Zajímavou změnou v nedávné době prošla jedna z předních rychlých mikropůjček na českém trhu – Via SMS. Ta doposud nabízela pouze klasickou SMS půjčku, která měla měsíční splatnost a nízký úvěrový rámec. Nově ale Via SMS nabízí i další možnosti pro ty, kteří potřebují půjčit vyšší částku nebo preferují větší volnost při způsobu splácení. Jaké konkrétní novinky si pro nás provozovatel půjčky Via SMS připravil?

Novinky a vylepšení u nebankovní půjčky Via SMS

Via SMS nově funguje jako flexibilní úvěr

Zásadní novinkou je to, že úvěr Via SMS nyní funguje jako flexibilní půjčka. To znamená, že klient má nově na výběr, jakým způsobem se rozhodne půjčku splatit. Vedle klasické možnosti uhrazení plné splátky je zde navíc druhá varianta – minimální splátka. Každý si tak může vybrat, zda uhradí půjčku jednorázově nebo prostřednictvím splátek.

Výhody nové flexibilní půjčky

Zvolit si flexibilní splácení půjčky Via SMS má řadu výhod – můžete splácet pouze nízkou minimální částku, přičemž máte kdykoliv možnost úvěr celý doplatit. Zároveň se jedná pouze o 3 % jistiny úvěru + úroky, takže půjčka je tak dostupná i pro ty, kteří si nemohou dovolit vysoké splátky.  Výhodou je, že půjčku můžete kdykoliv splatit celou předčasně, bez ohledu na to, kolik ještě do konce splácení zbývá. V neposlední řadě je plusem i možnost vybrat si dodatečnou částku ještě před splacením původního úvěru.

Poplatky a úrokové sazby u nové Via SMS

Roční procentní sazba nákladů (RPSN) se u Via SMS nově pohybuje od 86,6 % až po 855 %, v závislosti na výši půjčky. Úroky jsou u první půjčky zdarma nulové, u nejvyšší částky (60 000 Kč) činí úrok 13 200 Kč při splacení do jednoho měsíce. Půjčku lze splácet po dobu 3 měsíců až 10 let, přičemž minimální měsíční splátka je pouhých 500 Kč (u nižších úvěrů), naopak maximální splátka činí 14 796 Kč měsíčně. Za samotné poskytnutí půjčky se neplatí nic, úrok z úvěru začíná na 0,43 % za den.

Sjednání půjčky je stále stejně snadné

Pozitivní zprávou je, že půjčka Via SMS je i nadále snadno dostupná a její vyřízení přes webové stránky www.viasms.cz je jednoduché. Nejdříve je třeba se zaregistrovat a nechat si ověřit telefonní číslo a číslo bankovního účtu (musíte mít svůj vlastní účet, nelze uvést číslo účtu jiné osoby). K vyřízení je pak potřeba doklad totožnosti (občanský průkaz), v některých případech i potvrzení o příjmech. To ale není nutné vždy, pokud poskytovatel dokáže posoudit vaši finanční situaci z výpisu z účtu, nemusí být potvrzení vyžadováno.

Původní první půjčka zdarma v nabídce zůstává

Ti, co si oblíbili původní rychlou půjčku Via SMS, nemusejí být ze změn nijak zklamaní. Původní Via SMS se nijak dramaticky nemění a podmínky zůstávají stejné. Zachována je jak první půjčka zdarma, tak i následné další půjčky s úroky. Stejně tak se zachovávají i věrnostní bonusy, které měli klienti původní Via SMS půjčky.

Rozdíl je v možnosti zvolit si mezi jednorázovou splátkou nebo flexibilním splácením a také v maximální částce, která se výrazně zvedla z původních 20 000 Kč na současných 60 000 Kč. Drobnou změnou je také úprava minimální výše půjčky, ta se nově zvedla ze 100 Kč na rovných 1 000 Kč.

O společnosti Via SMS:

Společnost Via SMS s.r.o., která je provozovatelem této rychlé nebankovní půjčky je součástí silné mezinárodní skupiny Via SMS Group. Ta kromě České republiky působí ještě v sedmi dalších zemích – Polsku, Španělsku, Švédsku, Rumunsku, Lotyšsku, Moldavsku a ve Vietnamu. Více informací o půjčce Via SMS najdete na webu www.viasms.cz, kde si o půjčku můžete rovnou požádat, mezinárodní společnost Via SMS Group má svoji prezentaci na www.viasmsgroup.com.

Hodnocení kategorie 4.5
Novinky a vylepšení u nebankovní půjčky Via SMS hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 22 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 3. 4. 2020. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

60000
Výše půjčky 1 000 Kč - 60 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost flexibilní

Doporučujeme

Diskuze