Často kladené otázky Expobank hypotéka

Expobank hypotéka

Expobank hypotéka

 • Výše hypotéky může být od 250 000 Kč až do 12 000 000 Kč
 • Doba splatnosti hypotéky je min. 4 roky, maximálně 30 let
 • Poskytnutý úvěr může být max. do 90 % zástavní hodnoty nemovitosti
 • Klient má možnost výběru mezi fixní a pohyblivou úrokovou sazbou

Žádost o hypotéku

Často kladené otázky Expobank hypotéka

Otázka Odpověď
Jaká je minimální výše hypotéky a naopak, kolik je maximální částka, kterou lze dostat? Minimální výše hypotečního úvěru od Expobank je stanovena na 250 000 Kč, maximum může být až 12 500 000 Kč. Maximální výše úvěru může u IQ hypotéky činit až 90 procent zástavní hodnoty nemovitosti.
Jak dlouho je možné IQ hypotéku splácet? Minimální doba splatnosti této hypotéky jsou 4 roky, naopak nejdelší doba, po kterou lze hypotéku splácet, je 30 let.
Jaké jsou u této hypotéky její úrokové sazby? Úrokové sazby jsou u IQ hypotéky fixní i pohyblivé. V případě pevné sazby je možné využít její fixaci až na 20 let. V obou případech se hypotéka splácí formou měsíčních splátek.
K čemu všemu je možné peníze z hypotéky použít? Peníze z hypotečního úvěru lze využít na celou řadu účelů – koupě nebo pronájem bytu, domu nebo rekreační nemovitosti, koupě stavebního pozemku, rekonstrukce nemovitosti, převod práv v bytovém družstvu, vypořádání společného jmění manželů, vyplacení dědického podílu nebo např. refinancování půjček investovaných do nemovitosti.
Mohu hypotéku získat, i když mám zápis v registru dlužníků? Bohužel to nejde – jedním ze základních požadavků je to, že klient nesmí mít záznam v registru dlužníků.
Jaké doklady a dokumenty budu k vyřízení mé žádosti potřebovat? Kromě vyplněné žádosti budete potřebovat ještě platný doklad totožnosti, potvrzení o příjmu (nebo daňové přiznání) a doklady k zastavované nemovitosti, resp. k účelu úvěru.
Mohu si k hypotéce sjednat i pojištění schopnosti splácet? Ano, rovnou při žádosti o hypotéku máte možnost i sjednání pojištění schopnosti splácet, které je nabízeno ve dvou variantách pojistného krytí. Pojištění je ale určeno pouze pro hypotéky s fixní úrokovou sazbou.
Můj měsíční čistý příjem dělá 9 000 Kč. Mám šanci IQ hypotéku dostat? Bohužel, v tomto případě vám hypotéka nemůže být poskytnuta. Měsíční čistý příjem musí být nejméně 10 000 Kč, aby mohla být smlouva uzavřena.
Mohu hypotéku dostat, i když jsem cizinec? Ano, IQ hypotéka je určena i pro občany států EU nebo jiné občany, kteří mají v České republice povolení k trvalému či přechodnému pobytu. Podmínkou je samozřejmě minimální věk 18 let.
Proč bych si měl vzít právě IQ hypotéku od Expobank? Například pro možnost fixace úrokové sazby až na 20 let, široké možnosti využití hypotečního úvěru nebo pojištění schopnosti splácet. IQ hypotéka patří mezi nejvýhodnější hypoteční úvěry na českém trhu a určitě se vyplatí o ní uvažovat.

Časté překlepy

hypotéka lbbv, hypotéka lb bw, expobank hypotéka

Hypotéka je určena:

 • Osobám starším 18 let, které chtějí hypoteční úvěr s nízkými úroky
 • Zaměstnancům nebo podnikatelům, kteří mají čistý příjem alespoň 10 000 Kč měsíčně
 • Lidem, kteří chtějí postavit nebo si koupit byt, dům či jinou nemovitost
 • Osobám, které nemají zápis v registru dlužníků

Hypotéka není určena:

 • Lidem, kterým ještě nebylo 18 let
 • Žadatelům se záznamem v registru dlužníků
 • Lidem s příliš nízkým příjmem (pod 10 000 Kč měsíčně)
 • Těm, kteří potřebují hypotéku na vyšší částku než je 12 000 000 Kč