Často kladené otázky Žlutý meloun

Žlutý meloun

Recenze Žlutý meloun

 • Výhodné P2P půjčky, které umožňují, aby si lidé půjčovali peníze vzájemně
 • Půjčkový rámec je od 10 000 Kč až do 250 000 Kč
 • Doba splácení půjčky je od 3 do 60 měsíců

Často kladené otázky Žlutý meloun

Otázka Odpověď
V čem je rozdíl mezi Žlutým melounem a klasickými půjčkami? Rozdíl je v tom, že se nejedná o klasickou bankovní nebo nebankovní půjčku, ale jde o tzv. P2P půjčku, která se někdy označuje také jako kolektivní půjčování. Její princip spočívá v tom, že peníze vám nepůjčuje úvěrová společnost, ale na vaši půjčku se skládají lidé, kteří do ní investují své finance. Díky tomuto systému tak můžete mít nižší úroky nebo získat levný úvěr i přes to, že v bance vám půjčit nechtějí. Systém je výhodný i pro investory, kteří v něm mohou zhodnotit své peníze.
Kolik si mohu půjčit? Jaká je minimální a maximální hranice půjčky? Minimální výše půjčky přes Žlutý meloun je stanovena na 10 000 Kč, naopak maximální úvěr může dosahovat 250 000 Kč.
Na jak dlouhou dobu se dá splatnost úvěru rozložit? Nejkratší doba splácení půjčky jsou tři měsíce, nejdéle si splácení můžete rozložit na dobu pěti let (60 měsíců).
Jaké jsou u Žlutého melounu úrokové sazby? Přesná výše úrokové sazby závisí mimo jiné na bonitě klienta, obvykle se pohybuje mezi 5,9 % p.a. až 9,6 % p.a. Méně bonitní žadatelé mohou mít úrok vyšší, naopak v ideálním případě se můžete dostat i na mimořádně nízkou sazbu – např. 4,4 % p.a.
Jakými způsoby se dá o tuto půjčku zažádat? Dvěma způsoby – buď kompletně online na webových stránkách Žlutého melounu, nebo telefonicky, kdy na webu vyplníte jen základní informace a zbytek s vámi projedná operátor.
Jak dlouho budu čekat, než peníze dostanu? Posouzení žádosti je vyřízeno do dvou pracovních dnů, následné financování pak trvá přibližně týden, maximálně ale 14 dní.
Platí se nějaký poplatek za poskytnutí půjčky? Ano, tento poplatek se strhává přímo z poskytnutého úvěru a jeho výše činí 2,90 až 6 % z celkové výše půjčky, minimálně 800 Kč. Poplatek se účtuje pouze tehdy, když máte půjčku schválenou a vyřízenou.
Je možné tento úvěr splatit i předčasně? Platí se pak nějaká pokuta? Ano, předčasné splacení je možné, musíte ale uhradit poplatek – u předčasného splacení do 12 měsíců před splatností půjčky je to 0,50 % z předčasně splacené jistiny, pokud je to více než rok před splatností, pak dělá poplatek 1 % z předčasně splacené jistiny.
Nemá zájem o půjčku, ale o investice – jak vysokou částku mohu investovat? Minimum je 500 Kč, naopak maximum nijak omezeno není. Nicméně do jedné půjčky lze investovat maximálně 6 500 Kč, stálí investoři mají limit zvýšený. Můžete ale investovat i do více půjček.
Proč bych si měl zažádat o půjčku zrovna přes Žlutý meloun? Argumentů je spousta, k těm největším patří nízké úroky, absence skrytých poplatků, férové podmínky, jednoduché sjednání a mnoho dalších. Půjčit si přes Žlutý meloun se vždy vyplatí.

Časté překlepy

žlutý melon

Půjčka je určena:

 • Plnoletým zájemcům o úvěr z České republiky i Slovenska
 • Těm, kteří chtějí půjčku s nízkými úroky a netrvají na tom, aby byla od banky
 • Žadatelům, kterým nevadí, že budou na vyřízení muset trochu déle čekat
 • Lidem, jenž mají pravidelný příjem a jsou schopni půjčku řádně splácet

Půjčka není určena:

 • Těm, kterým ještě nebylo 18 let
 • Zájemcům, jenž nemají trvalé bydliště ani v ČR ani na Slovensku
 • Nezaměstnaným nebo lidem s velmi nízkým příjmem
 • Žadatelům, kteří potřebují peníze hned a nemohou čekat, než se půjčka vyřídí

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč