RPSN – roční procentní sazba nákladů,do které jsou zahrnuty veškeré poplatky.

Co je RPSN

RPSN je velmi důležitý údaj pro porovnání výhodnosti jednotlivých úvěrů a hypoték. RPSN musí být uváděn u všech nabízených úvěrů také v reklamách a na letácích s nabízenou půjčkou. Roční procentní sazba nákladů na spotřebitelský úvěr (RPSN) se vypočítá podle následující kalkulačky.

Výpočet RPSN

S výpočtem RPSN vám pomůže kalkulačka, kterou najdete například na stránkách České národní banky ke stažení zdarma. Výpočet rpsn -kalkulačka funguje většinou jako excelová tabulka. Do kalkulačky stačí zadat parametry půjčky – celkovou výši úvěru, počet měsíčních splátek, výši měsíční splátky, další poplatky související s úvěrem. Na základě těchto údajů se dozvíte, zda je nebo není úvěr pro vás výhodný.

U nebankovních úvěrů může RPSN dosahovat i více než 400%. Vždy si vše řádně spočítejte a zvažte, zda úvěr opravdu potřebujete, zda je pro vás výhodné např. Půjčit si na Vánoce či na dovolenou a potom třeba rok splácet. Kalkulačka RPSN je vždy k dispozici zdarma. Pokud společnost poskytující půjčky RPSN neuvádí, hrozí ji vysoká pokuta. Hodnocení kategorie 4.5

Co je RPSN? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 4 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze