Velmi specifickou kategorií úvěrů jsou půjčky pro cizince. Ty se sice dají získat jak u bankovních, tak i u nebankovních firem, nicméně podmínky jsou přece jenom přísnější než u občanů s českou státní příslušností. Co musejí cizinci splňovat, aby mohli půjčku získat a u jakých úvěrových společností jsou pro ně nejlepší podmínky?

Půjčky pro cizince

Při posuzování hraje roli také země původu cizince

Není cizinec jako cizinec – u mnoha poskytovatelů to mají jednodušší občané Slovenska, kteří jsou mnohdy bráni v podstatě stejně jako čeští žadatelé. Jednodušší to mohou mít často i občané Evropské unie, naopak u osob z evropských zemí mimo EU (Ukrajina, Moldávie, balkánské země) a z jiných světadílů může být sjednání půjčky náročnější a často vyžaduje více dokladů a dokumentů. 

Podmínky, které jsou u půjčky pro cizince klíčové: 

  • povolení k pobytu (trvalý pobyt, přechodný pobyt)
  • osobní doklady žadatele o půjčku 
  • další dokumenty – např. potvrzení o příjmech apod. 
  • bonita žadatele, bezdlužnost, délka pobytu v ČR apod. 

Každá úvěrová společnost má podmínky trochu jiné – některé cizincům nepůjčují vůbec, jiné ano, ale s přísnými podmínkami. Některé banky jsou naopak k cizincům velmi vstřícné a sjednání půjčky je tak poměrně snadnou záležitostí.  

Roli hraje zejména to, zda má cizinec povolení k trvalému či přechodnému pobytu

Povolení k pobytu na území České republiky je v případě půjčky pro cizince klíčovou věcí – mnohem vyšší šanci mají lidé s povolením k trvalému pobytu, naopak lidé s přechodným pobytem už mají výběr omezenější. Bez povolení se pak dá půjčka pro cizince sehnat jen obtížně, stejně tak pokud má dotyčný cizinec např. dluhy, exekuce, negativní záznamy v registrech apod. 

Šance na schválení půjčky pro cizince se dá zvýšit pomocí ručení

Téměř vždy ale existuje řešení – i cizinci mohou získat úvěr i při nízké bonitě nebo např. v situaci, kdy nemohou doložit příjem. Řešení je pak hned několik – buď si mohou najít ručitele (nebo spolužadatele), který bude pro banku zárukou, že se úvěr bude řádně splácet – v obou případech by ale ručitel i spolužadatel měl mít české občanství. Další variantou je půjčit si se zajištěním nemovitostí – v takovém případě je pak pro poskytovatele riziko minimální a získat půjčku pro cizince je pak poměrně snadné – jen je potřeba počítat se spoustou papírování. 

Výběr půjčky nepodceňujte, vyhnete se tak podvodníkům

Lidé s cizí státní příslušností se mnohdy v českém prostředí tolik neorientují a mnohem snadněji se tak mohou stát obětí podvodu. Pro výběr té správné půjčky pro cizince tak doporučujeme hledat pouze na stránkách, kde jsou pouze 100% bezpečné a prověřené úvěry. Na jednom z takových webových portálů se zrovna nacházíte, k dalším stránkám, jež můžeme doporučit, patří také PujckyHned.cz nebo Pujcky.cz. Srovnávače půjček navíc mají tu výhodu, že kromě jistoty, že úvěr je prověřený, vám ušetří čas a hlavně peníze. 

Tipy na výhodné a prověřené půjčky pro cizince: 

Zonky – nejlepší P2P půjčka v ČR – pokud netrváte na klasickém úvěru a nevadí vám trochu delší vyřízení žádosti, určitě neuděláte chybu, pokud vsadíte na lídra v oblasti P2P půjček na našem trhu. Společnost Zonky poskytuje úvěry s úrokem již od 2,99 % a získat lze až 750 000 Kč. Zonky rozhodně doporučujeme, v rámci českého trhu s půjčkami patří mezi to nejlepší, co si můžete vybrat. 

Zaplo.cz – první půjčka zdarma za super podmínek – stačí-li vám pouze menší částka (do 16 000 Kč) a zvládnete-li ji splatit do jednoho měsíce, je Zaplo rozhodně bezpečnou a výhodnou možností. Jako cizinec ale musíte mít trvalý pobyt na území ČR a splňovat podmínku bezdlužnosti, z dokladů je třeba kopie občanského průkazu. Zaplo.cz je jako první půjčka zdarma naprosto ideální, naopak při opakovaných žádostech ji doporučit nelze – úroky už jsou příliš vysoké. 

Osobní půjčka Komerční banky – bankovních půjček pro cizince je spousta, výhodná je například ta od Komerční banky. Maximální výše úvěru je až 2 500 000 Kč, doba splácení až 8 let. Podmínkou je buď trvalý pobyt nebo alespoň povolení k pobytu v ČR, zřízení účtu u KB, dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu (případně – jste-li podnikatel – tak daňové přiznání). Půjčka má celou řadu výhod, ať už jde o bleskové sjednání, předčasné splacení zdarma nebo možnost určit si den splátky dle vlastní potřeby. 

Půjčky pro cizince u nás samozřejmě nenabízejí pouze výše zmíněné společnosti, ale je jich daleko více – vybrali jsme pouze některé z nich, jež stojí za doporučení. Kompletní seznam všech bezpečných a prověřených úvěrových produktů naleznete v našem srovnávači, kde jsou i podrobné recenze a spousta dalších užitečných informací, jež vám usnadní výběr. 

 

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky pro cizince hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 22 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze