Pomalu se blíží, Vánoce, které jsou pro většinu lidí nejkrásnějším obdobím v roce. S Vánocemi jsou u nás neodmyslitelně spojeny i dárky, jež si lidé nadělují pod stromeček. Spousta lidí ale nemá dostatek finančních prostředků a právě předvánoční období patří mezi ty, kdy je zvýšená poptávka po různých půjčkách. V tomto článku pro vás máme několik rad a tipů na to, jak si vybrat vhodnou vánoční půjčku a které konkrétní úvěry patří k těm spolehlivým a výhodným.

Vánoční půjčky  kterou si vybrat

Rozmyslete si, zda je pro vás půjčka opravdu nutná

Prvním krokem, který byste měli učinit, je důkladně si rozmyslet, jestli půjčku na dárky skutečně potřebujete. Mnoho lidí si totiž půjčuje víceméně zbytečně a utrácí za dárky nesmyslně velké peníze. Půjčku pak často obtížně splácejí a nezřídka pak tyto předvánoční úvěry končí i pokutami za pozdní splácení. Ty navíc mohou časem hodně narůst a v krajních případech při dlouhodobém neplacení může dojít až k exekuci.

Zvažte, jak vysokou částku budete potřebovat

Pokud jste pevně rozhodnutí, že si o půjčku požádáte, rozmyslete si, jak vysokou částku si požádáte. Jednou věcí je samozřejmě fakt, kolik vám bude úvěrová společnost ochotna půjčit, druhým aspektem je ale zvážení, kolik peněz chcete do dárků investovat. Je rozhodně lepší mít Vánoce trochu chudší s menším množstvím dárků (nebo s dárky, jež nejsou tak drahé), než utratit obrovskou částku a pak se po celý rok potýkat s jejím splácením. 

Vybírejte s pomocí srovnávače půjček

Vybrat si tu správnou vánoční půjčku není jen tak snadné – nabídka je zejména v nebankovním sektoru nesmírně široká, jsou zde ale dva potenciální problémy – tím prvním je výše poplatků a úroků a druhým riziko podvodných půjček. Obě otázky můžete velmi snadno vyřešit tím, že použijete některý z webů, zaměřených na nezávislé srovnání půjček. Jednak si takto snadno vyberete půjčku, která je nejlevnější a nejvýhodnější, navíc tím získáte jistotu, že nejde o žádný podvod – internetové srovnávače zahrnují pouze pečlivě prověřené úvěry, kde žádné nebezpečí nehrozí. Největší výběr půjček i s podrobnými recenzemi naleznete na webu, na němž se právě nacházíte, kromě něj nabízejí kvalitní srovnání např. ParádníPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz.

Které půjčky jsou před Vánocemi ideální?

Závěrem jsme pro vás vybrali několik spolehlivých a výhodných půjček, které můžeme stoprocentně doporučit. Jejich výběrem rozhodně neuděláte chybu a jejich poskytovatelé patří mezi špičku mezi úvěrovými společnostmi.

CreditAir

Rychlá nebankovní půjčka od 500 Kč do 10 000 Kč. Patří mezi ty úvěry, které se dají získat zdarma, bez poplatků a úroků. Výjimečná je ale CreditAir v tom, že doba splatnosti je zde mnohem delší než u konkurenčních společností – zatímco jinde je to obvykle nanejvýš měsíc, zde je maximální doba splatnosti 75 dní. Pro úplnost dodáme, že první půjčka zdarma je pouze pro nové klienty a maximálně do 6 000 Kč.

Japonská půjčka

Nebankovní úvěr od společnosti Home Credit. Pro nové klienty je první půjčka zdarma pouze při vrácení do 14 dní, jinak maximum je 10 000 Kč, u stálých klientů až 15 000 Kč. Japonská půjčka je stále nejlevnějším nebankovním úvěrem v Česku, pro ty, co si půjčují opakovaně je to tedy ideální volba.

Zaplo půjčka

Oblíbená nebankovní půjčka do 20 000 Kč, pro nové zákazníky maximálně do 8 000 Kč. Napoprvé si i zde můžete půjčit zdarma, výhodou Zaplo půjčky je navíc možnost výběr peněz v hotovosti v síti trafik Geco. Opět se jedná o krátkodobý úvěr, doba splatnosti je do 30 dnů.

Ninja půjčka

Bleskové online půjčky od 500 do 4 500 Kč, vhodné i pro nezaměstnané, důchodce, studenty, nebo maminky na mateřské. Peníze se vyplácejí převodem na účet a  vyřízení nemusíte dokládat příjmy, překážkou nejsou ani záznamy v registrech dlužníků.

Santa půjčka

Alternativa pro ty, jenž potřebují půjčit více peněz. Santa půjčka je poskytována až do 250 000 Kč, stejně jako u Ninja půjčky se nekontrolují žádné registry. Úvěr mohou získat občané od 18 do 70 let a sjednání probíhá přes internet, takže nemusíte nikam jezdit.

Hodnocení kategorie 4.5
Vánoční půjčky – kterou si vybrat? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 57 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 17. 11. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze