Exekuce patří k velmi nepříjemným životním situacím, do kterých se ale bohužel dostává čím dál více lidí. Samotné exekuční řízení může probíhat různými způsoby, častá je zejména exekuce na bankovní účet, kdy vám exekutor zabaví všechny peníze z účtu a vybrat si můžete jen nezabavitelnou částku, která činí dvojnásobek životního minima ( v roce 2016 tedy 6 820 Kč). Dalším variantou je pak exekuce na plat, resp. na důchod, kdy se Vám každý měsíc automaticky strhává určitá částka z výplaty nebo důchodu a nejhorší a nejobávanější je pak exekuce na majetek, kterou vykonávají exekutoři přímo tam, kde dlužník bydlí. S exekucí je samozřejmě spojeno mnoho problémů a komplikací, jednou z nich je i obtížné hledání půjčky. U jakých úvěrových společností můžete získat půjčku i s exekucí a kde naopak šanci na získání úvěru nemáte?

Půjčky kde nevadí exekuce

Jaké druhy půjček lze s exekucí získat?

Obecně lze říct, že se jedná výhradně o půjčky z nebankovní sféry. Bankovní instituce mají mnohem vyšší požadavky a lidem postiženým exekucí žádné půjčky neposkytují. Nezbývá tak než se obrátit na některou z nebankovních společností, kde jsou podmínky mírnější a zvláště u menších částek nemusí být exekuce problém. Pojďme se podívat na konkrétní příklady:

Rychlé SMS půjčky do výplaty

Jestliže vám stačí jen malá částka, nemělo by být získání půjčky zas tak velkým problémem ani s exekucí na krku. Rychlé nebankovní půjčky do výplaty (říká se jim často také mikropůjčky nebo SMS půjčky) mají zpravidla velmi jednoduché a nekomplikované podmínky, dají se sjednat jednoduše přes internet a mnohdy je mohou získat i lidé se záznamy v registru dlužníků nebo bez jakýchkoli doložitelných příjmů. Společným znakem těchto půjček je velmi krátká doba splatnosti (nejčastěji cca 30 dní) a pouze nízký úvěrový rámec. Na druhou stranu některé půjčky z této kategorie se dají získat i zdarma, bez úroků a poplatků. 

Vyšší hotovostní nebankovní úvěry

Další kategorií půjček, které se dají získat i tehdy, když máte exekuci, jsou některé nebankovní úvěry, vyplácené v hotovosti na ruku. Typickým příkladem jsou známé úvěry od společnosti Provident Financial, které vám obchodní zástupce přiveze až domů a pak od vás pravidelně vybírá splátky. Podobných společností je ale více, k těm důvěryhodným patří ještě Smart půjčka, kde si můžete půjčit až 70 000 Kč na 16 měsíců a některé další. Exekuce zde sice nevadí, co je ale nutné, je prokázání příjmů – abyste peníze mohli dostat, musíte mít doklady od zaměstnavatele, z nichž bude zřejmé, kolik činí vaše měsíční výplata.

Nebankovní půjčky se zajištěním nemovitostí

Pokud vám nestačí ani částka kolem 100 000 Kč a potřebujete půjčit ještě vyšší sumy, pravděpodobně už pak zbývá jediná možnost a tou je půjčka se zajištěním nemovitostí. Nebankovních společností, které ji nabízejí, je celá řada, asi tou nejznámější je Acema Credit. Výhodou je, že nemusíte prokazovat příjmy, nevadí ani záznamy v registru dlužníků nebo exekuce, ručit nemovitostí za vás v některých případech může i třetí osoba.

Půjčky na směnku – riziko podvodu

Na někoho mohou působit lákavě inzeráty s nabídkou půjček na směnku. Na první pohled sice může taková nabídka vypadat zajímavě, půjčovat si od soukromých osob nebo neznámých firem je velké riziko. Podvodných půjček je stále hodně a lidí, kteří se nechali napálit, bohužel přibývá. Pokud nechcete naletět i vy, rozhodně nikdy neplaťte žádné poplatky předem, ani kvůli půjčce nevolejte na žádná telefonní čísla – vše se dá vždy vyřídit přes internet nebo osobně. Možností, jak získat úvěr s exekucí je více, s hledáním vám pomohou např. internetové srovnávače půjček.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky, kde nevadí exekuce hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 11 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 8. 11. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

8000000
Výše půjčky 100 000 Kč - 8 000 000 Kč
Úrok od 9,69 %
Splatnost 1 – 20 let

Doporučujeme

Diskuze