Aby mohl člověk získat hypotéku na vlastní bydlení, musí k tomu mít náležitě vysoké příjmy a splňovat celou řadu dalších požadavků, které si finanční instituce kladou. Zvýšit šanci na získání hypotečního úvěru se dá různými způsoby, asi tím nejlepším je investovat do kvalitního vzdělání, což se téměř každému bohatě vyplatí.

Zvyšte svou šanci na hypotéku díky MBA

Získat hypotéku dnes není žádná legrace

Aktuální situace na českém hypotečním trhu není pro většinu lidí zrovna příznivá – oproti předchozím rokům se podmínky zpřísnily a dnes tak spousta lidí prakticky nemá šanci hypotéku získat. Zejména ve velkých městech (především v Praze) je vlastní bydlení velmi drahou záležitostí, kterou si málokdo může dovolit.

Ceny bytů a domů v posledních šesti letech velmi prudce stouply – je to vidět nejen na cenách samotných nemovitostí, ale i na cenách za pronájem bytu nebo např. za spolubydlení. Opět platí, že nejzřetelnější rozdíly jsou u hlavního města, kde je – mimo jiné i kvůli nedostatku bytů – bydlení skutečně velmi drahé, nicméně k vysokému nárůstu cen za bydlení došlo i v řadě jiných velkých měst.

Pro slušné bydlení je důležité mít slušný příjem

K tomu, abyste mohli získat hypotéku na vlastní dům nebo byt, potřebujete mít našetřeno dostatečné množství peněz a zároveň mít dostatečně vysoké příjmy, jinak vám banka žádost o úvěr neschválí. Zatímco dříve byly běžné i hypoteční úvěry na 80 až 100 % hodnoty nemovitosti, nyní už je situace jiná a dostat hypotéku mohou jen lidé s vysokou bonitou.

Investice do vzdělání se jednoznačně vyplatí

V souvislosti se situací na finančním trhu tak dnes platí ještě více než kdy předtím, že investovat peníze do kvalitního vzdělání je rozhodně dobrou cestou, jak se dostat k lepší práci, vyšším platům a spolu s tím i k lepšímu bydlení. Pro ty, kteří už nemohou studovat běžnou vysokou školu zdarma, je samozřejmě situace komplikovanější kvůli platbě školného, i tak ale jednoznačně platí, že pokud investujete peníze do svého vzdělání, nebudete toho litovat. Například takový titul MBA vám může pomoci významným způsobem zvýšit vaši životní úroveň.

Podle statistik Ministerstva práce a sociálních věcí mají vysokoškolsky vzdělaní lidé mnohem vyšší mzdy – např. za rok 2017 byl u vysokoškoláků průměrný měsíční příjem 40 773 Kč, zatímco u středoškoláků s maturitou jen 30 220 Kč a u lidí se základním vzděláním pouhých 17 483 Kč měsíčně.

Rozumnou cestou je získat titul MBA

Titul MBA znamená ukončené profesní manažerské vzdělání a lidé, kteří ho získají, díky němu mají daleko vyšší šanci prosadit se např. ve vedení velkých nadnárodních společností. S MBA tak získáte nové příležitosti a šanci nejen na mnohem vyšší plat, ale i řadu dalších výhod. Studium je v ČR možné pouze v rámci celoživotního vzdělávání, jedná se totiž o zahraniční studijní program. Abyste ale mohli být ke studiu přijati, musíte mít mít alespoň bakalářské vzdělání, výjimečně pak může stačit prokazatelná manažerská praxe.

Hodnocení kategorie 4.5
Zvyšte svou šanci na hypotéku díky MBA hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 29 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 17. 8. 2018. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze