Poslední významnou bankou na našem území, která stále neměla ve své nabídce kreditní karty, byla česká Fio banka. To už ale nyní neplatí, od února tohoto roku začala i Fio banka poskytovat vedle klasických debetních platebních karet i kreditní karty. Jedná se o karty od společnosti MasterCard a jejich vydání i vedení je zcela zdarma.

Kreditní kartu už si můžete sjednat i u Fio banky

Kreditka pro spotřebitele i podnikatele

Fio banka aktuálně nabízí svoji novou kreditní kartu ve dvou základních variantách – jednu pro běžné spotřebitele (pod názvem MasterCard Credit), druhou pak pro podnikatele a živnostníky (pod názvem MasterCard Credit Business). Zatímco bezúročné období je v obou dvou případech stejně dlouhé, úroková sazba se liší a podnikatelé ji mají o dvě procenta výhodnější.

Nízké úrokové sazby a absence poplatků za vedení karty

Velkou výhodou kreditních karet od Fio banky jsou jejich nízké úrokové sazby. U spotřebitelské kreditní karty činí roční úrok 19,90 %, u karty pro podnikatele pak jen 17,90 %. Žádné poplatky za vedení karty se neúčtují, bezúročné období je v obou případech 45 dní.

Limity a minimální splátky

Co se týká úvěrového limitu, tak ten je stanovený od 10 000 Kč až do 500 000 Kč. Minimální měsíční splátka pak začíná na pěti procentech, vždy to ale musí být nejméně 500 Kč. Výpis z účtu obdrží každý klient vždy na konci zúčtovacího období. Užitečnou pomůckou je možnost nastavit si upozornění na na blížící se datum splatnosti – to lze posílat buď esemeskou (za menší poplatek) nebo mailem (zcela zdarma). Lze si také nastavit inkaso na 100% vyčerpané částky a nemuset si tak dělat žádné starosti s tím, zda splátku stihnete provést včas.

Kartu mohou získat stávající i noví klienti Fio banky

Novou kreditní kartu si mohou sjednat nejen stávající klienti Fio banky, ale požádat si o ni mohou i zájemci, kteří doposud u Fio banky účet neměli. Pro současné klienty je sjednání velmi jednoduché – stačí si podat žádost přímo ve svém internetovém bankovnictví, případně na libovolné pobočce této banky. Pokud ještě jejím klientem nejste, musíte si nejdříve založit účet a teprve potom požádat o vydání kreditní karty.

Podmínky pro získání kreditní karty

Zatímco běžnou debetní kartu může získat v podstatě kdokoliv, u kreditních karet už jsou samozřejmě podmínky mnohem přísnější. V případě Fio banky musí zájemce splňovat tři základní požadavky – mít u ní založený účet (buď běžný nebo spořicí v českých korunách), mít stálý pravidelný příjem, jenž mu na tento účet chodí a mít bezproblémovou platební historii. U žadatelů z řad podnikatelů je pak podmínkou doložení jejich daňového přiznání. Jakmile bude zájemci žádost o kreditní kartu schválena, bude mu automaticky odeslána poštou na jeho adresu.

Bonusový program automatickou součástí karty

Vzhledem k tomu, že kreditní karty od Fio banky patří pod MasterCard, je s tím spojený i jeden velmi příjemný benefit – tyto karty jsou automaticky součástí bonusového slevového programu Priceless Specials. Díky němu můžete šetřit při svých nákupech, kdy se vám u partnerských obchodníků vrátí část peněz z nákupů zpět na účet. Více informací o tomto programu najdete na webu http://www.pricelessspecials.cz/. 

Veškeré podrobné informace o kreditních kartách MasterCard Credit a MasterCard Credit Business naleznete přímo na webové stránce Fio banky, kde jsou vám k dispozici i kompletní ceníky, sazebníky, formuláře na potvrzení příjmu a další důležité dokumenty. Informace vám rádi poskytnou i na jednotlivých pobočkách banky, případně na infolince 224 346 800,  na mailu [email protected] nebo na facebookovém profilu Fio banky. 

Hodnocení kategorie 4.5
Kreditní kartu už si můžete sjednat i u Fio banky hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 320 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 5. 4. 2018. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

Doporučujeme

Diskuze