Při zvažování půjčky máme obvykle výběr z více možností – můžeme poprosit někoho z rodiny nebo ze známých, obrátit se na banku, požádat o úvěr u nebankovní společnosti, případně zkusit půjčku od jiné fyzické osoby na směnku. Půjčovat si od cizího člověka ale může poměrně velké riziko a půjčky na směnku tak důrazně nedoporučujeme. Přesto ale existuje možnost, jak si půjčit peníze od jiných lidí a přitom mít jistotu solidního a férového jednání. Tomuto typ úvěrů se říká P2P půjčky (z anglického person to person) a jednou z předních společností, která portál s P2P půjčkami u nás provozuje, jsou Zonky s.r.o.

Půjčte si s výhodným úrokem přes Zonky

Jaká společnost stojí za tímto projektem?

Za webovým portálem, zaměřeným na zprostředkování půjček vzájemně mezi lidmi, stojí společnost Creative Dock, která už se podílela i na řadě jiných zajímavých projektů z různých oblastí, dále pak PPF banka a především tým mladých profesionálů, jenž mají ze sebou bohaté zkušenosti z oblasti financí, obchodu, marketingu nebo médií. Společnost Zonky je samozřejmě řádně zaregistrovaná u České národní banky a je naprosto důvěryhodnou firmou, u níž není třeba mít jakékoli obavy.

Pro koho jsou půjčky od Zonky vhodné?

Cílová skupina půjčkového portálu Zonky je velmi široká a půjčku tak může získat velká většina lidí. Samozřejmě stejně jako všude jinde je podmínkou věk alespoň 18 let a žadatel také musí mít platné osobní doklady. Půjčky od Zonky jsou určené i pro cizince, kteří mají na území ČR trvalý pobyt, získat je mohou i lidé s nižšími příjmy. Obecně zde ale platí, že se každý případ posuzuje individuálně – takže i pokud si myslíte, že půjčku nemáte šanci získat, zkuste si nezávaznou žádost podat – nebude Vás to nic stát a rozhodně nemáte co ztratit.

P2P půjčky Zonky jsou vhodné pro ty, kteří chtějí získat úvěr, který nebude příliš drahý, nebudou u něj zbytečné poplatky a zároveň nechtějí riskovat půjčku od neseriozní společnosti, která by v případě potíží účtovala extrémně vysoké sankce. Zonky jsou vytvořeny tak, aby byly příjemnou, přátelskou alternativou pro všechny, kteří mají zájem o půjčku a jsou schopni ji řádně splácet.

Kdo naopak získat půjčku od Zonky nemůže?

Většina lidí sice půjčku přes Zonky dostat může, existují ale i výjimky, kdy žádost o úvěr bývá zamítnuta. Půjčku nemohou získat cizinci, kteří zde nemají trvalý pobyt, lidé mladší 18 let a ve zamítají se i žádosti lidí, kteří procházejí insolvenčním řízením. Protože Zonky jsou projektem určeným jak pro zájemce o půjčku, tak pro investory, má provozovatel portálu zájem, aby byly spokojené obě skupiny a aby lidé, kteří si půjčku berou, byli opravdu schopní ji splácet. Proto je třeba doložit příjmy a mít vlastní bankovní účet. Proto nemohou půjčku získat např. dlouhodobě nezaměstnaní nebo osoby bez jakýchkoli doložitelných příjmů. Složitější je to s těmi, jenž mají záznam v registru – registry dlužníků se sice prověřují, ale záznam ještě automaticky nemusí znamenat, že Vám bude žádost zamítnuta – záleží na konkrétním případě, např. ti, kteří zápis v registru mají, ale dluh už splatili, mají šanci větší.

Konkurenční P2P půjčky

Zonky jsou v současné době nejznámějším provozovatelem P2P půjček na území České republiky, nejsou ale jediní. Kromě nich stojí za zmínku půjčky Benefi (lze si půjčit od 10 000 do 250 000 Kč na dobu od 6 do 60 měsíců) nebo Bankerat. Ve všech případech platí, že se jedná o společnosti, nabízející příležitost nejen pro ty, kteří potřebují půjčit, ale také pro zájemce o investici, kteří tak mohou zhodnotit svoje peníze bez zbytečně velkého rizika. P2P půjčky v posledních době získávají čím dál větší oblibu a dá se předpokládat, že zájem o ně poroste i v dalších letech.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčte si s výhodným úrokem přes Zonky hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 11 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 8. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

1200000
Výše půjčky 5 000 Kč - 1 200 000 Kč
Úrok od 4,49 %
Splatnost 12 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze