Konsolidace čili sloučení půjček do jediné splátky je často vyhledáváno klienty, kteří se až příliš zadluží a je to pro ně jednodušší východisko. Při správně zvoleném typu konsolidace se sníží úrokové sazby nebo splátky a vy tak značně ušetříte.

Jaká je nejvýhodnější konsolidace

Nejvýhodnější konsolidace vám pomůže ušetřit čas i peníze. Vaše kreditní karty, půjčky a případně leasing si sloučíte do jediné splátky. Z půjčky budou vaše dluhy uhrazeny a vy budete splácet pouze stávající dluh vzniklý z konsolidace. Často je také možné si půjčit peníze nad její rámec, které využijete dle svých potřeb.

I nejvýhodnější konsolidace není povolena klientům, kteří mají nezaplacené splátky. U bankovní konsolidace navíc musíte jít do jiné banky, protože tam kde máte dluh, vám často nevyhoví. Nebankovní konsolidace je bez registru, doložení příjmů, poplatků předem a všeobecně bez složité administrativy, pokud jste se nerozhodli pro půjčku se zástavou nemovitosti. Důležité je si vybrat ověřenou společnost, která nevybírá poplatky předem.

Nejvýhodnější konsolidace si můžete najít pomocí online kalkulačky. Ta je nezávazná a hlavně zdarma. Jen si naťukáte potřebné informace a během pár sekund víte, který produkt se vám vyplatí. V některých situacích na konsolidaci musíte zapomenout, pokud jdete žádat do banky. Banka vám nepůjčí se záznamem v registru, nízkým příjmem nebo příliš dluhy po splatnosti. U nebankovní společnosti toto řešit nemusíte, ale nabízí ji jen pár společností. Vždy je limitována výši dluhů. Zpravidla je tato částka 200 – 300 tisicí korun.

Nejvýhodnější konsolidace vám pomůže vybrat i obchodní zástupce, ale je lepší nechat si srovnat hned několik produktů, než se pro některý rozhodnete. Sloučení půjček do jediné splátky je naopak velmi vhodné, pokud se chcete zbavit několika splátek najednou a neplatíte poplatky za předčasné splacení. Nehodí se však na mikropůjčky nebo hypotéku. Pro hypotéky je určeno refinancování.

Jak na nejvýhodnější konsolidace? Vyberte si pomocí speciální kalkulačky nejlepší produkt a navštivte pobočku vybrané banky. Pokud se rozhodnete pro nebankovní sektor, je možné o konsolidaci požádat online. Veškeré dokumenty poté zašlete poštou nebo emailem. U konsolidaci si nejlépe předem spočítejte, zda se vám nová půjčka neprodraží, jak budou vysoké splátky a také úroky. O konsolidaci neuvažujte, pokud budou příliš vysoké úroky, nebo máte několik dluhů po splatnosti. Rovněž se vám nevyplatí, když máte nízké příjmy. Banka s největší pravděpodobností vaši žádost smete ze stolu. V případech, kdy jste příliš předlužení raději volte insolvenci. V případě hypotéky refinancování. Máte-li čím ručit, můžete vyzkoušet půjčku se zástavou nemovitosti nebo americkou hypotéku.

Hodnocení kategorie 4.5
Jaká je nejvýhodnější konsolidace? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 11 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

1200000
Výše konsolidace 1 200 000 Kč
Úrok od 4,9 %
Splatnost 6 - 120 měsíců
700000
Výše konsolidace 700 000 Kč
Úrok od 10,55 %
Splatnost 24 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze