Dostali jste se po vánočních svátcích do menší finanční krize a potřebujete malou půjčku, která by vám vypomohla? Nebo se vám doma něco porouchalo, potřebujete nutně uhradit nějaký nedoplatek, splátku nebo jiný dluh? Ať už je důvod vaší potřeby půjčit si peníze jakýkoliv, na malé úvěry s krátkodobou splatností jsou skvělým řešením nebankovní mikropůjčky. Ty jsou jednak zajímavé v tom, že jsou snadno dostupné a dosáhnou na ně i lidé, kteří by třeba v bance žádný úvěr nezískali, obrovskou výhodou jsou ale zejména nabídky první půjčky zdarma pro nové klienty.

Nejvýhodnější mikropůjčky - leden 2020 u koho si sjednat půjčku

Situace na trhu se v poslední době příliš nezměnila 

V posledních měsících se situace na českém trhu s rychlými SMS půjčkami, resp. půjčkami do výplaty příliš nezměnila. K lídrům na trhu patří stále ti stejní hráči, takže i naše doporučení zahrnují převážně stejné společnosti jako v minulém roce. Pozitivní ale je, že počet poskytovatelů, nabízejících první půjčku zdarma, se pomalu zvyšuje.

Jednoznačně nejrozumnější je sjednat si první půjčku zdarma 

Jak už bylo mnohokrát řečeno – pokud si půjčujete poprvé, jedná se o nebankovní společnost a stačí vám pouze menší částka na kratší dobu, rozhodně využijte možnosti půjčit si napoprvé zcela zdarma. Není v tom skutečně žádný háček, prostě si půjčíte např. 10 000 Kč a vrátíte stejných 10 000 Kč bez jakéhokoli úroku nebo poplatku. Jednotlivé společnosti to samozřejmě nedělají jen tak, jsou si dobře vědomy toho, že spokojený klient si pak u nich třeba půjčí i podruhé – jenže pak už jsou úroky většinou velmi, velmi vysoké. Proti první půjčce zdarma ale nelze nic namítat, pokud si ji vezmete a včas splatíte, žádnou chybu tím neuděláte.

Důležité je pohlídat si datum splatnosti, ať zbytečně neplatíte pokutu 

Nejen u první půjčky zdarma, ale i u jiné SMS půjčky (a v podstatě se dá říct, že to platí pro jakýkoli úvěr, ať už v nebankovním či bankovním sektoru) platí, že je důležité pohlídat si datum splatnosti. U některých nebankovních poskytovatelů pak totiž můžete – třeba i při zpoždění o pouhý jediný den – být nepříjemně překvapení naúčtovanou sankcí. Dávejte si tedy velký pozor na splatnost a speciálně u mikropůjček si pohlídejte, aby došlo k jejich včasnému uhrazení.

Tipy na nejlepší mikropůjčky pro leden 2020:

Pojďme se tedy podívat na konkrétní půjčky – vybrali jsme pro vás celkem pět společností, u nichž se nemusíte bát, že by šlo o podvodnou firmu, chtěli po vás peníze předem nebo s vámi jednali jakkoliv nečestně. V tuto chvíli tak lze doporučit zejména tyto mikropůjčky: 

1) Provident Start – i když Provident u dlouhodobých úvěrů nemá zrovna nejlepší pověst (hlavně kvůli vysokým úrokům), jejich produktu Provident Start nelze absolutně nic vytknout. Půjčit si můžete až 16 000 Kč, úvěr je zcela zdarma (bez úroků a poplatků) a velkým plusem oproti konkurenci je doba splácení 4 měsíce – oproti jiným společnostem tak nemusíte peníze uhradit do 30 dní, ale stačí každý měsíc zaplatit jen 4 000 Kč. V tomto směru je tak půjčka Provident Start úvěrovým produktem, který lze určitě doporučit.

2) Zaplo půjčka – možná nejznámější poskytovatel rychlých a krátkodobých nebankovních půjček v našem výčtu ani tentokrát nemůže chybět. Také Zaplo nabízí napoprvé až 16 000 Kč, doba splatnosti je zde ale pouze 30 dní. Opět ale platí, že první půjčka je zdarma, vyřízení je rychlé a pohodlné (přes internet) a speciální pochvalu si Zaplo zaslouží za možnost vyzvednout si peníze i v hotovosti – konkrétně v široké síti novinových stánků společnosti Geco. Zaplo patří již dlouhodobě k nejoblíbenějším poskytovatelům mikropůjček a o jeho kvalitě svědčí mimo jiné i ocenění Finanční produkt 2018, které Zaplo získalo od portálu Finparáda. 

3) CreditOn – také půjčka CreditOn již patří mezi stálice v segmentu rychlých mikropůjček. Oproti minulosti se u nich trochu rozšířila nabídka, nicméně první půjčka do výplaty zdarma zůstala zachována – její maximální výše je 10 000 Kč a splatnost 30 dní. Druhou variantou je pak ta samá půjčka na splátky – maximum je opět 10 000 Kč, ale splácení si můžete rozložit na dva měsíce, tedy 2 x 5 000 Kč, takže opět bez úroků a poplatků. Pozor ale na opakované půjčky, ty už rozhodně výhodné nejsou a RPSN je u nich velmi vysoká.

4) Kamali – rozhodně nemůžeme vynechat půjčku Kamali, která je už dlouhodobě nejlevnější nebankovní půjčkou a stále se na tom nic nezměnilo. První půjčka zdarma je zde sice pouze na 14 dní (maximum je 15 000 Kč), obrovskou pochvalu si ale Kamali zaslouží za opakované půjčky. Ty jsou výrazně výhodnější než u konkurence, mají velmi férové úroky a RPSN a Kamali je vůči klientům velmi přátelská i v dalších směrech (zastropované sankce, žádné rozhodčí doložky, vstřícné jednání apod.). Kamali je ve světě nebankovních úvěrů rozhodně jednou ze společností, které lze 100% doporučit, ať už ji chcete využít pouze jednou, nebo i opakovaně.  

5) Viva Credit – naším posledním lednovým tipem na výhodnou mikropůjčku je Viva Credit. Ta na svých webových stránkách avizuje první půjčku zdarma až do 20 000 Kč se splatností do 35 dní. Výhodou je rychlé posouzení žádosti a rychlá výplata peněz na bankovní účet, malou nevýhodou možná může být fakt, že se nejedná o tak známou společnost a i podmínky pro schválení jsou trochu přísnější, navíc samotné sjednání vyžaduje ověření bankovního účtu. Každopádně i Viva Credit je jistě zajímavou alternativou, pokud hledáte první půjčku zdarma bez zbytečných poplatků a úroků.

Hodnocení kategorie 4.5
Nejvýhodnější mikropůjčky - leden 2020, u koho si sjednat půjčku? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 603 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 27. 1. 2020. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

40000
Výše půjčky 1 000 Kč - 40 000 Kč
Úrok od 40 %
Splatnost 2 – 12 měsíců
15000
Výše půjčky 1 000 Kč - 15 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 1 – 30 dní
30000
Výše půjčky 500 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 1 – 24 měsíců
60000
Výše půjčky 10 000 Kč - 60 000 Kč
Úrok od 112 %
Splatnost 3 – 12 měsíců
30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze