Půjčky pro cizince umožňují sjednat banky i nebankovní společnosti. Je však potřeba, aby měl cizinec povolení k trvalému nebo přechodnému pobytu na území České republiky, nějaký doložitelný příjem a kontaktní adresu.

Půjčky pro cizince

Půjčky pro cizince s trvalým pobytem

Pro cizince s povolením k trvalému pobytu je získání půjčky jednodušší, po doložení všech požadovaných dokladů mohou získat slušný úvěr ve většině bank. Kromě doložení o povolení k trvalému pobytu jinak musejí předložit i potvrzení o příjmech, případně jiné dokumenty, stejně jako žadatelé, jenž jsou českými občany.

Půjčky pro cizince bez trvalého pobytu

Jestliže zde cizinec nemá trvalý pobyt, neznamená to ještě, že nemůže získat úvěr. Banky běžně poskytují i půjčky pro cizince s přechodným pobytem. Platí pak pro ně stejná pravidla jako v předchozím případě, tedy doložení totožnosti a doklady o příjmech. Naopak půjčky pro cizince bez přechodného pobytu už jsou problém, banky pochopitelně neposkytují úvěry lidem, jež zde nemají platné povolení k pobytu (ať už trvalé nebo přechodné).

Nebankovní půjčky pro cizince

Cizinci si mohou půjčit i v nebankovním sektoru. Většinou se ale jedná spíše o půjčky, kde musí cizinec ručit nemovitostí, jež se nachází na území České republiky. Zde nejsou tak přísné podmínky, takže příjem dokládat nemusí, nicméně doklady totožnosti už ano – např. cestovní pas, mezinárodní řidičský průkaz, případně jiné osobní doklady ze země, odkud cizinec pochází. Nebankovní půjčky pro cizince jsou jinak k dispozici ve stejné výši jako pro občany České republiky.

Půjčky pro cizince s online srovnáním

Abyste na internetu nemuseli složitě hledat půjčky pro cizince, online srovnání půjček vám je najde za vás. Stačí zadat jakou výši půjčky chcete a zvolit si kategorii půjčky pro cizince. Poté se vám během krátkého okamžiku zobrazí relevantní výsledky. Můžete porovnávat jednotlivé podmínky, případně si hned požádat o půjčku online. Půjčky pro cizince jsou snadno dostupné 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Peníze jsou obvykle zasílány převodem na bankovní účet. Podmínky pro ověření účtu zůstávají stejné jako u občanů České republiky, stejně tak je tomu i u žádostí o prodloužení půjčky nebo u pokuty za nesplácení úvěru.

Půjčky pro cizince jsou např. tyto:

 • krátkodobé i dlouhodobé půjčky
 • bankovní i nebankovní úvěry
 • SMS půjčky
 • půjčky před výplatou
 • mikropůjčky
 • půjčky na cokoliv
 • hypotéky
 • americké hypotéky
 • půjčky s ručením nemovitostí
 • půjčky s ručitelem i bez ručitele
 • rychlé půjčky

Z této nabídky úvěrových produktů si každý určitě cizinec vybere. Půjčky pro cizince mohou využít i čeští občané, kteří žijí a pracují v zahraničí. Platí pro ně pravidla dané země pro poskytované půjčky, a tedy i nutnost doložit své osobní doklady a příjmy. Podrobnosti se dozví přímo v bance, do které půjdou požádat o půjčku, případně na internetových stránkách dané banky. Složitější to však je se zakládáním účtů v cizině, především v Polsku. Nejdůležitější je mít platný pas, kterým se Češi prokazují v zahraničí místo občanského průkazu, jenž nemusejí tolerovat všechny země Evropské unie.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky pro cizince hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 22 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

900000
Výše půjčky 5 000 Kč - 900 000 Kč
Úrok od 4,9 %
Splatnost 6 – 96 měs.
4999
Výše půjčky 1 000 Kč - 4 999 Kč
Úrok od 3,3 %
Splatnost 30 dní
20000
Výše půjčky 1 000 Kč - 20 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze