Často kladené otázky Napka karta

Napka karta

Recenze kreditní karty

 • Předplacená platební karta pro mladé
 • Platby v obchodech, na internetu, v zahraničí
 • Dobíjení platební kartou nebo převodem
 • Uživatelé Napky si mohou posílat peníze mezi sebou a to zdarma

Často kladené otázky Napka karta

Otázka Odpověď
Kde si mohu Napku koupit? Předplacenou platební kartu Napku si můžete koupit na webových stránkách www.napka.cz, kde si jednoduše vyplníte krátký formulář a kartu vám následně pošlou poštou. Cena jedné karty je 150 Kč a můžete si ji nechat poslat i do vybraných poboček Uloženky.
Když si kartu objednám, nebudu platit vysoké poštovné? Kdepak, poštovné máte úplně zdarma, bez ohledu na to, jestli si ji necháte poslat na vaši adresu nebo na Uloženku, stejně tak je jedno, jestli ji zaplatíte kartou, převodem, nebo na dobírku – poštovné se neplatí žádné.
Pro jaké operační systémy je mobilní aplikace Napky dostupná? V tuto chvíli je mobilní aplikace dostupná pro dva nejrozšířenější operační systémy, tedy pro Android (od verze 4) a iOS (od verze 7).
Je možné s kartou platit i za nákupy ze zahraničních e-shopů? Samozřejmě. Napka je právě pro tyto účely jako stvořená, můžete s ní platit za jakékoli nákupy ze zahraničních obchodů, aukčních portálů nebo jiných webů.
Dají se z Napky vybírat peníze i v bankomatech v cizině? Ano, je to možné, pouze ale při plné identifikaci karty – tzn. musíte si Napku nechat autorizovat na poště a uvést tak vaše osobní údaje (včetně data narození). Tato možnost platí pouze pro osoby od 18 let věku a nemá smysl pro ty, kteří si Napku pořizují kvůli exekuci na účet (při plné identifikaci by totiž o peníze mohli přijít).
Když nechci uvést svoje datum narození nebo rodné číslo, mohu Napku také používat? Můžete, ale v takovém případě lze kartu používat pouze s nižšími limity – dobíjení maximálně 60 000 Kč za rok, stejně tak i maximální zůstatek a výběry z bankomatů jsou na maximálně 25 000 Kč na rok.
Proč jsou poplatky za výběr z bankomatů ČSOB levnější než u ostatních bankomatů? Je to z toho důvodu, že kartu vydává přímo ČSOB – proto si z ní můžete v jejích bankomatech vybírat jen za 20 Kč. U bankomatů ostatních bank je poplatek 30 Kč.
Jakými způsoby si svoji kartu mohu dobíjet? Napku lze dobíjet dvěma způsoby – buď klasickým bezhotovostním převodem z bankovního účtu a nebo bankovní platební kartou prostřednictvím platební brány. Peníze si ale můžete převádět i vzájemně mezi uživateli Napky.
Vyplatí se spíše dobíjení pomocí karty nebo raději převodem? Záleží na tom, jak vysokou částku si chcete nechat dobít. U převodů z běžného účtu je pevný poplatek 25 Kč za převod, u dobíjení kartou činí poplatek 2 procenta z dobíjené částky. U malých částek se tak vyplatí spíše dobití kartou, u těch vyšších je lepší převod z účtu.
Proč bych si měl z předplacených karet vybrat zrovna Napku? Výjimečnost Napky spočívá zejména v tom, že si její uživatelé mohou posílat peníze i mezi sebou a to bez poplatku. Výhod této karty je ale mnohem více – počínaje výtečnou mobilní aplikací, přes nízkou pořizovací cenu, levnější výběry z bankomatů ČSOB a samozřejmě možnost placení na internetu doma i v zahraničí. Především pro mladé uživatele je Napka skvělou alternativou ke klasické bankovní kartě.

Kreditní karta je určena:

 • Předplacená platební karta Napka je určená:
 • Mladým lidem od 15 do 18 let, pokud s tím souhlasí jejich rodiče
 • Všem plnoletým osobám, které mají zájem o kartu, jež není spojený s bankovním účtem
 • Těm, kteří si chtějí objednávat zboží ze zahraničí, ale nemohou mít účet u banky
 • Lidem, kteří mají strach z placení na internetu a bojí se zneužití jejich bankovního účtu

Kreditní karta není určena:

 • Předplacená platební karta Napka není určená:
 • Dětem, kterým ještě nebylo 15 let
 • Těm, kteří mají exekuci na účet a chtějí si na kartu nechat posílat výplatu (limit je moc nízký)
 • Lidem, kteří nemají zájem o placení kartou v obchodech ani e-shopech
 • Těm, jenž nemají zájem o kartu s poplatky za dobití nebo za každý výběr z bankomatu

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč