Požádali jste si o nebankovní půjčku, zaplatili poplatek předem a vlastní půjčku jste již nikdy neviděli?

Podvodné půjčky černá listina

Na internetu existuje několik černých listin, kam můžete zapsat podvodnou firmu nebo se podělit o své zkušenosti s ostatními. Můžete tak pomoci zabránit dalším žadatelům o půjčku aby se také napálili a vyhodili tak tisíce korun z okna. Poctivé nebankovní společnosti za své služby poplatky předem nevybírají, ale rozloží si je do jednotlivých měsíčních splátek. Pokud si nejste jisti, můžete použít k vyhledání půjčky srovnávače půjček, které spolupracují pouze s ověřenými společnostmi.

Pokud chcete nebankovní půjčku, nereagujte na tištěné inzeráty, nevolejte na placené linky. V případě, že po vás zprostředkovatel žádá poplatek předem, zažádejte si o půjčku jinde, případně zvažte, zda ji vůbec potřebujete. Solidní nebankovní společnost má na svých webových stránkách uvedeny veškeré kontakty, smlouvu vám zašle před jejím podepsáním, aby jste měli část si ji pročíst a nijak na vás netlačí s podpisem. Smlouvu si vždy řádně přečtěte včetně všech jejích příloh a pozornost věnujte také drobnému písmu. Ne všechny nebankovní společnosti jsou podvodníci.

Nabídku na půjčku slibující pohádkově vysoké částky si vždy raději prověřte. Přečtěte si podmínky, úrokovou sazbu i výši splátek. Zejména dávejte pozor, pokud ručíte nemovitostí. Pokud jednáte o půjčce s obchodním zástupcem, vyptávejte se na vše, co vás zajímá, dávejte však pozor, pokud vás obchodní zástupce nutí zaplatit poplatek předem nebo vám neposkytuje ucelené informace. Nebezpečí, že se jedná o podvod vám hrozí také v případě, že vás obchodní zástupce nenechá řádně přečíst smlouvu a tlačí vás co nejrychleji do podpisu.

Podvodné firmy využívají k uzavření úvěrové smlouvy také životní pojistky s vysokými měsíčními splátkami. Obvykle zaplatíte několik tisíc a půjčku stejně nedostanete. Jelikož jde o životní pojistku, není její zrušení tak jednoduché. Pokud ji zrušíte dříve než za dva roky, příjdete o váš vklad v řádech desítek tisíc. Nejvíce nabízejí podvodné půjčky firmy, jež zprostředkovávají půjčky oproti směnce nebo se vydávají za investory. Jako výmluvu vybírají poplatky na cestu za vámi domů či na zpracování úvěrové smlouvy, případně na její schválení. Obvykle se jedná o částky od 100 kč do 10 000. Samozřejmě po zaplacení poplatku už neuvidíte ani „investora“ ani peníze či půjčku. Na černých listinách podvodných půjček najdete desítky takovýchto případů a mnozí napálení podávají hromadné žaloby. I přesto se najde spousta lidí, kteří slibům uvěří a zaplatí mnohdy i své životní úspory.

Jak postupovat, pokud jste obětí podvodné firmy:

Hromadná žaloba, tedy civilní postup, ani insolvence bohužel není vhodná. Je spojena s vysokými náklady na soudní poplatky a také velmi dlouhou dobou, kterou soudy v ČR tyto situace řeší. Doporučujeme tedy podat trestní oznámení, které není spojeno s žádnými náklady. Navíc v případě, že se podvod zjistí, budou za něj odpovědna nikoliv jen právnická osoba, ale konkrétní fyzické osoby. Proto je zde možnost na reálné uspokojení mnohem větší.

 

Hodnocení kategorie 4.5
Podvodné půjčky černá listina hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 8 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze