Často kladené otázky mBank hypotéka

mBank hypotéka

mBank hypotéka

 • Účelový i neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí
 • Minimální výše úvěru je 200 000 Kč
 • Doba splácení od jednoho roku až 40 let
 • Bez poplatků za vyřízení úvěru, vedení účtu, čerpání půjčky a výpisy z účtu

Často kladené otázky mBank hypotéka

Otázka Odpověď
Kde si mohu o mHypotéku Light požádat? O hypotéku si můžete zažádat na kterékoli pobočce mBank, ještě předtím si ale můžete spočítat výši splátek na úvěrové kalkulačce na webu této banky a vyplnit kontaktní formulář, na jehož základě vás pracovník banky kontaktuje a domluví si s vámi termín schůzky.
Jaká je maximální výše úvěru, kterou mohu v rámci této hypotéky dostat? Přesná částka není pevně daná a závisí jednak na vaší schopnosti splácet, na hodnotě nemovitosti a na tom, zda jde o hypotéku účelovou nebo neúčelovou. U neúčelové je poskytnutá částka ve výši max. 75 % hodnoty nemovitosti, u účelové až 100 %.
Jak probíhá splácení hypotéky? Budu platit měsíčně stále stejnou částku? Hypotéka se splácí jednou měsíčně a peníze se vám budou automaticky strhávat z účtu. Měsíční splátky můžete mít buď stále stejně vysoké, nebo degresivní (postupně se snižující).
Jaké jsou požadavky na nemovitost, kterou se mHypotéka Light zajišťuje? Nemovitost musí být na území ČR (může být i rozestavěná), musí být pojištěná a pojištění se musí vinkulovat ve prospěch mBank. Vyjma refinancování je třeba mít odhad max. 6 měsíců starý, jinak je nutno nechat si udělat odhad nový.
Je možné v průběhu smlouvy uhradit i mimořádnou splátku? Pokud ano, za jakých podmínek? Ano, je to možné a do 20 procent z výše roční jistiny je taková splátka dokonce zdarma. Nad 20 % je třeba uhradit 5 % z částky, jež přesahuje 20 % roční jistiny.
Mohu si k této hypotéce sjednat i pojištění? Ano, samozřejmě můžete, navíc se vám to vyplatí – získáte slevu na úrocích (0,25 % a to po celou dobu trvání hypotečního úvěru).
Jaká je u mHypotéky Light výše úroků? Úroková sazba závisí jednak na tom, zda jde o úvěr účelový nebo neúčelový a dále na délce jeho trvání a poměru výše půjčky vůči odhadní ceně nemovitosti. Aktuální čísla najdete vždy na webových stránkách mBank.
Jaké poplatky budu muset uhradit za vyřízení hypotéky a za vedení úvěrového účtu? Žádné – velkým plusem mHypotéky Light je to, že u ní nejsou účtovány poplatky ani za sjednání úvěru, ani za vedení účtu nebo jiné úkony.
Na co všechno mohu peníze z hypotečního úvěru využít? Hypotéku od mBank lze použít nejen na stavbu, rekonstrukci či nákup nové nemovitosti, ale i na konsolidaci půjček, majetkové vyrovnání nebo na jakýkoliv účel (pak jde o tzv. americkou hypotéku).
Proč bych si měl o hypotéku zažádat zrovna u mBank? Výhodou je především absence poplatků, dále pak možnost získat úvěr až do 100 % hodnoty nemovitosti, široké možnosti využití nebo výhodné pojištění. mHypotéka Light se vyplatí každému, kdo potřebuje financovat svoje bydlení.

Časté překlepy

mhypotéka, m bank hypotéka

Hypotéka je určena:

 • Lidem nad 18 let, kteří chtějí financovat svoje nové bydlení
 • Osobám s trvalým zdrojem příjmů (ze zaměstnání nebo podnikání)
 • Zájemcům o hypotéku s nízkými úroky a bez zbytečných poplatků
 • Těm, kteří chtějí hypotéku, která umožňuje krátkou dobu splatnosti (už od jednoho roku)

Hypotéka není určena:

 • Zájemcům o půjčku, kterým ještě nebylo 18, nebo nejsou způsobilí k právním úkonům
 • Lidem, kteří nemají žádné příjmy, z nichž by mohli hypotéku splácet
 • Žadatelům, kterým je více než 70 let nebo by tento věk dovršili před splatností úvěru
 • Těm, co nemají možnost poskytnout zástavní právo k nemovitosti

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč