Výběr půjčky je ovlivněný celou řadou různých aspektů – kromě požadované výše úvěru, doby splácení, úrokové sazby nebo poplatků hraje u mnoha lidí velkou roli také způsob její výplaty. Zdaleka ne všichni totiž mají (nebo mohou mít) vlastní bankovní účet. Spousta lidí se dostala do exekuce a pokud by jim přišly peníze na účet u banky, nic jim z nich nezůstane – proto hledají možnosti, jak získat půjčku i bez účtu.

Kde si půjčit peníze když nemáte bankovní účet

Bez účtu půjčují jen nebankovní společnosti

Výběr je v této kategorii skutečně hodně omezený, protože půjčky lidem bez účtu poskytují pouze nebankovní společnosti a i u nich je velké množství těch, které účet vyžadují – u některých se dokonce ověřuje, zda je žadatel skutečně vlastníkem daného účtu (nejde si tak nechat poslat peníze např. na někoho známého), většina společností navíc ani jinak než bezhotovostně půjčky nedává. Stále ale existují poskytovatelé, u kterých se dá úvěr získat i bez bankovního účtu, je jich ale velmi málo.

Výplata úvěru je možná u klienta doma, ale i na jiných místech

U úvěrových společností, které nabízejí hotovostní výplatu půjčky, se můžeme setkat s několika způsoby, jak se peníze vyplácejí – nejčastěji se jedná o výplatu v hotovosti na ruku přímo u klienta doma, jinde je zas nutné navštívit kancelář poskytovatele. U jiných úvěrových firem mají smlouvu s některými velkými řetězci a půjčku si tak lze nechat vyplatit např. v novinovém stánku nebo na benzínové pumpě. Naopak výplata půjčka pomocí složenky (poštovní poukázky) se už téměř nevyskytuje.

U půjček bez účtu je důležité dát si pozor na podvodné nabídky

U nebankovních půjček obecně platí, že pokud si nějakou hledáte, měli byste být opatrní a nenaletět podvodníkům. V případě půjček v hotovosti je na opatrnost na místě dvojnásob – lidé bez účtu často bývají ve finanční krizi a daleko snadněji skočí na lep někomu, kdo jim nabídne na první pohled lákavou nabídku. Pokud zvažujete hotovostní úvěr, vždy si danou společnost nejdříve důkladně „proklepněte“ na internetu a teprve až si budete 100% jistí, podejte si žádost.

Tipy na prověřené a spolehlivé půjčky, k nimž nepotřebujete bankovní účet:

Zaplo půjčka

Půjčka od společnosti Zaplo Finance se i díky mohutné reklamní kampani stala jedním z nejznámějších nebankovních úvěrů v Česku. Pro ty, jenž nemají účet, je Zaplo.cz zajímavé i tím, že nabízí možnost nechat si úvěr vyplatit v hotovosti v síti trafik společnosti GECO. Velkým plusem navíc je pak první půjčka zdarma, tedy bez úroků a bez poplatků.

Provident Financial

Společnost Provident Financial je už na českém trhu stálicí a mezi nebankovními poskytovateli patří k předním hráčům na trhu. Půjčka je typická tím, že ji vyplácejí obchodní zástupci firmy v hotovosti přímo v domovech svých klientů. Je ale třeba dodat, že tato forma půjčky je opravdu spíše jen pro ty, kteří účet nemají – Provident totiž nabízí i bezhotovostní úvěr, který je výrazně výhodnější.

Creditportal

Další možností, jak si sjednat půjčku i bez účtu, je úvěr od společnosti Creditportal. Ta umožňuje vyzvednutí peněz v síti čerpacích stanic EuroOil – půjčka se dá vybrat v kterékoli benzinové pumpě této společnosti. Tak jako u půjčky Zaplo, i zde je tedy možnost výběru kterýkoli den v týdnu, včetně víkendů a svátků.

Smart půjčka

Naším posledním tipem na hotovostní úvěr bez bankovního účtu je Smart půjčka. Ta se svými parametry hodně podobá úvěrům od Providentu, i v tomto případě vám peníze přiveze až do domu obchodní zástupce úvěrové společnosti. Doba splácení je buď 14 nebo 18 měsíců, půjčka se splácí pravidelnými měsíčními splátkami, které jsou opět v hotovosti.

Hodnocení kategorie 4.5
Kde si půjčit peníze, když nemáte bankovní účet? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 29 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 28. 7. 2018. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

30000
Výše půjčky 500 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 40 %
Splatnost 5 – 30 dní
130000
Výše půjčky 3 000 Kč - 130 000 Kč
Úrok od 13,59 %
Splatnost 6 – 36 měsíců
30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze