Jste student a potřebujete hotovost na koupi skript nebo zaplacení školného nebo chcete studovat v zahraničí?

Půjčka pro studenty

Mnohé nebankovní společnosti i banky se zabývají poskytováním krátkodobých i dlouhodobých půjček pro studenty, které mají výhodnější podmínky oproti klasickým spotřebitelským úvěrům. Nebankovní krátkodobou půjčku pro studenty s výplatou na účet ihned můžete použít na cokoliv co vás napadne. Pomocí srovnávačů si můžete vybrat nejvhodnější produkt pro studenty. K získání nebankovní půjčky je potřeba mít věk od 18 do 30 let, vlastní bankovní účet, mobilní telefon. U nebankovní půjčky pro studenty nemusíte dokládat příjem, stačí jen platný doklad totožnosti a doklad o studiu. U nižších částek nepotřebujete spolužadatele ani ručitele. Stačí si zažádat o půjčku pomocí sms zprávy nebo online formulářem. Počkat na posouzení žádosti. Po schválení můžete mít peníze za pár minut na účtu. Pokud navíc máte kartu ISIC, můžete získat půjčku bez poplatku. Vrátíte tedy jen tolik, kolik jste si půjčili.

Pokud si chcet zažádat o půjčku pro studenty v bance, nabízí jí pouze pár bankovních domů. Jejich výhodou je nižší úrok okolo 10%. Doba splatnosti se pohybuje od jednoho roku do deseti let. Banky umožňují i odložené splácení, kdy půjčku splatíte až po ukončení studií. Studentskou půjčku dostanete na základě potvrzení o studiu. Mnohdy je potřeba spolužadatel (např jeden z rodičů či prarodičů). U půjček nad 100 000 je spolužadatel vyžadován vždy. Studentské půjčky jsou poskytovány studentům středních a vysokých škol, vyšších odborných škol nebo jazykových škol. Také můžete studentskou půjčku získat, pokud studujete prezenčně či dálkově, bez ohledu na to, zda studujete na státní či soukromé škole.

Půjčka pro studenty je neúčelová až do výše 300 000kč, v některých bankách je výše půjčky limitována bonitou klienta. V případě bankovní půjčky může student platit pouze úroky a po ukončení studia zaplatit zbývající část, změnit výši splátek až o 50%, dvakrát ročně odložit splátku či si změnit datum splátky. Posouzení žádosti o úvěr, vedení úvěrového účtu a vydání všech potvrzení je zdarma. Doklady k žádosti o bankovní úvěr jsou – podepsané potvrzení a smlouva o studiu, potvrzení o zaplaceném školném, potvrzení o předpokládáném ukončení studia a také potvrzení o příjmu. V případě spoludlužníka musí také doložit potvrzení o příjmu.

Studenti mohou získat nejen půjčku, ale také kontokorent či kreditní kartu. Opět má každá společnost rozdílné požadavky a podmínky. V bance je získání půjčky podmíněno vedením studentského běžného účtu. Cena za vedení účtu se pohybuje od 0 do 150 kč měsíčně. Pokud si nejste jisti, která půjčka pro studenty je pro vás ta nejvýhodnější, můžete využít webové stránky, na nichž najdete srovnávače půjček. Pomocí speciální kalkulačky, do které zadáte potřebné informace porovnáte všechny bankovní i nebankovní produkty na finančním trhu. Srovnání je nezávazné. Pokud vás však daná nabídka zaujme, můžete si o půjčku rovnou zažádat. Budete přesměrování na stránky dané společnosti. Stačí vyplnit formulář, doložit požadované dokumenty a můžete se radovat ze získané půjčky.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčka pro studenty hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 10 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze