Konsolidace půjček je sloučení půjček, kreditních karet, kontokorentu, někdy i leasingu do jediné splátky. Konsolidace vám může pomoci ve chvíli, kdy máte napůjčováno více peněz a ocitli jste se v tíživé situaci. Zbavíte se zbytečných poplatků za vedení účtů k půjčkám, úroků apod.

Jaká je nejvýhodnější konsolidace půjček

O konsolidaci uvažujte ve chvíli kdy máte vysoké náklady na splátky a nezůstávají vám peníze na základní potřeby jako jídlo, léky nebo nájem. Nemůžete mezi to počítat peníze na koníčky, cigarety či alkohol, apod. Spočítejte si splátky u nového úvěru, pokud budou nižší, rozhodněte se pro nejvýhodnější konsolidace půjček. Vhodné je také uvažovat o konsolidaci pokud by jste si díky nižším splátkám byli schopní našetřit finanční rezervu.

Nejvýhodnější konsolidace půjček nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti. Zatímco u banky lze využít konsolidaci do 300 000 korun a je potřeba řada dokumentů k půjčkám, potvrzení o příjmu, tak u nebankovní společnosti vám postačí doložit smlouvy o půjčce a dohodu s věřiteli o předčasném splacení půjček. Nebankovní společnosti neřeší registry ani příjmy. Pokud máte zájem o opravdu vysoké částky, je nasnadě využít půjčku se zástavou nemovitosti, která není vázana účelem použítí a v tomto případě často nevadí ani exekuce či žádné nebo nízké příjmy. Oba typy poskytovatelů půjček mají jedno společné – nepůjčí vám, pokud řádně stávající dluhy nesplácíte. Která je nejvýhodnější konsolidace si můžete spočítat na kalkulačkách vytvořených za tímto účelem. Stačí zadat pár údajů k půjčce a hned znáte výsledek. O konsolidaci si lze požádat online nebo osobně na pobočce. Online sjednání má tu výhodu, že nikam nemusíte. Všechny potřebné dokumenty můžete zaslat emailem. Požádat o ni může každá osoba starší 18 let s jakýmkoliv příjmem.

Konsolidace není vhodná pokud nesplácíte řádně, nová půjčka bude mnohem dražší než všechny vaše úvěry dohromady. Banky také mohou klienta vyhodnotit jako riskantního a RPSN bude nastaveno příliš vysoko. V tom případě často výjde levněji klasická půjčka. Chcete-li konsolidaci, aby jste se dostali ven z větších dluhů, je nejsnažší dát si prvně dopořádku splátkový kalendář. Ve chvíli, kdy toto není možné a dlužíte na splátkách déle než tři měsíce, raději uvažujte o insolvenci. Rovněž se vám nevyplatí, pokud si věřitel účtuje poplatky za předčasné splacení půjčky a ty by byly nevýhodné.

Nejvýhodnější konsolidace je půjčka s nízkými splátkami, bez registru, dokládání příjmů. U mnoha společností si navíc můžete půjčit peníze nad rámec, využijete tedy další půjčku na vlastní potřeby. Pokud si nejste výběrem produktu jisti, vybírejte pomocí online kalkulaček. Ty jsou nezávazné, zdarma a výsledek znáte ihned. Často není možné požádat o konsolidaci v bance, kde máte půjčku či kreditní kartu a musíte jít ke konkurenci.

Hodnocení kategorie 4.5
Jaká je nejvýhodnější konsolidace půjček? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 4 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

1200000
Výše konsolidace 1 200 000 Kč
Úrok od 4,9 %
Splatnost 6 - 120 měsíců
700000
Výše konsolidace 700 000 Kč
Úrok od 10,55 %
Splatnost 24 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze