Chcete si požádat v bance o půjčku? Víte, jak si půjčku vybrat?

Nejvýhodnější bankovní půjčky

Zákazníci si neporovnávají parametry jednotlivých půjček, tak jako by srovnávali třeba jednotlivé vozy při koupi nového auta. Při žádosti o půjčku přitom můžete ušetřit až desítky tisíc za celou dobu trvání úvěru. Porovnat jednotlivé nabídky můžete buď obcházením jednotlivých poboček bank nebo zjišťováním informací u známých či rodiny. S výběrem nejvýhodnější bankovní půjčky vám pomůže také srovnání půjček online. Srovnání probíhá podle zvolené výše půjčky, délky splácení a také podle výše příjmu, délky zaměstnání a zda jste nebo nejste v registru. Po zadání těchto údajů vám kalkulačka vygeneruje nabídku půjček u jednotlivých poskytovatelů. Sami si vyberete tu nejvhodnější a případně si o ni můžete ihned online požádat. Pozor však na to, že nabídka se může vždy lišit a posouzení je orientační. Banky posuzují každou žádost individuálně. U některých bank je potřeba dojít si osobně na pobočku podepsat smlouvu, jinde zase můžete vše zaslat poštou či kurýrem. To, která půjčka je nejvýhodnější každý posuzuje jinak. Pro někoho je nejvýhodnější bankovní půjčka s nejnižší splátkou, pro dalšího klienta je nejvýhodnější půjčka ta s nejnižším RPSN. Pro někoho je důležité, za jak dlouho obdrží peníze nebo způsob vyřízení půjčky nebo počet dokládaných dokumentů k žádosti o půjčku.

A které jsou nejvýhodnější půjčky?

Porovnali jsme půjčku 100 000 se splatností do 96 měsíců. Prvním kritériém porovnání je výše RPSN a tedy podle toho o kolik zákazník půjčku přeplatí. Na prvním místě je Zuno online půjčka. 100 000 kč si půjčíte na 72 měsíců se splátkou ve výši 1798 kč a RPSN 9,27%. Půjčka u Zuno je bez poplatků a snadno ji vyřídíte přes internet. Při půjčce 100 000kč má druhé nejvýhodnější podmínky Equa bank a její Minutová půjčka, která nabízí půjčku 100 000 se splatností na 84 měsíců. Výše měsíční splátky je 1604 kč a RPSN činí 9,27%. Půjčka je bez poplatků, smlouvu musíte podepsat na pobočce, peníze vám převedou ihned.

Nesmíme zapomenout ani na AIR bank, která vám nabídne úrok 9,9% a měsíční splátku 1 512 kč. Tento úrok však získáte pouze při řádném splácení půjčky. RPSN je 10,46%. Navíc vám odpustí 11 měsíčních splátek úvěru. Jednu z nejdražších půjček nabízí Ge Money bank. RPSN je 18,27% a splátka půjčky je ve výši 2038 kč na 84 měsíců. Banka nabízí při řádném splácení, že za vás zaplatí každou 12 splátku. Smlouvu musíte podepsat na pobočce, peníze vám převedou do pěti minut. Z tohoto srovnání vyplývá, že nejvýhodnější půjčku získáte v nízkonákladové bance. Pokud žádáte o půjčku ve velkém bankovním domě, obvykle přeplatíte desítky tisíc korun. Navíc klasické banky nabízejí i vyšší splátky. V nízkonákladové bance ušetříte tedy nejen za celou půjčku, ale i měsíčně až několik tisíc korun. Pokud si vyberete svoji nejvýhodnější půjčku, potřebujete obvykle tyto dokumenty: platný doklad totožnosti, v případě žádosti o půjčku u jiné banky než máte stávající, si většinou musíte u ní založit účet. Účet však není bez poplatků. Dále musíte doložit potvrzení o příjmu, nesmíte být většinou ve zkušební lhůtě, u půjček nad 300 000 kč musíte mít podpis spolužadatele. Pokud jste cizinci, dokládáte potvrzení o povolení k pobytu v ČR. O půjčku mohou žádat pouze zaměstnanci, důchodci a osvč. Vždy uvádějte veškeré své příjmy, získáte tak větší šanci půjčku získat.

Hodnocení kategorie 4.5
Nejvýhodnější bankovní půjčky hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze