V souvislosti s úvěry patří k velmi často skloňovaným otázkám problematika půjček pro zadlužené osoby, které mají několik různých dluhů, nebo jsou zatíženi např. exekucemi. Zadlužení zájemci o půjčku jsou ve velmi těžké situaci, protože najít si vhodnou a alespoň trochu výhodnou půjčku je pro ně velmi těžké, pro poskytovatele jsou takovíto klienti velmi rizikoví. Přesto se ale dají najít i seriózní půjčky, na něž mohou dosáhnout i zadlužení lidé. O jaké typy půjček se jedná a kde se ty nejvýhodnější dají najít?

Existují vůbec půjčky pro zadlužené

Bankovní úvěry pro zadlužené zájemce možné nejsou

Pokud jste zadlužení a chcete si půjčit peníze od banky, nemá ani smysl podávat si žádost. Banky nikdy nepůjčují peníze lidem se záznamem v registru dlužníků (ať už jde o známý registr SOLUS nebo jiné registry), stejně tak neposkytují úvěry ani lidem v exekuci nebo insolvenci. Bankovní instituce jsou velmi opatrné v tom, komu půjčku poskytují a velmi důkladně si klienty prověřují. Na druhou stranu pořád je zde nebankovní sektor, kde je situace výrazně odlišná.

Nebankovní půjčky přinášejí několik možností

Mezi nebankovními společnostmi je velmi silná konkurence a řada těchto poskytovatelů se cíleně zaměřuje i na velmi rizikové klienty, u nichž je zvýšené nebezpečí, že by mohly mít potíže se splácením. Šanci tak mají i někteří zadlužení zájemci, ti ale musejí počítat s tím, že nebankovní úvěry jsou dražší než bankovní a úrokové sazby jsou zde podstatně vyšší. Zpravidla se můžeme setkat se dvěma typy nebankovních půjček, na něž mohou dosáhnou i zadlužení – jde jednak o tzv. SMS půjčky a dále pak o půjčky s ručením nemovitostí.

Rychlé mikropůjčky s krátkodobou splatností

Těmto malým úvěrům se někdy říká také SMS půjčky nebo půjčky před výplatou a jedná se pouze o malé a krátkodobé úvěry, jež jsou obvykle nabízeny na dobu maximálně 30 dní. Vzhledem k tomu, že podmínky jsou velmi mírné, tak i částky nejsou nijak vysoké – většinou jde jen o pár tisíc, zvláště když se jedná o nového klienta. Tyto úvěry jsou ale v některých případech výhodné prakticky pro každého – některé společnosti totiž nabízejí první půjčku zdarma, která je zcela bez úroků a poplatků. Důležité je ale hlídat si její splatnost – většinou je to 30 dní, někde to ale může být i kratší doba – např. nová půjčka Kamali je zdarma pouze při splacení do 14 dní.

Půjčky se zástavou nemovitosti

Pravým opakem SMS půjček jsou nebankovní úvěry s ručením nemovitostí. Ty jsou jednak dlouhodobé (splácení si můžete rozložit třeba na 10 let), kromě toho jde pochopitelně o vysoké částky – jejich výše tak může dosáhnout až milionů, v závislosti na zastavené nemovitosti. Půjčka je vždy zajištěna vhodnou nemovitostí (může to být třeba dům, byt, chata nebo pozemek) a může vám takto ručit i někdo z vašich blízkých. Díky zajištění už pak není nutné dokládat příjmy a stejně tak se nenahlíží ani do registrů. Tento typ půjčky je tak možným řešením pro zadlužené, kteří potřebují půjčit vysokou sumu a mají nemovitost, kterou jsou ochotní ručit.

Pro zadlužené jsou velkým rizikem podvodné nabídky půjček

Zadlužení lidé by měli být při výběru půjčky obzvláště opatrní – spousta nabídek je totiž vyloženě podvodných a jejich cílem je vylákat z důvěřivých lidí peníze. Poskytovatele půjčky si vždy prověřte na internetu, přečtěte si recenze a vybírejte s rozvahou. Vždy se vyhněte těm, kteří požadují uhrazení vysokého poplatku předem nebo nabídkám, kde je nutné nejdříve zavolat na placené číslo. Naopak ideální je použít některý z nezávislých webových srovnávačů, jako jsou naše stránky, nebo jiné portály (např. www.pujckyhned.cz).

Hodnocení kategorie 4.5
Existují vůbec půjčky pro zadlužené? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 72 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 16. 2. 2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

60000
Výše půjčky 1 000 Kč - 60 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost flexibilní

Doporučujeme

Diskuze