Bankovní i nebankovní půjčky se v drtivé většině případů vyplácejí formou bezhotovostního bankovního převodu. Ten má samozřejmě spoustu výhod – je rychlý (peníze mohou být připsány prakticky ihned), pohodlný, klient nemusí nikam chodit a stejně tak poskytovatel půjček nemusí mít žádnou kamennou pobočku ani obchodní zástupce, kteří by peníze vypláceli. Na druhou stranu je zde skupina lidí, kteří preferují výplatu půjčky v hotovosti na ruku a i proto někteří poskytovatelé tuto variantu výplaty umožňují.

Půjčky na ruku

Které společnosti nabízejí půjčky na ruku?

Poskytovatelů půjček, kteří nabízejí svým klientům možnost výplaty peněz v hotovosti, není mnoho, ale několik takových se dá najít. Asi nejznámějším příkladem je společnost Provident Financial, která umožňuje zájemcům o úvěr vybrat si mezi hotovostní a bezhotovostní půjčkou. Dalším možností je XS půjčka (ta je mimochodem také od Providentu), k dalším alternativám patří např. Smart půjčka, Fair Credit nebo Tommy Stachi. Některé půjčky si lze nechat vyplatit na poště nebo přes poštovní poukázku, patří mezi ně např. Tesco půjčka nebo Ferratum.

Pro koho je půjčku na ruku určená?

O půjčku na ruku si může zažádat každý, kdo splňuje požadavky daného poskytovatele, vzhledem k parametrům těchto úvěrů ale patří mezi typické klienty zejména lidé, kteří nemají vlastní bankovní účet. Jedná se často o osoby postižené exekucí, pro které tím pádem nepřicházejí standardní půjčky v úvahu. V některých případech si ale půjčku na ruku berou i lidé, kteří účet běžně používají a vyhovuje jim konkrétní nabídka poskytovatele.

Hlavní výhody půjčky na ruku

 • dostupnost i pro ty, jenž nemají vlastní bankovní účet

 • v případě, že má firma obchodní zástupce, doveze vám peníze až k vám domů

 • mnohdy je výplata velmi rychlá a peníze máte během jediného dne od podání žádosti

 • některé společnosti umožňují půjčku na ruku vyplatit i v trafikách nebo na benzínkách

 • vybrané půjčky na ruku lze získat i zdarma bez poplatků a úroků (např. Zaplo)

Největší nevýhody půjčky na ruku

 • obvykle jsou s těmito půjčkami spojeny velmi vysoké úrokové sazby

 • často je taková půjčka výrazně dražší než bezhotovostní (např. u Providentu)

 • pokud si peníze necháte poslat složenkou, musíte několik dní čekat

 • máte mnohem menší výběr, půjčku v hotovosti nabízí jen malé procento poskytovatelů

Podvodné půjčky na ruku

Vzhledem k rostoucímu počtu lidí s exekucí roste počet zájemců o půjčky vyplácení v hotovosti. Půjčka na ruku v některých inzerátech ale nemusí být poctivá a může jít o rafinovaný podvod. Lidé, nabízející takovéto podvodné půjčky spoléhají na důvěřivost a nezkušenost žadatelů a často z nich podvodně vylákají peníze a žádný úvěr jim neposkytnou. Pokud bychom měli shrnout nejdůležitější poučky, jak se podvodným půjčkám na ruku vyhnout, tak doporučujeme zejména tyto dvě pravidla:

 • nikdy neplaťte žádný poplatek předem (pokud nejde o symbolickou korunu) – ti, co chtějí poplatky v řádu stovek nebo tisíců korun předem, jsou na 99 % podvodníci

 • půjčku si sjednávejte online přes internet, nikdy ne po telefonu – podvodníci často provozují předražené linky, kde minuta hovoru stojí kolem 90 Kč – jeden jediný telefonát vás tak může přijít i na několik tisíc

Jak si vybrat nejlepší půjčky na ruku?

I když se vám může zdát, že vybrat si nejlepší půjčku je těžké a ve světě financí se moc neorientujete, věřte, že najít vhodný úvěr není nic obtížného. Stačí použít některý z nezávislých webových srovnávačů půjček, kde naleznete podrobné a přehledné srovnání bankovních i nebankovních úvěrů, včetně těch, které jsou vypláceny na ruku. Součástí těchto portálů jsou navíc i podrobné recenze, různé rady a tipy a půjčky, jež jsou do nich zařazeny, jsou vždy prověřené a naprosto bezpečné.

 

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky na ruku hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 11 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 8. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

130000
Výše půjčky 3 000 Kč - 130 000 Kč
Úrok od 13,59 %
Splatnost 6 – 36 měsíců

Doporučujeme

Diskuze