Půjčky na cokoliv jsou módním trendem. Půjčky na bydlení, tedy hypotéky jsou jakýmsi standardem, jak si důstojně zajistit střechu nad hlavou pokud nemáme to štěstí a nezdědíme dům nebo byt po babičce.

Nejlevnější hypotéka

Hypotéku si můžete sjednat a ručit kupovanou nemovitostí nebo můžete zastavit svůj starý byt nebo dům rodičů. K vyhledávání hypoték používejte online srovnání. Jedině to vám ukáže, která je ta nejvýhodnější hypotéka, aniž by jste museli obíhat jednotlivé pobočky. Do kalkulátoru zadejte výši a typ hypotéky a za pár sekund vidíte výsledek. Jednotlivé produkty jsou srovnány podle parametrů a nejvýhodnější produkty vidíte jako první. Nejméně výhodné produkty jsou na opačném konci žebříčku.

Pokud vás zajímá, která nejvýhodnější hypotéka může být vaše a za jakých podmínek, můžete si ihned nezávazně požádat o bližší info. Kontaktuje vás specialista na hypotéky a domluví si s vámi schůzku nebo vše prokonzultujete online. Sjednat hypotéku vyžaduje hodně času. Samotné schvalování trvá téměř týden. Pokud projdete sítem žadatelů, kteří mají to štěstí, že v bance uspějí, musíte doložit ještě dokumenty jako vinkulaci nebo potvrzení uhrazení zálohy z vlastních peněz. Poté můžete čerpat vlastní peníze. Sjednat hypotéku můžete na základě zástavy nemovitosti jak kupované tak i na stavbu, kterou budete teprve stavět. V tom případě ručíte pozemkem a poté rozestavěnou budovou. Také je možno si půjčit na družstevní byt, který musíte zajistit jinou nemovitostí, ale lze ho splatit kdykoliv mimo fixační období bez sankcí.

Pokud vás zaujala levná hypotéka, je potřeba doložit své příjmy za tři měsíce, podnikatel za šest měsíců. Akceptovatelná je pracovní smlouva na dobu určitou, ale přednost banky dávají zaměstnancům s pracovním poměrem na neomezeně dlouhou dobu. Nejlevnější hypotéka má tyto parametry: nízká úroková sazba, nečekají vás pokuty za předčasné splacení, nízké měsíční splátky a lhůtu pro splacení až 40 let. Obecně platí, že čím máte nastavenou delší dobu splácení, tím je půjčka levnější. Žadatel však nesmí překročit horní hranici věku a to je 70 let.

Za určitých podmínek lze získat také státní podpora. Vaše hypotéka tak bude ta nejvýhodnější. Rekonstruujete nemovitost? Můžete využít nejrůznější dotace jako Zelená úsporám, z peněz můžete splatit část hypotéky. Levná hypotéka je určena také na komerční objekty, rekreační nemovitost, stavební pozemek. Každá hypotéka má svá specifika. Ať si půjčujete na cokoliv, minimální částky jsou od 300 000 korun nahoru do 70% zastavené nemovitosti. Po uzavření smlouvy můžete ihned čerpat celou částku najednou nebo postupně. Minimální doba po kterou můžete hypotéku splácet je 5 let. Například u pozemku nemusíte sjednávat pojištění jako u hypotéky na nemovitost.

Nejvýhodnější hypotéka lze spočítat pomocí hypoteční kalkulačky. Jednoduše zadáte výši hypotéky, dobu splácení. Kalkulačka vám ukáže úrokovou sazbu a měsíční splátky. Můžete zkoušet jednotlivé kombinace, aby jste na první schůzce byli v obraze a věděli jste co chcete. Hypotéka je závazek na několik let, ať je jakkoliv výhodná. Levná hypotéka má svoje výhody. Víte o tom, že o ni může žádat hned několik členů domácnosti? Jeden z nich minimálně musí být vlastníkem pozemku. Stačí poté dodat jen doklady totožnosti, kupní smlouvu a také vaše potvrzení o výši příjmů. Pokud chcete hned stavět, postačí vám také stavební povolení nebo potvrzení o ohlášení stavby. Není neobvyklé čerpat hypotéku v zahraničí nebo v cizí měně. Vždy však musíte ručit nemovitostí, která je výhradně na území České republiky, i přesto, že zákony povolují ručit nemovitostí kdekoliv na území Evropské unie.

Hodnocení kategorie 4.5
Nejlevnější hypotéka hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

Doporučujeme

Diskuze