Asi to každý znáte. Jednou za čas se objeví neočekávaný výdaj, který dokáže udělat pěknou díru do rodinného rozpočtu. Když připočteme fakt, že velká část českých rodin žije od výplaty k výplatě, může nadělat i taková porouchaná lednice pořádnou paseku. Kde hledat východisko z na první pohled bezvýchodné situace?

Půjčka na cokoliv  lákavá nabídka nebo past na důvěřivce

Jogurty jste stihly sníst, zmražené maso odvezli k babičce, krátkodobě se dá žít i bez lednice, z dlouhodobého hlediska však bude třeba nastalou situaci nějak řešit. Pokud tedy nemáte balkón, kde byste mohli díky přicházejícím mrazům potraviny bez obav uchovávat. 

Nemáte-li našetřeno pak asi začínáte uvažovat o nákupu lednici na splátky. Další možností, a mnohdy i výhodnější, může být financování nákupu mrazničky úvěrem. Na podobný nákup lze využít neúčelové půjčky. Jak ale vybrat vhodnou půjčku na cokoliv a nenechat se napálit? Na českém trhu funguje i přes regulace ČNB téměř 100 subjektů, které půjčky na cokoliv nabízejí. Patří mezi ně jak bankovní, tak nebankovní společnosti. 

Poskytne-li vám půjčku banka pak máte vyhráno. Samozřejmě se i mezi bankovními půjčkami naleznou výhodnější nabídky, v případě bankovní půjčky však téměř nemůžete šlápnout vedle. Nemáte-li to štěstí (nedisponujete dostatečnými příjmy nebo máte záznam v registru dlužníků) pak je třeba vplout do nebankovních vod. Mezi nebankovními úvěry pak sem tam na nějaké shnilé jablko narazit můžete. Jak se vyhnout podobným pastem? Můžete si nechat srovnat půjčky některým z nezávislých srovnávačů.

Potřebujete si rychle půjčit? Stačí když víte, kde hledat

Když vás bude bolet zub asi taky neoslovíte souseda nebo manželku, aby vám od bolesti ulevili. Pravděpodobně vyhledáte pomoc odborníka, který už bude vědět, jak vám pomoci. Za podobné odborníky lze považovat i nezávislé půjčkové srovnávače. Dokážete-li popsat, kde vás tlačí pata, odborník – půjčkový srovnávač – vám dokáže pomoci.

Potřebujete-li například peníze ihned, stačí zadat do srovnávače ty správné parametry a můžete mít peníze na účtu třeba do 5 minut. Jenom samotný průzkum půjčkového trhu by vám zabral hodiny usilovné práce a ve finále byste se stejně pravděpodobně nedopracovali k uspokojivému výsledku.  

Když máte poslední den splatnosti účtů za telefon nebo plyn, zkrátka si potřebujete půjčit ihned, může být právě využití služeb profesionála – půjčkového srovnávače – tím rozhodujícím faktorem, zda stihnete účty zaplatit včas nebo nikoliv. Přitom se nejedná o maličkost. I takové nezaplacené účty u mobilních operátorů se zaznamenávají v registrech dlužníků. 

Nakonec tak může být podobná drobnost v budoucnu problémem při žádosti o hypotéku a překážkou na cestě za vysněným domovem. 

Proč nefinancovat půjčkou na cokoliv koupi automobilu?

Bavíme-li se nad tématem neúčelových půjček, proč se trochu více nezamyslet? Představte si nyní trošku jinou situaci. Ve finanční tísni nejste, ale uvažujete o koupi automobilu. Za „hotové“ peníze už dnes auto kupuje málokdo. Velmi oblíbené jsou nejrůznější typy leasingů. Víte ale, že se vám mnohdy může více vyplatit financovat koupi vozidla prostřednictvím úvěru?

Pořízení automobilu na leasing s sebou nese celou řadu rizik. V prvé řadě nejste vlastníkem vozu, dokud není leasing splacen. V leasingovém období jste pouhým nájemcem automobilu. Často také je třeba složit určitou část kupní ceny vozu (akontaci) již při předání vozu, a to může být při dnešních cenách automobilů i několik desítek tisíc korun. 

Na druhé straně při financování nákupu vozu autopůjčkou, které nabízí celá řada bankovních i nebankovních společností, je vozidlo ihned vaše. Zároveň bývá půjčka levnější a flexibilnější než leasing. Lze nastavit délku splácení a přizpůsobit si tak do jisté míry i výši splátek. V neposlední řadě, pokud nebudete schopni úvěr dál splácet, můžete auto prodat a zbytek dlužné částky uhradit. 

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčka na cokoliv – lákavá nabídka nebo past na důvěřivce? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 682 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 18. 11. 2019. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

1200000
Výše půjčky 20 000 Kč - 1 200 000 Kč
Úrok od 4,83 %
Splatnost 1 – 10 let
30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní
1200000
Výše půjčky 5 000 Kč - 1 200 000 Kč
Úrok od 4,49 %
Splatnost 12 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze