček, kterých je dnes už obrovské množství. Některé z nich jsou extrémně předražené a nemohou se nikomu vyplatit, přitom existuje spousta mnohem výhodnějších alternativ. Pokud se zbytečně drahé půjčce chcete vyhnout, použijte internet a srovnejte si více nabídek – k tomuto účelu vám ideálně poslouží nezávislé internetové srovnávače půjček (nejen CoolPůjčky.cz, ale např. i PůjčkyHned.cz nebo ParádníPůjčky.cz).

Na půjčky na směnku s nevýhodnými podmínkami

Půjčky na ruku jsou často nabízeny na směnku od soukromých osob – tyto úvěry jsou velmi rizikové a podmínky bývají velmi nevýhodné. Mnohem lepší je půjčit si od spolehlivé nebankovní společnosti, kde máte jistotu férového jednání a alespoň trochu přijatelných podmínek. Ty nejlepší naleznete na již zmíněných stránkách zaměřených na srovnání půjček.

Na půjčky s lichvářskými úroky

I tento příklad se týká zejména fyzických osob – ty často zneužívají tíživé finanční situace  půjčují peníze na ruku s šílenými úroky – např. vám půjčí 1 000 Kč, ale za měsíc chtějí vrátit 2 000 Kč. Často tyto nabídky využívají někteří sociálně slabší spoluobčané, bohužel ve výsledku se jejich situace ještě dále zhoršuje.

Na půjčky s rozhodčí doložkou

Některé nebankovní společnosti mají v svých podmínkách (které jako klient musíte odsouhlasit) tzv. rozhodčí doložku. Pokud úvěr splatíte včas, nijak se vás netýká, ale v případě pozdního splácení vám tato doložka může způsobit značné problémy. Při výběru vhodné půjčky na ruku je tedy dobré podívat se i na tuto věc a pokud je to možné, raději upřednostnit firmu, která rozhodčí položky nepoužívá.

Hodnocení kategorie 4.5
Na co si dát pozor u půjčky na ruku hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 11 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 28. 11. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

1000000
Výše půjčky 100 000 Kč - 1 000 000 Kč
Úrok od 7,9 %
Splatnost 12 – 144 měs.
100000
Výše půjčky 4 000 Kč - 100 000 Kč
Úrok od 20,74 %
Splatnost až 100 týdnů
130000
Výše půjčky 3 000 Kč - 130 000 Kč
Úrok od 13,59 %
Splatnost 6 – 36 měsíců

Doporučujeme

Diskuze