Rychlé informace
Vlastnosti půjčky
- Půjčka až do výše 250 000 Kč
- I pro cizince s trvalým pobytem v ČR
- Půjčku i podpis vyřídíte bezpečně online z pohodlí domova
Podmínky půjčky
- Věk alespoň 18 let
- Občanství: ČR i cizinec s trvalým pobytem v ČR
- Stabilní měsíční příjem
- U vyššího úvěru potvrzení o příjmech
O společnosti
Společnost Profi Credit patří mezi přední poskytovatele nebankovních spotřebitelských půjček v České republice. Na českém trhu působí firma už od roku 1994, kdy zde zahájila svoji činnost pod názvem Profireal. Od roku 2000 už se společnost jmenuje… Více informací o společnosti PROFI CREDIT Czech a.s.
Rychlé informace
Vlastnosti půjčky
- Předem víte, kolik přesně zaplatíte
- Férové podmínky a přehledná smlouva
- Bez ručení a bez skrytých poplatků
Podmínky půjčky
- Věk 18 let a více
- Trvalé bydliště na území České republiky
- Stálý příjem, abyste měli půjčku z čeho splácet
- Platné osobní doklady
O společnosti
Provident Financial patří mezi finanční společnosti s velmi bohatou historií – založen byl už roku 1880 ve Velké Británii. Do Česka vstoupil Provident v roce 1997 a brzy se stal lídrem na trhu nebankovních půjček. Dnes má tato společnost na svém… Více informací o společnosti Provident Financial s.r.o.
Rychlé informace
Vlastnosti půjčky
- Pojištění k půjčce s dvojnásobným plněním
- Online a bez zbytečného papírování
- Rychlé vyplacení na účet
Podmínky půjčky
- Musí vám být alespoň 18 let
- Trvalé nebo přechodné bydliště na území ČR
- Musíte doložit svoje příjmy
- V době podání žádosti nesmíte nic dlužit
- Nejste ve zpoždění se splátkou u jiné banky
O společnosti
mBank působí na českém bankovním trhu od roku 2007 a patří mezi nejoblíbenější bankovní instituce v Česku. Banka je oblíbená zejména díky nulovým poplatkům za vedení běžného účtu a celkově výhodným podmínkám oproti některým jiným velkým bankám.… Více informací o společnosti mBank S.A.
Celkem jsme pro vás k dnešnímu dni srovnali 43 půjček. Poslední aktualizace provedena dne 14.10.2024 v 23 hodin 21 minut.
Dlouhodobé úvěry lze sjednat jak u bankovních, tak i u nebankovních společností – rozdíl v úrocích a celkové částce, kterou splatíte, je ale obrovský. U těchto půjček je tak extrémně důležité si nejdříve zjistit maximum informací a kromě výše úroků, poplatků nebo RPSN se zejména zaměřit na to, kolik celkově za půjčku přeplatíte. Možná pak budete sami překvapení, jak velké rozdíly jsou mezi bankovními úvěry a půjčkami od některých nebankovních společností.
Které společnosti u nás nabízejí dlouhodobé půjčky?
Je otázkou, kde je hranice, kdy se dá půjčka označit jako dlouhodobá. Každopádně pokud jako dlouhodobé půjčky bereme ty, jež se dají splácet v řádu let, nalezneme je jak u většiny bank, tak i u celé řady firem z nebankovního spektra. Kdo nemá dluhy, exekuce nebo záznamy v registru dlužníků, si takový úvěr obvykle sjedná u Komerční banky, Air bank, ČSOB, České spořitelny, MONETY nebo jiné velké banky, naopak lidé se špatnou bonitou mají možnost takového úvěru jen u nebankovních společností. K těm nejznámějším, jež nabízejí i dlouhodobé půjčky, patří např. Provident Financial, Zonky, Home Credit, Cofidis nebo Pojištěná půjčka (od PROFI CREDIT).
Na jakou nejdelší dobu se dá půjčka sjednat?
Většinou se maximální splatnost úvěru pohybuje okolo 7 až 8 let, v některých případech je to až 10 let. Pokud si ale sjednáte půjčku se zajištěním nemovitostí, může být maximální doba splácení ještě mnohem delší – kupříkladu společnost ACEMA umožňuje splácení úvěru až po dobu dvaceti let.
Půjčky s nejdelší splatností nabízejí zejména banky
Ve většině případů jsou ale dlouhodobější půjčky spíše doménou bankovních institucí. Pokud se podíváme na největší tuzemské banky, tak Česká spořitelna má max. dobu splatnosti 10 let, Komerční banka, ČSOB a Raiffeisenbank mají všechny maximální splatnost osm let. U nebankovních úvěrů už jsou většinou limity kratší – např. Provident půjčuje maximálně na čtyři roky, Home Credit na 75 měsíců, ale třeba takový Cofidis až na sedm let.
Nejčastější typy dlouhodobých půjček
Zatímco krátkodobé půjčky jsou obvykle neúčelové a dají se použít na cokoliv, u dlouhodobých to tak vždy není. Samozřejmě i u velkého množství úvěrů s dlouhodobou splatností není třeba nijak prokazovat na co peníze využijete – jsou ale i speciální typy půjček, které jsou např. pouze na účely bydlení nebo na nákup nového vozidla. K nejběžnějším typům dlouhodobé půjčky tak patří zejména:
- běžné neúčelové půjčky (bankovní i nebankovní, dají se použít na cokoliv)
- bankovní hypotéky (nabízejí je všechny velké banky, jsou určeny výhradně na nákup či stavbu nemovitosti, případně na její rekonstrukci nebo vybavení)
- nebankovní hypotéky (jsou dostupné i pro ty žadatele, kteří u banky neuspějí – dosáhnout na bankovní hypotéku totiž není vůbec snadné)
- americké hypotéky (specifický typ úvěru, kdy za půjčku ručíte nemovitostí a peníze pak můžete použít na libovolný účel. Americkou hypotéku nabízejí jak banky, tak i nebankovní poskytovatelé.)
- půjčky na auto (ať už formou leasingu nebo jako klasický úvěr)
- P2P půjčky (specifický typ půjčky, kdy si lidé půjčují peníze mezi sebou prostřednictvím internetové platformy – u nás jsou v této oblasti lídrem na trhu Zonky)
Výhody a nevýhody dlouhodobých půjček oproti krátkodobým úvěrům
Pravým opakem dlouhodobých půjček jsou rychlé mikropůjčky (často se označují také jako SMS půjčky nebo půjčky před výplatou). Mikropůjčky jsou zpravidla pouze na velmi krátkou dobu, splatnost je nejčastěji na jeden měsíc, výjimečně pak na dva až čtyři měsíce. K nejoblíbenějším mikropůjčkám patří Zaplo.cz, Kamali nebo Via SMS, nedávno se do tohoto segmentu pustil i Provident se svou půjčkou Provident Start. Výhodou mikropůjček je často možnost první půjčky zdarma, naopak u opakovaných žádostí bývá mikropůjčka hodně drahá a nevýhodná. Dlouhodobé půjčky mají ve srovnání s mikropůjčkami podstatně nižší RPSN (roční procentní sazbu nákladů), nevýhodou je např. to, že je napoprvé nelze získat zdarma a i podmínky bývají často přísnější.
Podle čeho se při výběru dlouhodobé půjčky řídit?
Důležité je především ujasnit si, zda skutečně půjčku nutně potřebujete. Pak byste si měli pečlivě spočítat vaše příjmy a výdaje a podívat se na to, zda úvěr budete schopni bez problémů řádně splácet. Mnoho lidí to nedělá a pak se zcela zbytečně dostanou do dluhové pasti – platí to zejména u nebankovních půjček, kde jsou vysoké úroky a RPSN, často bohužel i velmi vysoké sankce.
Dále je důležité výběr dlouhodobé půjčky neuspěchat a porovnat si různé nabídky. Nejrychlejší metodou, jak si půjčku vybrat, je použít nezávislý srovnávač půjček – na jednom z nich se právě nacházíte. Výhodou je nejen úspora času, ale můžete tak ušetřit i nemalé peníze. Navíc máte jistotu, že všechny úvěrové produkty, které srovnáváme, jsou prověřené a naprosto bezpečné.
Tipy na nejlepší bankovní i nebankovní dlouhodobé půjčky:
Které dlouhodobé půjčky patří k těm nejvýhodnějším? Aktuálně můžeme doporučit např. tyto úvěry:
- Půjčka od Air Bank – široký úvěrový rámec od 5 000 do 900 000 Kč, splatnost až 92 měsíců, u vyšších částek úrok od 3,9 %, žádné zbytečné poplatky, na pobočce kompletní vyřízení do hodiny
- Půjčka od České spořitelny – od 20 000 Kč do 1 000 000 Kč, garance nejnižší splátky, nízké úroky, výplata na účet do 15 minut od podpisu smlouvy
- Rychlá půjčka od MONETA Money bank – expresní úvěr s úrokem od 3,9 %. Půjčit si lze od 5 000 do 800 000 Kč se splatností do 8 let.
- P2P půjčka od Zonky – pokud budete mít dobrý rating, získáte ještě nižší úrok než v bance – pouhých 2,99 % ročně. Max. doba splácení je 7 let, úvěrový rámec od 20 do 750 000 Kč.