Dosloužilo vám vaše staré auto a potřebujete si místo něj koupit nové? Nebo ještě žádný automobil nemáte a plánujete koupi úplně nového vozu? Ať už plánujete pořízení auta z jakéhokoli důvodu, jednou ze zásadních otázek je financování jeho nákupu. Jen málo lidí si může dovolit koupit nové auto ze svých úspor a na řadu tak přichází výběr vhodného úvěrového produktu. V případě půjčky na auto lze v zásadě vybírat ze dvou základních variant – buď klasický úvěr na auto nebo nákup auta prostřednictvím leasingu. Obě možnosti mají svá pro i proti, v tomto článku se na obojí podíváme podrobněji.

Půjčka na auto  jak získat ten nejlepší úvěr

Je lepším řešením úvěr na auto nebo leasing?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, pro každého zájemce může být výhodnější něco jiného. Základním rozdílem mezi úvěrem na auto a leasingem je fakt, že v případě úvěru se stává automobil ihned vaším majetkem, zatímco v případě leasingu je auto vaše teprve v okamžiku, kdy uhradíte poslední splátku (používat jej samozřejmě můžete po celou dobu leasingu). Výhody leasingu spočívají zejména v jeho lepší dostupnosti i pro tzv. rizikové klienty – zatímco u banky se vždy posuzuje bonita klienta a mnoho lidí prostě na půjčku nemá šanci dosáhnout, u leasingu je šance mnohem vyšší a mohou jej získat i lidé s nižšími příjmy nebo špatnou platební historií.

U koho si sjednat půjčku na auto?

Prvním krokem je rozhodnutí, zda si chcete vzít běžnou půjčku nebo leasing. Pokud se rozhodnete pro standardní úvěr, je třeba vybrat konkrétní společnost, jež vám půjčku poskytne. Auto na úvěr dnes nabízí celá řada bankovních institucí, můžete si u nich sjednat klasickou spotřebitelskou bezúčelovou půjčku a tu pak použít na nákup nového auta. Výhodou jsou především nízké úrokové sazby – u bank máte obecně lepší podmínky a výhodnější úroky než u nebankovních poskytovatelů. Banky ale nabízejí také speciální účelové úvěry, které lze použít pouze na nákup automobilu (např. ČSOB nebo Equa bank).

Další alternativou je pak půjčka na auto u některé z nebankovních společností, kde budete ručit nemovitostí – v takovém případě pak můžete dosáhnout i na nízké úroky, srovnatelné s těmi bankovními (např. ACEMA Credit nebo řada dalších). Jednou z možností, jak získat úvěr na auto, jsou také P2P půjčky, které u nás provozuje hned několik společností, k těm nejznámějším patří např. Zonky.

Hlavní výhody úvěru na auto

Klasická půjčka na auto má oproti leasingu spoustu předností. K těm nejdůležitějším patří zejména:

  • rychlejší schválení žádosti
  • platí na všechny typy automobilů
  • sami si můžete nastavit délku splácení podle vaší potřeby
  • úvěr lze splatit i předčasně, nehrozí vám za to žádné sankce
  • auto je okamžitě vaše, hned po poskytnutí půjčky
  • celkově vyjde úvěr levněji než leasing
  • většinou nemusíte platit žádné poplatky předem
  • v případě potřeby můžete auto klidně i prodat

Kdo může úvěr na auto získat?

Půjčku na auto nemůže získat úplně každý, ale je třeba splňovat několik podmínek. Každá bankovní i nebankovní společnost má nastaveny požadavky trochu jinak, obecně ale platí, že abyste mohli úvěr na auto získat, musí vám být minimálně 18 let, dále musíte mít pravidelný, dostatečně vysoký a doložitelný příjem (ať už ze zaměstnání nebo podnikání), musíte doložit osobní doklady a případně další dokumenty. Bankovní půjčku na auto nemohou nikdy dostat lidé se záznamem v registrech dlužníků, stejně tak ani zájemci, na které je vedeno exekuční řízení nebo jsou v insolvenci (platební neschopnosti). Před podáním žádosti o úvěr na auto se vyplatí předem si srovnat jednotlivé nabídky na internetu a teprve po pečlivém porovnání jednotlivých možností podat žádost o půjčku.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčka na auto – jak získat ten nejlepší úvěr? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 25 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 8. 12. 2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

8000000
Výše půjčky 100 000 Kč - 8 000 000 Kč
Úrok od 9,69 %
Splatnost 1 – 20 let
1200000
Výše půjčky 5 000 Kč - 1 200 000 Kč
Úrok od 4,49 %
Splatnost 12 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze