K zajímavé změně došlo nedávno na českém finančním trhu. Známého poskytovatele půjček a nákupů na splátky Cetelem totiž nahradila nová banka, která již působí v několika zemích Evropy. Jedná se o Hello bank, která na činnost Cetelemu navazuje, nabízí ale i celou řadu dalších služeb a jedná se o standardní banku, u níž tedy nejde pouze o půjčky, ale i o základní produkty, jako je běžný účet nebo debetní karta.

Cetelem končí místo něj přichází nová banka Hello bank

Banka patří do skupiny BNP Paribas

Hello bank má stejnou právní formu společnosti jako měl před ní Cetelem, v tomto směru se tak nic nezměnilo. I Hello bank je obchodní značkou BNP Paribas Personal Finance SA a patří tak pod silnou finanční společnost, která patří mezi nejvýznamnější hráče v Evropě. Skupina BNP Paribas provozuje Hello bank nejen v České republice, ale i v několika dalších zemích, jako je např. Belgie, Francie, Německo nebo Itálie. V ČR do skupiny BNP Paribas patří i pojišťovna BNP Paribas Cardif, Hello bank tak poskytuje pojistné produkty ve spolupráci právě s touto pojišťovnou.

Hello bank se zaměřuje na online služby

Nová banka na českém trhu Hello bank se od velkých bankovních institucí v mnoha ohledech liší. Velkým rozdílem je zejména minimum kamenných poboček a důraz na služby poskytované přes internet. Jednotlivé produkty si tak mohou zájemci snadno sjednat přes webové stránky, aniž by museli navštěvovat některou z poboček, které jsou zatím pouze tři. Chybět pochopitelně nemohou ani mobilní aplikace, hned od začátku jsou pro klienty Hello bank dostupné aplikace pro Android i iOS.

Nová banka nabízí především základní finanční produkty

Portfolio produktů Hello bank není tak široké jako u některých velkých bank, nicméně nechybí v něm základní finanční produkty, na něž jsou lidé zvyklí. Banka v tuto chvíli nabízí možnost sjednání běžného a spořicího účtu, debetní i kreditní platební karty, několik druhů půjček (spotřebitelskou, úvěr na auto a konsolidaci), pojištění a nákupy na splátky (s Hello bank lze na splátky nakupovat ve více než 4 000 smluvních prodejnách, včetně významných obchodníků, jako jsou např. Alza nebo IKEA).

Zajímavá je např. konsolidace půjček, do níž lze zahrnout nejen bankovní, ale i nebankovní úvěry a spolu se sloučením úvěrů si můžete vzít i další půjčku navíc. Výhodné podmínky nabízí také klasický spotřebitelský úvěr, u nějž úroková sazba začíná již na 5,9 % ročně a zaujme i velmi široká nabídka různých druhů pojištění.

Pro stávající klienty Cetelemu se nic zásadního nemění

Stávající klienti Cetelemu, kteří využívali některý z jeho finančních produktů, nemusejí mít obavy, že by se pro ně cokoliv změnilo k horšímu. Do svého účtu se mohou přihlásit se stejnými přihlašovacími údaji jako měli v minulosti u společnosti Cetelem, stejně tak se nijak nemění ani podmínky jejich smluv. Naopak, transformace Cetelemu v Hello bank pro ně znamená další možnosti a spoustu nových služeb, které pro ně do té doby nebyly u původní společnosti dostupné.

Osobně lze banku navštívit v Praze, Brně a Ostravě

Dnes už pro většinu lidí není žádný problém vyřídit si vše potřebné přes internetové stránky, nicméně pro ty, kteří preferují osobní jednání, jsou k dispozici i kamenné pobočky Hello bank. Těch ale není mnoho, aktuálně má tato banka pouze tři pobočky ve třech největších městech Česka – tedy jednu v Praze, jednu v Brně a jednu v Ostravě. Podrobné kontaktní údaje a veškeré podrobnosti k jednotlivým produktům, které Hello bank nabízí, najdete na jejích webových stránkách na adrese www.hellobank.cz. Na nich si v případě zájmu můžete některý z produktů i rovnou sjednat.

Hodnocení kategorie 4.5
Cetelem končí, místo něj přichází nová banka Hello bank hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 451 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 7. 11. 2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

Doporučujeme

Diskuze