Při hledání vhodné půjčky se spousta lidí setká s požadavkem na doložení příjmů. To se týká zejména bankovních úvěrů, kde je obvykle potvrzení o příjmech nutností, někdy se ale výše příjmů musí dokládat i u nebankovních společností. Problém ale může nastat u zaměstnanců, kteří ještě nemají smlouvu na dobu neurčitou a jsou teprve ve zkušební době. Jak v této situaci postupovat a jaké jsou možnosti půjček pro tuto skupinu zaměstnanců?

Půjčky pro zaměstnané ve zkušební době

Jak je to u českých bank?

Získat půjčku od některé z českých bank je v tomto případě problém. Banky požadují doložení příjmů a chtějí mít jistotu, že žadatel bude úvěr schopný řádně splácet – chtějí tedy, aby měl žadatel smlouvu na dobu neurčitou a stálý, pravidelný příjem. Pokud jste teprve ve zkušební době, je nepravděpodobné, že by vám některá z bank půjčku poskytla.

Jsou ale situace, ve kterých by se i v bance dala půjčka ve zkušební době získat. Některé banky totiž poskytují svým klientům půjčky i bez doložení příjmů, pokud klientovi chodí pravidelně každý měsíc výplata na účet. Pokud tedy např. změníte zaměstnání a předtím vám dlouhodobě chodila výplata každý měsíc na účet, je možné, že vám banka půjčku poskytne.

Nebankovní půjčky jsou pro mnoho lidí řešením

Pro všechny ostatní jsou tu ale nebankovní společnosti, které mají mnohem mírnější podmínky, než bankovní instituce. Často se zaměřují cíleně na rizikové a méně bonitní klienty a šance na úspěch je tak mnohem vyšší. Poskytovatelů těchto půjček je navíc obrovské množství a díky tomu se dají najít i půjčky s celkem přijatelnými úroky a poplatky. Pokud vám navíc bude stačit pouze malá částka na krátkou dobu, můžete sehnat i úvěr zdarma, u něhož nejsou účtovány vůbec žádné úroky ani poplatky.

Nenechte se napálit podvodníky

Mnoho lidí, kteří jsou zaměstnaní a jsou teprve ve zkušební době, si vybírají půjčky zbytečně zbrkle a dostatečně si neověří jejího poskytovatele. Ve výsledku pak neuváženého rozhodnutí často litují, protože pak zjistí, že si vzali zbytečně nevýhodný úvěr, nebo se v horším případě stanou obětí podvodníků. Často jde především o firmy nebo soukromé osoby, které od zájemců o půjčku vyberou vysoký poplatek a pak jim žádost zamítnou, nebo o speciální telefonické linky se zvýšenou tarifikací, kde žadatel protelefonuje tisíce a žádný úvěr nakonec nedostane. Těmto nepoctivým nabídkám se ale můžete snadno vyhnout.

Jak si nejlepší půjčku pro zaměstnané ve zkušební době vybrat?

Abyste měli jistotu, že si půjčujete od seriózního poskytovatele a zároveň si mohli vybrat skutečně nejvýhodnější nabídku, použijte některý z webových srovnávačů. Internetové portály, věnující se srovnání půjček, jsou nezávislé weby, jež nabízejí přehledné a ucelené porovnání bankovních i nebankovních úvěrů od velkých i malých společností. Najdete v nich nejen srovnání podle základních parametrů, jako je výše půjčky, doba splácení nebo úroková sazba, ale také podrobné recenze, v nichž jsou uvedeny veškeré důležité informace o dané půjčce. Nejrozsáhlejší srovnání půjček vám nabízí stránky, na kterých se právě nacházíte – stačí jen kliknout na odkaz Srovnání půjček v horním menu.

Tipy na několik spolehlivých a bezpečných půjček:

Japonská půjčka – 1000 Kč – 15 000 Kč na 30 dní, pro nové klienty max. 10 000 Kč. Jedná se o nejlevnější nebankovní půjčku na českém trhu. První půjčku lze při splacení do 14 dní získat zdarma. Provozovatelem úvěru je společnost Home Credit.

CreditAir – nebankovní půjčka od 1500 Kč do 10 000 Kč, doba splatnosti 3 měsíce. První půjčka do 6 000 Kč je bez úroků a poplatků, úvěr se vždy hradí formou tří samostatných splátek.

Sumo půjčka – až 250 000 Kč i pro ty, jenž mají záznam v registru dlužníků. Velmi vysoká šance na schválení, až 89% žadatelů úvěr skutečně dostane. Půjčka je určená občanům ČR do věku 70 let. 

Acema Credit – půjčka s ručením nemovitostí, vhodná pro ty, jenž potřebují hodně vysokou částku. Splácení lze rozložit až na 20 let, výše úvěru závisí na hodnotě nemovitosti – může jít i o částku nad 5 000 000 Kč. Před uzavřením smlouvy neplatíte žádné poplatky.

Výše uvedené úvěry můžete získat i v případě, že jste ve svém zaměstnání teprve ve zkušební době. Žádost sice nemusí být na 100% schválena, ale pravděpodobnost, že půjčku získáte, je velmi vysoká.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky pro zaměstnané ve zkušební době hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 468 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 6. 12. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze