Začínající podnikatel získá úvěr v bance jen velmi obtížně.

Půjčka pro začínající podnikatele Pokud sháníte půjčku pro nastartování či rozšíření vašeho podnikání, můžete si vybrat z celé škály firem poskytujících půjčky pro začínající podnikatele. Úvěry pro začínající podnikatele se dělí na krátkodobé, středně dobé a dlouhodobé. K žádosti o úvěr v bance musíte doložit celou řadu podkladů – potřebujete daňové přiznání za posledních 6 měsíců, kladné vlastní jmění, musíte doložit bezdlužnost na sociálním a zdravotním pojištění a vůči finančnímu úřadu, je požadována také zástava nemovitosti. Součástí žádosti o podnikatelský úvěr bývá zpracovaný podnikatelský záměr. Schválení půjčky pro podnikatele trvá 3-5 dní. Úvěr pro začínající podnikatele můžete získat až do částky 300 milionů korun. Splatnost se pohybuje mezi 18 měsíci a 20 lety. Úvěr je zpravidla neúčelový a splátky jsou anuitní. Získat úvěr v bance je složité obzvláště pro začínající podnikatele. Úrokové sazby jsou stanoveny na základě individuálního posouzení vaši žádosti. Podmínkou pro začínající podnikatele je mít u banky účet nebo si jej založit. Poplatky za vedení účtů jsou různá v každé bance. Poplatky za vedení úvěrového účtu se obvykle odvíjejí procentuálně z poskytnuté částky.

Nebankovní půjčky pro začínající podnikatele jsou snadněji dostupné. Zpravidla si můžete půjčit běžně dostupnou spotřebitelskou půjčku bez dokládání účelu použití. Půjčky jsou bez nahlížení do registrů dlužníků, bez kontrolování exekucí a dokládání příjmů. Vyšší částky vyžadují zástavu nemovitosti. Malé částky si můžete půjčit od 500 kč do 12 000, vyšší částky od 10 000 do několika milionů. Pokud žádáte o půjčku ve výši několika milionů, je nutná zástava nemovitosti či ručení nemovitostí třetí osoby. Záleží na vybrané společnosti. Některé nebankovní společnosti vám půjčí menší částky oproti doložení vystavených faktur za poslední tři měsíce. Krátkodobé půjčky jsou splatné obvykle za 30 dní, s možností prodloužení, delší půjčky můžete splácet až 20 let.

Půjčky pro OSVČ

U nebankovních půjček pro začínající podnikatele dokládáte k žádosti tyto dokumenty – daňové přiznání za posledních 6 či 12 měsíců, občanský průkaz, druhý doklad totožnosti, výpis z účtu, někdy také potvrzení o bezdlužnosti vůči FÚ a dalším institucím. Půjčka pro začínající podnikatele je bezúčelová půjčka. Můžete ji použít na rozšíření svého podnikání, nákup zboží či platbu faktor dodavatelům nebo na rekonstrukci či nákup nemovitosti. O schválení půjčky jste informování zpravidla do 60 minut sms zprávou a e-mailem. Obratem vám jsou odeslány peníze. V případě větších půjček získáte peníze do dvou dnů.

Začínající podnikatelé si mohou půjčit formou kontokorentu, leasingu či revolvingu. Stačí si spočítat, která půjčka se vám vyplatí, dle výše RPSN, délky splácení a výše splátek. K porovnání půjček můžete vyzkoušet bezplatné online kalkulačky, žádost je vždy nezávazná. O půjčku pro začínající podnikatele můžete požádat online, telefonicky nebo návštěvou pobočky, kdy vám smlouvu pomůže sepsat kvalifikovaný pracovník či obchodní zástupce.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčka pro začínající podnikatele hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 9 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

80000
Výše půjčky 2 500 Kč - 80 000 Kč
Úrok od 12,25 %
Splatnost flexibilní
30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze