Nebankovní hypotéky

Chcete bydlet rychle a banka vám z nějakého důvodu nepůjčí? V tom případě je jedinou možností využít nebankovní hypotéky. Mají prakticky stejné podmínky pro sjednání. Jen vám půjčí maximálně do 50% zastavené nemovitosti a ve valné většině lze peníze použít na cokoliv.

Celkem jsme pro vás k dnešnímu dni srovnali 2 hypoték. Poslední aktualizace provedena dne 16.06.2024 v 15 hodin 29 minut.

Nebankovní hypotéky

        Nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéka je oblíbena mezi klienty, kteří mají na klasickou hypotéku příliš nízký příjem, exekuce nebo záznamy v registru dlužníků a proto nemohou pro půjčku do banky. Nebankovní hypotéku si můžete sjednat celou online, což vám ušetří mnoho starostí. Nemusíte lítat s každým papírem do banky. Všechny potřebné dokumenty jednoduše odešlete emailem nebo poštou.

Nebankovní hypotéka se sjednává bez toho, aniž by jste doložili příjmy nebo bylo nahlíženo do registru dlužníků. Sjednat si ji můžete i když máte exekuci. Podmínkou je pouze úvěr zajistit nemovitostí. Ta může být vaše nebo vašich příbuzných, kteří samozřejmě musí se zástavou a ručením za vaše závazky souhlasit. Ke sjednání hypotéky potřebujete osobní doklady, žádost o hypotéku. Dále musíte obvykle doložit fotografie nemovitosti, kterou budete ručit, dokumenty, jak jste k nemovitosti přišli – kupní nebo darovací smlouva, dědická, apod. Také je nutné předložit odhad hodnoty nemovitosti, ze kterého se posléze odvíjí částka, kterou vám půjčí. Nebankovní hypotéka je poskytována do 50% hodnoty nemovitosti. Maximální částka, kterou subjekt poskytuje je u každého jiná a proto je vhodné se předem poptat.

Nebankovní hypotéka lze využít jakýmkoliv způsobem – na pořízení bydlení, na investice do nemovitostí, rekonstrukce, nákup rekreačního či komerčního objektu. Také lze vyplatit exekuce nebo zkonsolidovat své dluhy. Narozdíl od hypotéky z banky můžete peníze použít i na rozvoj svého podnikání a bez problémů můžete nakoupit stroje nebo uhradit zboží či služby. Mnoho zákazníků využívá nebankovní hypotéky na konsolidaci – sloučí své dluhy do jediné splátky a zbytek peněz využijí podle potřeby. Konsolidace má své výhody. Dostanete delší dobu splatnosti, nebankovní hypotéku můžete splácet až 30 let, zajímavé úroky a také nižší splátky. Vždy si ale spočítejte, zda se vám takováto konsolidace vůbec vyplatí.

Nebankovní hypotéky můžete použít na nejrůznější účely. Nebývá u nich fixační období jako u klasické hypotéky z banky. Každý měsíc hradíte stejné splátky a úroková sazba se nemění po celou dobu splácení. Sjednaná hypotéka je vám vyplacena do 5 dnů na bankovní účet. Vybírejte si hypotéku s nízkou úrokovou sazbou, bezúčelovou a také s možnosti předčasného splacení zdarma nebo mimořádné splátky. Pokud si nejste jisti, kterou hypotéku zvolit, použijte online srovnání, které nabízí přehled hypoték od ověřených poskytovatelů. Také vám mohou pomoci hypoteční specialisté, kteří dokáží nastavit hypotéku na míru vašim potřebám. Jejich služby jsou většinou zdarma i v případě, že se nakonec pro nebankovní hypotéku nerozhodnete. U hypotéky v bance je potřeba hradit předem několik poplatků, celkově až do výše 50 000 korun. U nebankovní hypotéky toto není potřeba. Solidní společnosti hradí veškeré poplatky za vás a rozpočítají vám je do jednotlivých splátek. Můžete využít také odhad hodnoty nemovitosti zdarma a mnoho dalších výhod. Nemůžete si vybrat jaký způsob splácení preferujete, jde pouze o anuitní splátky.

Nebankovní hypotéka je finanční produkt jako každý jiný. Pokud ji chcete využít na jiné účely než je nákup nemovitosti či rekonstrukci, raději si propočítejte pomocí kalkulačky, zda budete schopni hradit jednotlivé splátky. Nezapomeňte si řádně přečíst smlouvu a seznámit se i s veškerými přílohami.

Nejlépe hodnocené hypotéky

Články