Bankovní hypotéky

Na pořízení bydlení slouží produkt hypotéka. Poskytují ji všechny banky. Objem hypoték u nás vzrůstá a zároveň klesají jak ceny nemovitostí,tak úrokové sazby.

200 000
Minimální výše úvěru 200 000 Kč
Úrok od 5,09 %
Zřízení 0 Kč

Rychlé informace

Vlastnosti hypotéky

 • Získáte až 100 % potřebné částky
 • Splácení hypotéky můžete přerušit na tři měsíce
 • Ročně můžete splatit 25 % výše úvěru zdarma

Podmínky hypotéky

 • hypotéku mohou získat občané ČR starší 18 let
 • dále pak cizinci s trvalým pobytem v ČR a občané EU s povolením k pobytu v ČR
 • manželé jsou vždy bráni jako spolužadatelé o hypotéku (nemají -li zúžené společné jmění)
 • o jednu hypotéku si mohou požádat až 4 lidé (maximálně dvě domácnosti)

O společnosti

Poskytovatelem Flexibilní hypotéky je Komerční banka, která patří mezi největší bankovní instituce v České republice. Komerční banka je součástí významné mezinárodní finanční skupiny Société Générale a svým klientům poskytuje širokou nabídku… Více informací o společnosti Komerční Banka, a.s.

Získejte hypotéku až 20 000 000 Kč s úrokem od 5,09 % Žádost o hypotéku
300 000
Minimální výše úvěru 300 000 Kč
Úrok od 5,19 %
Zřízení 0 Kč

Rychlé informace

Vlastnosti hypotéky

 • Doba splatnosti až do 30 let
 • Může vám stačit i 10 % ceny
 • Nízké úroky a možnost volby mezi pevnou a proměnnou úrokovou sazbou
 • Můžete si refinancovat i hypotéku, kterou máte od jiné banky

Podmínky hypotéky

 • Minimální věk žadatele je 18 let
 • Podmínkou je i účet vedený u České spořitelny
 • Je třeba předložit vyplněnou žádost a požadované dokumenty
 • Klient musí být schopen hypotéku řádně splácet

O společnosti

Základní informace Poskytovatelem této hypotéky je Česká spořitelna – největší český bankovní ústav, který má v ČR nejvíce klientů, nejvíce poboček i bankomatů. Česká spořitelna je tradiční a silnou bankovní institucí s dlouhou historií a širokým… Více informací o společnosti Česká spořitelna, a. s.

Získejte hypotéku až 25 000 000 Kč s úrokem od 5,19 % Žádost o hypotéku

Celkem jsme pro vás k dnešnímu dni srovnali 2 hypoték. Poslední aktualizace provedena dne 20.06.2024 v 6 hodin 38 minut.

Bankovní hypotéky

    Bankovní hypotéky

Dá se říci, že momentálně je nejlepší období pro nákup nemovitostí určených jako investici. O hypotéku může požádat osoba starší 18 let s pravidelným příjmem a pokud možno bez záznamu v registru dlužníků. Rozhodně vám nepůjčí pokud máte exekuci nebo příliš nízké příjmy. Bankovní hypotéka je poměrně složitá na sjednání. Získat můžete až 70% z hodnoty nemovitosti a splátky si lze rozložit na 40 let, čímž získáte jedny z nejnižších splátek. Z hypotéky můžete koupit byt, dům, vlastnický podíl nebo vyplatit ostatní dědice nebo vyrovnat společné jmění manželů. Minimální částka, kterou si jde na bankovní hypotéku půjčit je 300 000 korun. Není možné peníze použít jiným způsobem, než jaký je sjednaný ve smlouvě o hypotéčním úvěru. Banka od smlouvy odstoupí, úvěr vám sesplatní nebo musíte vrátit všechny peníze. Splatit část půjčky můžete na konci fixačního období bez pokuty. Naopak pokud se rozhodnete splatit půjčku dříve, banka vám naúčtuje pokutu za ušlý zisk, což není v rozporu se zákonem.

Fixační období si můžete nastavit na 1,3,5,6 nebo i 10,12, 30 let. Záleží co preferujete. Po dobu, kdy trvá fixace nemůžete půjčku převést jinam, tedy refinancovat nebo ji předčasně splatit bez pokut. Naopak pokud víte, že v dohledné době získáte větší finanční obnos, třeba z prodeje bytu, můžete si nastavit fixaci pouze na jeden rok. Fixace je období, po kterou se úroková sazba nemění. Mnoho bank vám poskytne u bankovní hypotéky slevy, pokud využíváte jejich bankovní účet, pokud jste dlouholetý klient, nemusíte dokládat příjmy. Další slevu můžete získat, když máte uzavřeno životní pojištění nebo pojištění nemovitosti.

Bankovní hypotéka dává možnost ručit kupovanou nemovitostí nebo budoucí stavbou. Aby jste hypotéku zdárně sjednali, můžete si vzít na pomoc hypotéčního specialistu nebo martýrium absolvovat sami. Počítejte s několika návštěvami banky. Na první návštěvě banky si vyberete jakým způsobem budete nemovitost financovat, pracovník vám řekne další postup a také jaké dokumenty si musíte připravit a vyřídit. První návštěvu si vyřídíte také online, kdy vám proškolený pracovník poskytne veškeré potřebné informace. U sjednávání hypotéky musíte doložit celou řadu dokumentů, které se samotné hypotéky týkají. Nejčastěji to je dva doklady totožnosti, potvrzení o příjmu, výpisy z účtu, dokumenty k nemovitosti jako kupní smlouva, stavební povolení, smlouvy k vypořádání závazků apod. Každý produkt vyžaduje jiné dokumenty podle typu nemovitosti. Některé dokumenty si banka opatří sama jako aktuální list vlastnictví, katastrální mapu, také odhad nemovitosti a další. Podpis smlouvy proběhne na třetí nebo čtvrté schůzce. K návštěvě pobočky vás vyzve pracovník banky v okamžiku, kdy je smlouva připravena. Smlouvu si můžete vyžádat před podpisem k prostudování. U některých bankovních hypoték musíte před čerpáním peněz doložit potvzrení o vinkulaci pojistného plnění pojišťovnou, prokázání uhrazení části kupní ceny z vlastních peněz, apod. S hypotéční smlouvou dostanete také návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí, podpisový vzor a vinkulaci pojistného plnění. Posouzení a schválení žádosti o půjčku trvá zhruba týden.

Bankovní hypotéka je možná sjednat na byty a domy v osobním vlastnictví i na družstevní byt, na dřevostavby a nízkoneregetické domy. Odhad ceny nemovitosti za určitých podmínek provedou zdarma online. Pokud podmínky nelze splnit, účtuje se služba podle platného ceníku, který má každá banka svůj.

Nejlépe hodnocené hypotéky

Články