Jedním z nesmírně užitečných pomocníkům při výběru vhodného bankovního i nebankovních úvěru je kalkulačka půjček, jinými slovy také úvěrová kalkulačka. Jedná se o aplikaci, která nám umožní spočítat si, na kolik nás daný úvěr vyjde. Pomocí kalkulačky půjček si tak můžeme zjistit důležité informace, na jejichž základě si pak snadněji vybereme ten správný úvěrový produkt, který pro nás bude nejvíce výhodný.

Kalkulačka půjček

K čemu slouží kalkulačky půjček?

Kalkulačka půjček slouží k tomu, abychom si na ní mohli spočítat důležité klíčové parametry daného úvěru. Jedná se o speciální internetovou aplikaci, která nám umožní zjistit si např. výši měsíční splátky, výši úrokové sazby, roční procentní sazbu nákladů (RPSN), celkovou splatnou částku a případně i další údaje, jež nám usnadní rozhodnutí. Při hledání vhodné půjčky je už v dnešní době úvěrová kalkulačka prakticky nezbytnou a samozřejmou součástí finančních webů a její použití se rozhodně vyplatí.

Kde všude najdeme úvěrové kalkulačky?

S kalkulačkou půjček se můžeme setkat prakticky na všech stránkách úvěrových společností, ať už se jedná o bankovní úvěry nebo o nebankovní půjčky. Kromě toho ale nalezneme tuto aplikaci i na mnoha jiných internetových stránkách – jedná se převážně o specializované weby, věnující se problematice úvěrů a finančnictví obecně. V takovýchto případech nám kalkulačka půjček může urychlit výběr vhodného úvěru, protože po zadání několika málo údajů nám nabídne nejvhodnější produkty, případně přinese přehledné srovnání relevantních půjček, odpovídající našim požadavkům.

Úvěrové kalkulačky se nejčastěji objevují u standardních spotřebitelských půjček, ale nechybějí ani u ostatních úvěrových produktů, jako jsou např. hypotéky, refinancování půjček nebo v posledních letech velmi oblíbené konsolidace (sloučení více půjček do jedné).

Refinancování půjčky kalkulačka

Refinancování půjčky je poměrně žádaným produktem, jenž umožňuje převedení dosavadního nevýhodného úvěru k jiné společnosti a spolu s tím tak může klient získat např. nižší měsíční splátky, nižší poplatky nebo nižší celkovou splatnou částku. Pokud máte zájem o převedení vaší půjčky, kalkulačka refinancování vám velmi rychle a přesně odpoví, zda by se vám převedení k jiné bance vyplatilo a kolik byste tímto krokem ušetřili. Stejně jako u spotřebitelské půjčky, kalkulačka refinancování je k dispozici nejen na webech samotných bank nebo nebankovních společností, ale můžete si ji vyzkoušet i na nezávislých finančních serverech. Její použití je velmi snadné, stačí jen vyplnit pár údajů o vašem současném úvěru, případně pár dalších čísel a ihned se dozvíte, jestli má tento produkt pro vás smysl.

Hypoteční půjčka kalkulačka

Dalším významným úvěrovým produktem, u kterého je úvěrová kalkulačka nesmírně důležitým pomocníkem, je hypoteční půjčka. Kalkulačka půjček bývá u hypoték trochu složitější než u obyčejných úvěrů, kromě výše půjčky a doby splácení v ní totiž bývají zahrnuty i takové parametry, jako je např. délka fixace úrokové sazby, cena nemovitosti apod. Hypoteční úvěrovou kalkulačku – stejně jako u již zmíněných druhů půjček – najdeme jak na webových stránkách jednotlivých poskytovatelů hypoték, tak i na specializovaných portálech, jež se se hypotékami zabývají podrobně a umožňují přehledné srovnání nabídek a snadnější výběr nejvhodnější hypotéky.

Ať už si berete malý nebo velký úvěr, od bankovní či nebankovní společnosti, účelový, neúčelový, hypoteční nebo jakýkoliv jiný, kalkulačky půjček vám vždy pomůže vybrat si ten nejvýhodnější, jenž se vám nejvíce vyplatí.

Hodnocení kategorie 4.5
Kalkulačka půjček hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 22 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 3. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze