Často kladené otázky Kreditka od Poštovní spořitelny

Kreditka od Poštovní spořitelny

Recenze kreditní karty

 • Kreditní karta od Poštovní spořitelny s úvěrovým limitem do 250 000 Kč
 • Celých 6 měsíců po sjednání karty nemusíte platit žádný úrok
 • Následují standardní podmínky, kdy bezúročné období trvá maximálně 55 dní

Často kladené otázky Kreditka od Poštovní spořitelny

Otázka Odpověď
Jakou formou se dá Kreditka sjednat? Kreditku od Poštovní spořitelny si můžete sjednat přes internet, po telefonu nebo osobně na pobočce. Nejjednodušší je online sjednání, zejména pak pro stávající klienty Poštovní spořitelny, kteří si o ni mohou zažádat přímo ve svém internetovém bankovnictví.
Co budu k vyřízení Kreditky potřebovat za doklady nebo dokumenty? Určitě se neobejdete bez občanského průkazu, požadovány jsou i doklady o příjmech. Konkrétní požadavky vám sdělí pracovník banky poté, co si vyplníte formulář se žádostí.
Kolik stojí měsíčně vedení karty? Pravidelný měsíční poplatek za správu Kreditky je 30 Kč, nicméně pokud v daném měsíci kartou zaplatíte alespoň 3 000 Kč, žádný poplatek za správu karty se vám počítat nebude.
Jak dlouhé má Kreditka bezúročné období? Maximální délka bezúročného období je u Kreditky 55 dní.
Je v ceně této kreditní karty i nějaké pojištění? Ano, velkým plusem Kreditky je i pojištění proti krádeži nebo proti rozbití koupených věcí, která máte v ceně karty. Na zboží zakoupené kartou navíc dostanete jako bonus o rok prodlouženou záruční dobu.
Kolik se platí za výběr hotovosti z bankomatu? V případě, že se jedná o bankomat ČSOB nebo Poštovní spořitelny (jak v ČR, tak i na Slovensku), je poplatek za výběr 50 Kč, pokud si peníze vyberete na pobočce České pošty, poplatek už činí 70 Kč. U výběru z bankomatů ostatních bank v ČR je poplatek dokonce 100 Kč a v zahraničí celých 150 Kč. Naopak bezplatný je cashback (výběr hotovosti u pokladny v obchodě).
Jak vysoká je u Kreditky její úroková sazba? Roční úroková sazba činí 19,90 %.
Jak je to s pravidelnou měsíční splátkou – kolik budu muset minimálně splácet? Minimální měsíční splátka u Kreditky je 5 % z vyčerpané částky úvěru, vždy ale nejméně 500 Kč. Pouze pokud je čerpaná částka nižší, je pak splátka shodná s danou částkou.
Mohu tuto kartu získat i když aktuálně nemám žádný příjem? Exekuce ani jiné dluhy nemám. Ne, bohužel to není možné. Žadatel o kreditní kartu musí Poštovní spořitelně doložit, že má dostatečně vysoké příjmy a je dostatečně bonitní, jinak mu žádost schválena nebude.
Komu se Kreditka od Poštovní spořitelny nejvíce vyplatí? Tato kreditní karta je zajímavá hlavně v tom, že celých 6 měsíců po sjednání neplatíte žádné úroky. Vyplatí se tak mnoha lidem, třeba i těm, kteří ocení pojištění v ceně karty nebo prodlouženou záruku na zakoupené zboží. Zajímavou výhodou je i možnost vytvořit si kartu s vlastním motivem. Naopak jednoznačnou nevýhodou jsou zde vysoké poplatky za výběry hotovosti.

Kreditní karta je určena:

 • Těm, kterým už bylo 18 let a chtějí finanční rezervu na nákupy
 • Lidem, kteří rádi a často nakupují, ale občas jim chybějí peníze
 • Zájemcům o výhodnou kreditní kartu, která jim přinese řadu benefitů navíc
 • Lidem s dostatečným příjmem, kteří nemají exekuce ani záznamy v registrech

Kreditní karta není určena:

 • Mladším 18 let, případně lidem zbaveným svéprávnosti
 • Těm, kteří nemají žádné nebo zcela minimální příjmy
 • Lidem v exekuci, insolvenci nebo se záznamem v registru dlužníků
 • Těm, kteří se bojí zadlužení a nechtějí už z principu žádný úvěrový produkt

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč