Hypotéky bez doložení příjmu

Chcete si koupit dům a nechce se vám dokládat příjmy? Hypotéka bez dokládání příjmů je určena v bance jen dlouhodobým zákazníkům.

Celkem jsme pro vás k dnešnímu dni srovnali 2 hypoték. Poslední aktualizace provedena dne 19.07.2024 v 14 hodin 31 minut.

Hypotéky bez doložení příjmu

        Hypotéky bez doložení příjmu

Pokud si požádáte u nebankovní společnosti, nemusíte dokládat žádné příjmy, pracovní smlouvu nebo bezdlužnost. Hypotéka je dlouhodobá půjčka zajištěná nemovitostí. Rozložit splátky si můžete až na 40 let. Poskytují ji jak bankovní tak nebankovní subjekty. U nebankovních společností jsou mírnější podmínky pro posouzení, právě díky jištění úvěru nemovitostí. Ručit můžete také komerčními budovami, stavebními pozemky. Podnikatelé si mohou půjčit desítky milionů korun. Hypotéka bez doložení příjmů lze sjednat na zástavu jakékoliv nemovitosti či pozemku. Ručit můžete i kupovaným bytem. Půjčit si můžete do 50% hodnoty nemovitosti. I přesto můžete získat i několik milionů korun, které použijete na cokoliv. Sjednat si hypotéku může každá osoba starší 21 let, která v době splácení nepřesáhne hranici 70 let.

Hypotéka bez doložení příjmů je vhodná nejen pro osoby s nízkými příjmy, ale naopak třeba i pro podnikatele, kteří by neprošli v bance. Tento typ hypotéky je bezúčelový, ale také nečekejte fixační období jako u bankovní hypotéky. Naproti tomu můžete použít peníze na konsolidaci, vyplacení exekuce, vybavení či rekonstrukci bytu nebo na konsolidaci. Sloučíte své dluhy do jediné splátky a nemusíte se každý měsíc stresovat s tím, na koho jste zapoměli. Hypotéka bez doložení příjmu je velmi oblíbená mezi problémovými klienty, kteří mají záznam v registru dlužníků nebo žádný příjem. Získat půjčku může prakticky každý, kdo má možnost ručit nemovitostí.

Rozhodnete-li se využít hypotéku bez dokládání příjmů v bance, půjčí vám do 50% hodnoty nemovitosti, s maximální částkou do 6 000 000 korun. Zástavní hodnota nemovitosti přitom musí být minimálně jeden milion korun. Tato hypotéka je poskytována především fyzickým osobám. U sjednání hypotéky musíte mít trvalý pobyt na území čr, taktéž nemovitost se musí nacházet na území ČR. Příjmy uvedete do žádosti pouze čestným prohlášením. U bank dojde k nahlédnutí do registru dlužníků, u nebankovních institucí toto řešeno nebude. Co se týče podmínek pro získání hypotéky bez doložení příjmů, počítejte s tím, že banky mají rozhodně tvrdší podmínky. Jednou z nich je navýšení úrokové sazby. Stejně tak je problém získat 100% hypotéku. Banky i nebankovní společnosti nejsou příliš ochotny ji poskytovat. Banky postupem času tyto rizikové produkty ruší.

Při sjednávání hypotéky bez dokládání příjmů jsou akceptovány také údaje o výši vašeho rodičovského příspěvku, alimentů, starobního důchodu. Pokud hodláte použít nemovitost k výdělku, tedy ji budete pronajímat, je přihlíženo také k budoucímu zisku z nájemného. Pokud si hypotéku necháte správně nastavit, pokryjete ze získaného nájemného nejen splátku hypotéky, ale můžete získat peníze navíc. Pomocí online srovnání si snadno vyhledáte hypotéky bez doložení příjmů. Můžete si vybrat nejlevnější příjmy. Jednotlivé návrhy hypoték jsou většinou nezávazné. Můžete si nechat vypracovat nabídku a podle ní se rozhodnout. Na internetu naleznete mnoho nabídek nebankovních hypoték i bankovních produktů. Vybírejte s rozmyslem. Rozhodně si nepůjčujte u nebankovních subjektů za každou cenu. Vždy si řádně proberte smlouvu. Půjčka bez doložení příjmů a nahlížení do registrů může mít dražší poplatky. Rozhodně je potřeba si propočítat, zda máte na splátky. O nemovitost můžete přijít více než rychle. Na výběr poskytovatele si ponechte nějakou dobu na rozmyšlenou. Sjednání a schválení trvá více než 5 dní. Některé společnosti vám při podpisu smlouvy vyplatí zálohu v řádu deseti až třiceti procent.

Nejlépe hodnocené hypotéky

Články