Průměrně 1/3 Čechů si každý rok bere půjčku na Vánoce. Nejčastější vyhledávanou půjčkou je půjčka ve výši 20 000 kč se splatností 12 měsíců.

Vánoční půjčka

Některé banky vám půjčí pouze od 30 000 kč výše. Pokud i Vy patříte mezi ty, kteří si chtějí vzít půjčku na vánoční dárky, měli by jste si porovnat nabídku půjček. Důležité je půjčku posuzovat podle RPSN a podle výše měsíčních splátek. Pokud posuzujete jak je úvěr výhodný, či naopak nevýhodný, nezapomeňte si zjistit nejen výši RPSN, ale také veškeré poplatky za poskytnutí úvěru nebo za vedení úvěru musíte zaplatit.

Získat půjčku na Vánoce můžete v bance po doložení příjmů. Navíc banky nahlížejí do registru dlužníků Solus a půjčku na Vánoc poskytnou pouze osobám bez záznamu v tomto registru. K žádosti o půjčku musíte předložit potvrzení o příjmu, platný občanský průkaz, dále musíte splnit podmínku věk 18 – 67 let. Pokud jste starší, půjčka vám nebude poskytnuta. Banky nabízejí k vánočním půjčkám za řádné splácení různé výhody, jako např. Snížení úroků či odpuštění splátek.

Půjčka na Vánoce

Pokud vám půjčka není schválena a přesto chcete úvěr na vánoční dárky, můžete se obrátit na některou z nebankovních společností. Získání půjčky u nebankovní společnosti je jednodušší nejen na dokládání příjmů, ale díky jednoduché administraci můžete mít peníze do druhého dne. Nabídky jednotlivých společnosti se liší v době a způsobu vyřízení půjčky, ale také v ceně za zpracování žádosti. Spousta společností ve svých nabídkách uvádí pouze nejnižší splátky. Neuvedou však poplatky a RPSN, nevíte tedy, kolik vás bude půjčka na Vánoce celkem stát. Pokud si chcete požádat o půjčku, můžete z pohodlí domova. Stačí si vybrat z nabídky několika desítek společností, vyplnit formulář a počkat na posouzení půjčky. Výhodou u těchto půjček je, že si můžete vybrat výši a délku splátek. Většinou znáte výsledek posouzení do 60 minut. RPSN se u nebankovních půjček pohybuje od 8 do 300%. U nebankovní půjčky na Vánoce není nahlíženo do registrů Solus a nedokládáte příjem. Nesmíte však mít exekuci nebo být v insolvenci.

Půjčku na Vánoce vám poskytnou i společnosti poskytující tzv.mikropůjčky nebo také sms půjčky do výplaty. Půjčku můžete mít do 15 minut od schválení na účtě. Nevýhodou ovšem je vyšší RPSN a krátkodobá splatnost obvykle pouze do 30 dní. Pokud chcete půjčku prodloužit, musíte uhradit poplatek za prodloužení půjčky. Obvykle je tento poplatek 10% z půjčené částky. Pokud žádáte o půjčku na Vánoce poprvé, můžete si půjčit u některých společnosti částku do 5000 kč bezúročně. Důležité je však vrátit peníze včas, bez prodloužení termínu splatnosti. O půjčku si požádáte online nebo pomocí sms zprávy. Výsledek posouzení znáte téměř ihned. Pokud vám je půjčka schválena, jsou vám ihned na účet převedeny peníze.

K získání půjčky na Vánoce vám stačí platný občanský průkaz, vlastní bankovní účet a mít více než 18 let. Půjčky mají obvykle vyšší úroky, platí se poplatky za vedení úvěrového účtu i za schválení půjčky. Důležité je neplatit žádné poplatky předem, aby jste nenaletěli podvodníkům. Některé společnosti také požadují i za půjčku do 30 000 ručení nemovitostí. Půjčka na Vánoce je bezúčelová půjčka. Nemusíte dokládat, na co jste peníze použili. Můžete ji využít na vánoční dárky, štědrovečerní hostinu pro přátele nebo za dovolenou na horách. V případě, že nemůžete peníze vrátit včas, kontaktujte poskytovatele půjčky nejlépe telefonicky na zákaznické linky, kde s vámi vyřeší náhradní termín splacení či splátkový kalendář.

Pokud půjčku neuhradíte do 4 dnů po splatnosti, můžete čekat nepříjemné sankce a pokuty. Navíc pokud nevrátíte půjčku, společnost vám již další půjčku neposkytne. Půjčky na Vánoce jsou vhodné pro zaměstnance, důchodce, osvč i maminky na mateřské dovolené. Stačí mít jakýkoliv doložitelný příjem nad 6000 kč a půjčka je vaše. Jakmile si vyberete půjčku, řádně si přečtěte obchodní podmínky a rámcovou smlouvu. Nevynechejte ani drobné písmo, aby jste věděli podmínky, za kterých jste si půjčili. Pokud vás obchodní zástupce nutí podepsat půjčku ihned, bez možnosti rozmyslet se, raději si půjčku nepořizujte nebo se poohlédněte u jiného poskytovatele. Můžete využít také srovnání půjček na Vánoce. Zadáte potřebné parametry a údaje a kalkulačka vám vybere nezávaznou nabídku s nejvýhodnější půjčkou pro vás. Pokud vás nabídka nezaujeme a rozhodnete se ji nevyužít, neplatíte žádné poplatky ani pokuty.

Hodnocení kategorie 4.5
Vánoční půjčka hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 4 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze