Mnoho klientů díky svému záznamu v registru dlužníků neuspěje při žádosti o půjčku v bance. Nejčastěji tedy sáhne po alternativě v podobě půjčky z nebankovního sektoru, kterých nalezneme na internetu mnoho. Klienti nejčastěji vyhledávají půjčky na op, rychlé půjčky, půjčky do výplaty, bez ručitele, půjčky bez náhledu do registru.

Půjčky na OP

Půjčky na op

Jsou jednou z nejdostupnějších variant půjček, kdy vám k jejich vyřízení stačí pouze občanský průkaz. Řadí se mezi ně i půjčky do výplaty. Do formuláře k žádosti o půjčku totiž zadáte jen své osobní údaje podle občanského průkazu, číslo účtu a telefonní číslo a to je vše. Poté žádost odešlete. Buď je schválena ihned automaticky nebo vás nejprve kontaktuje operátor. Vyplacení půjčky probíhá na váš účet nebo peněžní poukázkou v případě, že vám půjčku schválili ihned. Díky tomu, že jsou tyto půjčky na op tak snadno dostupné, počet jejich klientů rapidně narůstá. Vyhledávají je studenti i zaměstnanci či podnikatelé a drobné firmy.

Půjčky na op vám však mohou způsobit nemalé finanční starosti. Zákazníky jsou především lidé, kteří nemohou pokrýt krátkodobý výpadek peněz finanční rezervou, protože obvykle žádnou nemají. Půjčky na op jsou tak dostupné každému protože na ně neplatí zákony. Tyto firmy nemusejí kontrolovat bonitu klienta. Peníze získají hned ale s velmi vysokou úrokovou sazbou. Stejně je to i s kontrolováním registrů, které nemusí společnosti kontrolovat. Půjčky na op poskytnou i příliš zadluženým, kteří spadnou ještě hlouběji do dalších problémů díky tomuto zadlužování. Vyhnout se zadlužení můžete přitom jednoduše. Pokud vám banka nepůjčila, nevyužívejte ani půjčky na op, nenakupujte co nemáte. Dělejte si byť i malou finanční rezervu, pokud máte nebo vám hrozí finanční problémy, můžete se poradit v poradnách při finanční tísni.

 Půjčky na op vám mohou nadělat více škody než užitku, zejména pokud je chcete použít jako standardní spotřebitelský úvěr nebo se dostanete do situace, že nemůžete splácet. Mnoho společností vám úvěr sesplatní již po měsíci neplacení. Také jsou často využívány rozhodčí doložky, což není ke klientovi zrovna vstřícný postup. Na druhou stranu si mohou půjčit i klienti s exekucí, protože registr nikdo nezkontroluje. Firma se tak vystavuje riziku, že své peníze už nikdy neuvidí. Chybí-li vám pár tisíc do výplaty a půjčky na op jsou jediným řešením, jak je získat, půjčujte si zodpovědně. Snadná dostupnost peněz u půjčky na op je návyková a vy si budete půjčovat opakovaně a stále větší částky a může se stát, že jednou nebudete mít z čeho splácet. Cesta do dluhové pasti či exekuci je otevřena a stačí jediný chybný krok. Pokud si potřebujete půjčit pouze jednou, stačí vám půjčit i bezúročnou půjčku která je do 7 500 korun. Vrátíte do měsíce pouze to co jste si půjčili.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky na OP hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 9 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

40000
Výše půjčky 1 000 Kč - 40 000 Kč
Úrok od 40 %
Splatnost 2 – 12 měsíců

Doporučujeme

Diskuze