Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky v podstatě znamená splacení stávající půjčky novou hypotékou s jinými, ale výhodnějšími podmínkami.

300 000
Minimální výše úvěru 300 000 Kč
Úrok od 2,79 %
Zřízení 0 Kč

Rychlé informace

Vlastnosti hypotéky

 • Výběr nejlepší hypotéky v ČR
 • Zprostředkování úvěru přes nezávislé odborníky
 • Velká úspora peněz
 • Snadné a rychlé podání žádosti

Podmínky hypotéky

 • Tak jako u všech ostatních půjček vám musí být alespoň 18 let
 • Musíte mít dostatečný příjem, abyste byli schopni úvěr řádně splácet
 • U hypoték bývá také podmínkou poskytnout nemovitost do zástavy
 • Obvykle jsou požadovány také některé doklady a dokumenty

O společnosti

Poskytovatelem těchto hypoték je společnost Partners Financial Services a.s., která se zaměřuje na odborné finanční poradenství. Na českém trhu působí od roku 2007 a od té doby už její služby využily desítky tisíc klientů. V současné době je tak… Více informací o společnosti Partners Financial Services a.s.

Získejte hypotéku až 0 Kč s úrokem od 2,79 % Žádost o hypotéku
300 000
Minimální výše úvěru 300 000 Kč
Úrok od 2,49 %
Zřízení 0 Kč

Rychlé informace

Vlastnosti hypotéky

 • Možnost převedení vaší současné hypotéky a získání výhodnějších podmínek
 • Velmi nízké úrokové sazby – už od 2.49 % ročně
 • Splácení hypotéky si můžete rozložit až na dobu 30 let

Podmínky hypotéky

 • Nabídka je určená těm, kteří už mají hypotéku u jiné banky nebo stavební spořitelny
 • U manželských párů podepisuje novou hypoteční smlouvu i manžel/manželka
 • Hypoteční úvěr musí být zajištěn vhodnou nemovitostí
 • Úvěr je určený zaměstnancům nebo podnikatelům

O společnosti

Akciová společnost Sberbank CZ, která je poskytovatelem tohoto refinancování, nabízí celou řadu finančních produktů, od těch základních, jakou jsou běžné účty, až po různá pojištění, investice apod. Zajímavé jsou zejména jejich úvěry, u nichž má… Více informací o společnosti Sberbank CZ, a.s.

Získejte hypotéku až 20 000 000 Kč s úrokem od 2,49 % Žádost o hypotéku
285 000
Minimální výše úvěru 285 000 Kč
Úrok od 2,51 %
Zřízení 0 Kč

Rychlé informace

Vlastnosti hypotéky

 • Hypotéky az do výše 9 400 000 Kč
 • Splatnost od 5 do 30 let
 • Velmi rychlé vyřízení

Podmínky hypotéky

 • Hypotéku nemohou získat lidé, kterým ještě nebylo 18 let
 • Zásadní podmínkou pro získání půjčky je ručení vhodnou nemovitostí
 • Musíte také předložit všechny požadované doklady a dokumenty

O společnosti

Základní informace Společnost Gepard finance je ryze českou akciovou společností, jež se zaměřuje na poradenství v oblasti hypotečních a jiných úvěrových produktů. Její služby jsou tak určeny zejména těm, kteří zvažují sjednání hypotéky, ale… Více informací o společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Získejte hypotéku až 9 400 000 Kč s úrokem od 2,51 % Žádost o hypotéku

Celkem jsme pro vás k dnešnímu dni srovnali 25 hypoték. Poslední aktualizace provedena dne 16.10.2021 v 21 hodin 53 minut.

Refinancování hypotéky

    Refinancování hypotéky

Nejčastěji nabízejí možnost refinancování banky, ale nabídku najdete i v nebankovním sektoru. Dlužník si může požádat o refinancování hypotéky před koncem fixačního období. Refinancování hypotéky vám umožní získat mnohem výhodnější podmínky než má původní hypotéka. Zpravidla získáte lepší úrokové sazby, nižší splátky nebo delší dobu splatnosti. Často lze o tyto výhodnější podmínky požádat v jiné bance, než máte hypotéku sjednanou. Refinancováním lze také získat prostředky navíc, pokud hodnota nemovitosti vzrostla a vy jste nevyužili 100% hypotéku.

Jak na refinancování?

Hypotéka je zajištěna fixací podle vašeho výběru, nejčastěji na tři nebo pět let. Minimálně tři měsíce před koncem fixačního období je vhodné najít si výhodnější hypotéku. S refinancováním se nám sníží náklady na sjednání půjčky. Při refinancování se obejdete bez jednorázového poplatku a vy tak ušetříte až 30 000 korun, není potřeba si nechávat zpracovávat nový odhad nemovitosti, čímž lze ušetřit dalších 5-6000 korun. Pokud refinancujete hypotéku až na konci fixace, nemůže vám banka naúčtovat poplatek za předčasné splacení. Aby jste refinancování hypotéky dotáhli do zdárného konce, je potřeba začít vyřizovat včas formality. Nebojte se také požádat o pomoc odborníka, který za vás případně vyřídí to nejnutnější. Hypotéční specialista nabízí své služby zdarma a to i v případě, že od záměru refinancovat upustíte. Zjistěte si, ke kterému dni vám končí fixace. Přesné datum naleznete v úvěrové smlouvě. Zjistěte si, která banka vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jaké budete potřebovat doklady.

Krok za krokem

Minimálně 1,5-2 měsíce před koncem je potřeba oznámit své bance, že jste se rozhodli přejít s hypotékou jinam. Ale pozor, není jisté, že vám jiná banka hypotéku schválí, proto staré bance tuto informaci sdělte až ve chvíli, kdy máte novou hypotéku jistou. Od banky je potřeba si vyžádat souhlas s přistoupením nové banky na druhé místo v zástavě nemovitosti. Dále budete potřebovat příslib o vymazání zástavního práva, zrušení vinkulace pojistného plnění a nejdůležitější dokument a tím je vyčíslení zůstatku hypotéčního úvěru o které je dobré požádat s poslední splátkou před koncem fixace. Vyčíslení vám banka zašle poštou. 1 měsíc před koncem fixace oznamte bance, že budete hradit mimořádnou splátku, kterou bude uhrazen zbytek hypotéky. Současně požádejte o platební údaje a datum, ke kterému je mimořádnou splátku potřeba uhradit. Nové bance dejte vědět, že budete u nich refinancovat hypotéku a vyplňte žádost, kterou dodáte se všemi požadovanými dokumenty. Poté podejte zástavní smlouvu do katastru nemovitostí a potvrďte vinkulaci pojištění nemovitosti od pojišťovny. Pokud potřebujete potvrzení o příjmu, je potřeba zajít za zaměstnavatelem.

Nejpozději tři týdny před koncem fixace je potřeba podepsat a doručit nové bance smlouvy k hypotéce a rovnou požádat o čerpání úvěru tak, aby jste mohli uhradit včas mimořádnou splátku. Do třiceti dnů od zaplacení zbylé hypotéky musí původní banka podat návrh na vymazání zástavního práva z katastru nemovitostí. Tyto termíny jsou pouze orinentační, každá banka má jiné termíny při refinacování. Hypotéka lze také refinancovat bez papírování, to znamená, že si půjčku převedete do jiné banky a nedokládáte odhad ceny, vaše příjmy nebo další dokumenty. Vše podstatné vám řeknou v konkrétní bance, kde v případě zájmu dojde i k předschválení hypotéky, aby jste mohli postupovat ve výše popsaných krocích a zdárně celý proces dokončili.

Nejlépe hodnocené hypotéky

Články