Často kladené otázky Fingood

Fingood

Recenze Fingood

 • P2B platforma – lidé i firmy mohou investovat do společností
 • Kompletní vyřízení firemní půjčky přes internetové stránky
 • Po zveřejnění nabídky začnou investoři posílat peníze na váš projekt

Často kladené otázky Fingood

Otázka Odpověď
Co vlastně znamená zkratka P2B? O jaký typ půjčky se zde jedná? Zkratka P2B znamená peer to business a jedná se o alternativu k – dnes už celkem známým a oblíbeným – P2P půjčkám (ty u nás reprezentují např. Zonky). Oproti P2P půjčkám, kde o peníze žádají samotné fyzické osoby, u P2B půjček si o úvěr žádají firmy.
Kdo může využít firemní půjčky přes platformu Fingood? O půjčku si může požádat jakákoli firma, která splní základní podmínku a tou je minimálně tříletá stabilní historie. Následně si pak ještě společnost Fingood firmu prověří a pokud bude vše v pořádku, dá jí konkrétní nabídku a v případě souhlasu už nic nebrání uzavření smlouvy a vystavení žádosti na webové stránky platformy Fingood.
Jak vysoké se zde platí úroky nebo poplatky? Podmínky firemní půjčky jsou jasně dané – poplatek za rating společnosti je 5 900 Kč, za zveřejnění na stránkách dvě až pět procent z úvěru + sjednaný úrok z úvěru podle podmínek, které si můžete sami určit.
Jak dlouho bude trvat, než se na můj projekt vyberou peníze? Pokud vše půjde dobře a bez komplikací, měly by se peníze vybrat zhruba do 14 dní. Celý proces včetně podpisu smluv a dalších náležitostí pak může být hotový do tří týdnů. Záleží ale vždy na konkrétním případě – někdy se vyberou peníze velmi rychle, jindy musí zájemce čekat déle.
Co když se celá částka nepodaří vybrat? Každý klient si může nastavit minimální částku, kterou je ochotný akceptovat, takže peníze můžete získat i pokud se nevybere cílová částka, kterou jste chtěli. Stejně tak to jde i naopak – pokud budou lidé do vašeho projektu hodně investovat, lze se domluvit na navýšení cílové částky.
Jak probíhá splácení této firemní půjčky? Většinou podobně jako u jakékoli jiné půjčky – tedy pravidelnými splátkami, nicméně je možné domluvit se i na jiném řešení. Tím může být např. jednorázové splacení celé jistiny a pak už jen splácení úroků.
Nemám zájem o půjčku, ale rád bych zkusil investovat – jaké jsou u Fingood poplatky? Poplatky jsou dvojí – nejdříve 1 % z celkové výše investice (vstupní poplatek), následně pak vždy 10 % z výnosu investice (z každé jednotlivé splátky). U první investice se vstupní poplatek neplatí.
Jedná se o českou nebo zahraniční společnost? Je firma pod dohledem ČNB? Fingood s.r.o. je ryze českou společností, nestojí za ní žádný zahraniční kapitál. Společnost je samozřejmě pod řádným dohledem České národní banky, klienti tak nemusí mít z ničeho obavy.
Proč bych měl pro financování svého projektu využít zrovna Fingood? Oproti bankovní půjčce zde můžete získat lepší a výhodnější podmínky – ať už jde o úrokovou sazbu, délku splácení, možnost jednorázové splátky jistiny apod. P2B půjčky mají oproti klasickým úvěrům spoustu předností a pro firmy jsou rozhodně zajímavou alternativou. U Fingood se navíc nemusíte bát žádného podvodného jednání, jde o prověřenou a stabilní společnost.

Půjčka je určena:

 • Firmám, které mají za sebou alespoň tříletou stabilní historii
 • Firmám, jež potřebují peníze na financování svého projektu
 • Firmám, které si nechtějí půjčovat od banky, ale hledají alternativu
 • Firmám, jež mají zajímavý projekt, který může investory oslovit

Půjčka není určena:

 • Samostatným osobám, půjčka je pouze pro firmy
 • Začínajícím firmám, nebo těm, které jsou na trhu kratší dobu než tři roky
 • Firmám s velkými finančními problémy, které by mohly mít potíže s jejím splácením
 • Firmám, které jsou ochotny si půjčit výhradně od bankovního poskytovatele

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30000 Kč  Půjčka do 750 000 Kč