Některé věci se rozhodně nevyplácí příliš uspěchat. Patří mezi ně i výběr vhodné půjčky, při kterém můžete spoustu peněz ušetřit, nebo naopak v opačném případě zbytečně utratit vysoké poplatky a úroky. Poskytovatelů bankovních i nebankovních půjček je dnes v České republice obrovské množství a i díky tomu se dají sehnat i úvěry s nízkými úroky. Jak takovou půjčku najít a které z nich patří v tomto směru k těm nejvíce výhodným?

Půjčky s nejnižším úrokem a jak je získat

Bankovní půjčky jsou výhodnější než nebankovní

Obecně platí, že pokud máte tu možnost, měli byste vždy upřednostnit bankovní půjčku před tou nebankovní. Banky totiž půjčují pouze těm, u nichž je předpoklad, že nebudou mít problém s řádným splácením a rizikovým žadatelům úvěr neposkytnou. Mají tak mnohem nižší úrokové sazby než nebankovní společnosti, které naopak půjčují většině lidí a musejí do poplatků započítat i riziko, že mnoho lidí nezvládne úvěr splácet. Především u dlouhodobých a vysokých půjček je rozumné obrátit se nejdříve na banky a teprve v případě neúspěchu zkusit štěstí v nebankovním sektoru.

U nebankovních úvěrů je mnohdy důležitější úrok než RPSN

Pokud nemáte možnost půjčit si u banky, zaměřte se u nebankovních společností zejména na samotnou výši úrokové sazby (obvykle uváděnou za rok – per annum). U půjček se také běžně uvádí RPSN neboli roční procentní sazba nákladů, ta ale hraje roli spíše u dlouhodobých úvěrů – pokud si berete např. půjčku na měsíc, její výše není tak zásadní. Spíše je důležité zaměřit se na konkrétní poplatky a celkové náklady za půjčku.

V případě mikropůjček se může vyplatit i nebankovní úvěr

U těch nejmenších půjček v řádu několika tisíc mohou být nebankovní úvěry i výhodnější než bankovní. Díky silné konkurenci totiž řada společností nabízí první půjčku zdarma, u níž se neplatí žádné úroky ani poplatky. V takovém případě při včasném splacení nezaplatíte ani korunu navíc a výhodnější úrok už logicky získat nelze. Je ale třeba dát si pozor na opravdu včasnou úhradu – v opačném případě hrozí různé sankce, které vám mohou půjčku značně prodražit.

Nejlepším pomocníkem při výběru jsou nezávislé srovnávače

Chcete-li mít jistotu, že jste si nevybrali zbytečně drahý úvěr, nebo se prostě v oblasti financí vůbec nevyznáte, doporučujeme pro výběr půjčky použít některý z internetových srovnávačů. Tyto nezávislé weby se zaměřují na podrobné porovnání bankovních i nebankovních úvěrů a s jejich pomocí snadno najdete půjčku, která bude splňovat vaše požadavky a zároveň bude mít nejnižší úroky. Navíc se takto vyhnete nebezpečí podvodných půjček – srovnávací portály, jakou jsou PujckyHned.cz, ParadniPujcky.cz nebo web, na němž se právě nacházíte, obsahují pouze důkladně prověřené a spolehlivé poskytovatele, u nichž vám žádné nebezpečí nehrozí.

Jak si o půjčku s nejnižším úrokem požádat? 

Poté, co si úvěr vyberete, vás čeká vyplnění nezávazné žádosti. Tu si můžete podat z pohodlí domova, aniž byste museli chodit do banky nebo na pobočku úvěrové firmy. Po vyplnění vás pak bude poskytovatel půjčky sám kontaktovat. Ve většině případů si lze žádost podat i telefonicky (někdy jde o bezplatné linky, jindy o běžný tarif), u některých společností i mailem. Osobní žádost o půjčku si můžete podat v kterékoli bance, u nebankovních firem to většinou možné není.

Pokud jde o vyžadované dokumenty a doklady, tak prakticky vždy budete potřebovat občanský průkaz, někde i druhý doklad totožnosti, z dokumentů pak bývá u vyšších úvěrů požadováno např. potvrzení o příjmech, výpis z bankovního účtu nebo doklad potvrzující adresu vašeho bydliště. Každý poskytovatel má ale tyto požadavky trochu odlišné, proto si je raději prostudujte předem, abyste zbytečně neztráceli čas vyplňováním žádostí o úvěry, které získat nemůžete.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky s nejnižším úrokem a jak je získat hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 894 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 6. 12. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze