Lidí, kteří se dostali do do různých registrů dlužníků přibývá a spolu s tím roste i poptávka po půjčkách, jež lze získat i se záznamem v registru. Výběr takovýchto úvěrů je pochopitelně omezený – nepůjčí vám v žádné bance a i u nebankovních společností vás někde mohou odmítnout. Na druhou stranu i tak se dá zajímavá půjčka získat, zvláště když vám stačí pouze malá částka.

Půjčky s registrem  kde je získat a na co si dát pozor

Nebankovní sektor nabízí spoustu půjček bez kontroly registru

Mezi nebankovními úvěry panuje obrovská konkurence a úvěrové společnosti, nabízející tyto půjčky, neustále přicházejí s něčím novým. Většina nebankovních půjček se hodně zaměřuje na rizikové klienty, mezi něž patří mimo jiné i lidé se záznamem v registru dlužníků. Možností, jak sehnat půjčku je tedy spousta, je ale nutné vybírat pečlivě a nesáhnout hned po té první, která vám přijde pod ruku – jednak proto, že mezi nebankovními půjčkami jsou velké rozdíly v úrocích a poplatcích, ale i z důvodu, že v mnoha případech může jít o podvod.   

Nejdostupnější jsou rychlé SMS půjčky

Nejsnadněji se dají získat malé krátkodobé půjčky, které se někdy označují jako SMS půjčky, resp. mikropůjčky. Jedná se zpravidla o rychlé úvěry v částce do 20 000 Kč, pro nové zákazníky je obvykle maximum omezeno jen na několik tisíc. Doba splatnosti je nejčastěji na jeden měsíc, dá se ale najít pár poskytovatelů, kteří půjčují i na delší dobu. Ideální jsou SMS půjčky, jež jsou napoprvé zdarma – stačí jen vrátit peníze včas a neplatíte žádný úrok ani žádný poplatek. K oblíbeným úvěrům z této kategorie patří např. Zaplo půjčka, Japonská půjčka nebo Ninja půjčka.

Další variantou jsou některé hotovostní půjčky

Některé nebankovní půjčky se dají získat i v hotovosti bez nutnosti mít bankovní účet, navíc s delší dobou splatnosti a vyšším úvěrovým rámcem. Z těch nejznámějších se jedná např. o půjčky Provident Financial nebo Smart půjčku. Pro obě půjčky je typické jejich splácení, kdy peníze předáváte vždy do rukou obchodního zástupce, který si pro ně vždy ve smluvenou dobu přijede.

Záznam v registru není problém u půjček se zajištěním

Celkem bez problémů můžete získat i hodně vysoké částky, pokud máte nemovitost, kterou jste ochotní ručit. V takovém případě vůbec nevadí, že máte záznam v registru a obvykle ani nemusíte dokládat příjmy. Půjčky se zajištěním nemovitostí nabízí celá řada poskytovatelů, k těm oblíbeným patří např. Acema Credit nebo HK Investment.

Půjčka bez registru se dá snadno vyřídit přes internet

Drtivá většina půjček bez registru se dá sjednat velmi pohodlně přes internetové stránky, aniž byste museli vytáhnout paty z domu. Nejjednodušší je to logicky u těch nejmenších půjček, ale i vysoké úvěry si lze vyřídit z pohodlí domova. Možnost sjednání půjčky online nabízejí jak bankovní, tak i nebankovní instituce, u velkého množství nebankovních společností je dokonce online vyřízení jedinou možností.

Poplatky předem si seriózní poskytovatelé neúčtují

Pokud by po vás poskytovatel půjčky chtěl, abyste nejdříve zaplatili vysoký poplatek předem, dejte raději od takové nabídky ruce pryč. S vysokou pravděpodobností může jít o podvod a vy nedostanete ani půjčku, ani vám nevrátí peníze. Bohužel, takových případů je stále hodně a většinou na ně naletí zoufalí lidé, kteří mají vysoké dluhy, nízké nebo nulové příjmy, nebo mají záznam v registru.

Pozor na volání na linky se zvýšenou tarifikací

Pozor byste si měli dát také na nabídky půjček, kde je pro jejich získání vyžadován telefonát. Často se totiž jedná o speciální linky, kde stojí minuta hovoru až kolem 90 Kč a operátor navíc hovor neustále protahuje. Výsledek je pak takový, že provoláte až tisíce korun a žádnou půjčku vám stejně nedají. Všechny seriózní půjčky se dají sjednat přes internet nebo osobně, určitě není podmínkou někam telefonovat.

Pokud si půjčku ověříte na internetu, můžete být v klidu

Chcete-li mít jistotu, že se nestanete obětí podvodu, důkladně si půjčku prověřte na internetu. Nejjednodušší je vybrat si vhodný úvěr pomocí nezávislých srovnávačů půjček, mez něž patří i stránky, na kterých se právě nacházíte.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky s registrem – kde je získat a na co si dát pozor hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 8. 11. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze