Konsolidace půjček je sloučení půjček, kreditních karet, kontokorentu, někdy i leasingu do jediné splátky. Konsolidace vám může pomoci ve chvíli, kdy máte napůjčováno více peněz a ocitli jste se v tíživé situaci. Zbavíte se zbytečných poplatků za vedení účtů k půjčkám, úroků apod.

Jaká je nejvýhodnější konsolidace půjček

O konsolidaci uvažujte ve chvíli kdy máte vysoké náklady na splátky a nezůstávají vám peníze na základní potřeby jako jídlo, léky nebo nájem. Nemůžete mezi to počítat peníze na koníčky, cigarety či alkohol, apod. Spočítejte si splátky u nového úvěru, pokud budou nižší, rozhodněte se pro nejvýhodnější konsolidace půjček. Vhodné je také uvažovat o konsolidaci pokud by jste si díky nižším splátkám byli schopní našetřit finanční rezervu.

Nejvýhodnější konsolidace půjček nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti. Zatímco u banky lze využít konsolidaci do 300 000 korun a je potřeba řada dokumentů k půjčkám, potvrzení o příjmu, tak u nebankovní společnosti vám postačí doložit smlouvy o půjčce a dohodu s věřiteli o předčasném splacení půjček. Nebankovní společnosti neřeší registry ani příjmy. Pokud máte zájem o opravdu vysoké částky, je nasnadě využít půjčku se zástavou nemovitosti, která není vázana účelem použítí a v tomto případě často nevadí ani exekuce či žádné nebo nízké příjmy. Oba typy poskytovatelů půjček mají jedno společné – nepůjčí vám, pokud řádně stávající dluhy nesplácíte. Která je nejvýhodnější konsolidace si můžete spočítat na kalkulačkách vytvořených za tímto účelem. Stačí zadat pár údajů k půjčce a hned znáte výsledek. O konsolidaci si lze požádat online nebo osobně na pobočce. Online sjednání má tu výhodu, že nikam nemusíte. Všechny potřebné dokumenty můžete zaslat emailem. Požádat o ni může každá osoba starší 18 let s jakýmkoliv příjmem.

Konsolidace není vhodná pokud nesplácíte řádně, nová půjčka bude mnohem dražší než všechny vaše úvěry dohromady. Banky také mohou klienta vyhodnotit jako riskantního a RPSN bude nastaveno příliš vysoko. V tom případě často výjde levněji klasická půjčka. Chcete-li konsolidaci, aby jste se dostali ven z větších dluhů, je nejsnažší dát si prvně dopořádku splátkový kalendář. Ve chvíli, kdy toto není možné a dlužíte na splátkách déle než tři měsíce, raději uvažujte o insolvenci. Rovněž se vám nevyplatí, pokud si věřitel účtuje poplatky za předčasné splacení půjčky a ty by byly nevýhodné.

Nejvýhodnější konsolidace je půjčka s nízkými splátkami, bez registru, dokládání příjmů. U mnoha společností si navíc můžete půjčit peníze nad rámec, využijete tedy další půjčku na vlastní potřeby. Pokud si nejste výběrem produktu jisti, vybírejte pomocí online kalkulaček. Ty jsou nezávazné, zdarma a výsledek znáte ihned. Často není možné požádat o konsolidaci v bance, kde máte půjčku či kreditní kartu a musíte jít ke konkurenci.

Hodnocení kategorie 4.5
Jaká je nejvýhodnější konsolidace půjček? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 9 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

900000
Výše konsolidace 900 000 Kč
Úrok od 3,9 %
Splatnost 6 - 120 měsíců
700000
Výše konsolidace 700 000 Kč
Úrok od 10,94 %
Splatnost 24 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze