Nebankovní kreditní karty

Nebankovní společnosti poskytují různé druhy kreditních karet. Jejich výhodou je jednodušší získání kreditky bez nahlížení do registru a dokladování příjmu. Nevýhodou jsou vyšší úroky.

Celkem jsme pro vás k dnešnímu dni srovnali 0 kreditních karet. Poslední aktualizace provedena dne 15.04.2024 v 8 hodin 57 minut.

Nebankovní kreditní karty

            Nebankovní kreditní karty

Stejně jako u klasických půjček, tak i u kreditních karet platí, že získat je můžeme nejen od bank, ale i od celé řady nebankovních společností. Obě varianty mají svoje výhody i nevýhody a pro každého klienta může být výhodnější něco jiného.

Které společnosti poskytují nebankovní kreditní karty?

Zatímco nebankovní půjčky nabízí desítky a desítky různých společností, od těch velkých a známých, až po malé firmy, o kterých většina lidí nikdy neslyšela, u kreditních karet je situace trochu jiná. Najdeme je pouze u několika větších finančních institucí, u nichž jsou kreditní karty součástí portfolia, zahrnující více úvěrových produktů. K takovým společnostem patří např. Home Credit nebo Cetelem, kreditní kartu v současné době nabízí také Tesco.

Kdo může nebankovní kreditní kartu získat?

Nebankovní kreditní karety mohou – stejně jako je tomu u půjček – získat i tzv. rizikoví klienti, neboli lidé, kteří např. mají záznam v registru dlužníků, nemohou prokázat svoje příjmy atd. Nebankovní kreditky jsou tak mnohem dostupnější a šance na schválení žádosti je podstatně vyšší než u banky.

Jak získat nebankovní kreditní kartu?

Abyste mohli získat kreditní kartu, nemusíte automaticky chodit na nejbližší pobočku daného poskytovatele. Žádost si můžete vyplnit z domova přes internet a ušetřit tak čas. Stačí vyplnit příslušný formulář a poslat jej online k posouzení. U některých společností si můžete o kartu požádat i po telefonu a pokud preferujete osobní jednání, dá se karta vyřídit i na pobočce. Potvrzení o příjmech obvykle nebývá nutné, naopak osobní doklady potřebovat určitě budete.

Podle čeho si nebankovní kreditní kartu vybrat?

Kreditní kartu si můžeme vybírat podle různých kritérií – roli hraje např. maximální finanční limit, poplatky spojené s užíváním karty nebo délka bezúročného období. Důležité jsou také další výhody a slevy, které mnohdy hrají klíčovou roli. Ideálním pomocníkem, který Vám výběr vhodné karty usnadní, jsou nezávislé internetové portály, zaměřené na srovnání úvěrových produktů. Jedním z nich je např. web, na kterém se právě nacházíte.

Komu se nebankovní kreditní karta vyplatí a kdo by si ji raději brát neměl?

Nebankovní kreditní karta se vyplatí těm, kteří s penězi umějí hospodařit a dokáží si spočítat, kolik si mohou dovolit utratit. Vyplatí se také v případech, kdy jsou pro Vás benefity spojené s užíváním karty dostatečně výhodné a relevantní – příkladem je např. tzv. cashback, kdy z každého nákupu dostanete určitě procento zpět, případně různé slevy u partnerů projektu. Naopak lidé, kteří si berou kartu jen proto, aby hned všechny peníze utratili s tím, že neřeší, jak potom úvěr splatí, by si o kartu určitě žádat neměli.

Články