Prosinec je obdobím, kdy stoupá zájem o úvěrové produkty a větší množství lidí si sjednává půjčku. Zpravidla si lidé půjčují především na nákup vánočních dárků a díky nepřebernému množství různých úvěrových společností mají široký výběr. Vánoční půjčka může na jednu stranu pomoci, druhou stranou mince je ale následné splácení – mnoho lidí s ním má potíže a často se pak dostanou do ještě větší krize.

Máte zájem o vánoční půjčku Pomůžeme vám ji vybrat

Vánoční půjčka může později přinést finanční problémy

Při vybírání vhodné vánoční půjčky je třeba mít na paměti několik věcí. Především je důležité si rozmyslet, zda úvěr skutečně potřebujete. Pokud ano a žádné jiné řešení pro vás nepřichází v úvahu, je dále nutné pečlivě vybírat konkrétního poskytovatele půjčky. Kromě množství poctivých úvěrových společností, u nichž se žádného neférového jednání nemusíte bát, je u nás bohužel i spousta podvodníků, kteří z lidí pouze „tahají peníze“. Abyste se jim úspěšně vyhnuli, stačí dodržovat pár základních rad:

  • nepůjčujte si od soukromých osob, ale pouze od úvěrových společností
  • úvěrovou společnost si nejdříve prověřte na internetu
  • seriózní poskytovatel má vždy webové stránky, nikdy ne pouze mail či telefon
  • půjčka se dá vždy sjednat osobně či online, nikdy nesmí být podmínkou volání na drahé placené linky
  • seriózní úvěrová společnost po vás nikdy nebude chtít poplatek předem

Pokud tedy budete vánoční půjčku vybírat, nikdy nikomu neplaťte nic předem a nikdy nevolejte na podezřelé placené linky. Rozumným řešením je vybrat si půjčku např. prostřednictvím internetového srovnávače úvěrů – na jednom z nich se právě nacházíte.

Santa půjčka – dostupný nebankovní úvěr

Pokud hledáte spolehlivou vánoční půjčku s vysokou šancí na schválení, asi nejlepší možností je v současné době Santa půjčka. Jedná se o rychlý nebankovní úvěr, jenž se sjednává přes internetové stránky www.santapujcka.cz. Na nich si vyplníte krátký formulář, na jehož základě vás následně bude kontaktovat přímo poskytovatel půjčky. Výhodou Santa půjčky je široký úvěrový rámec až do 800 000 Kč, možnost rozložit si splátky až na 84 měsíců nebo rychlé vyřízení a výplata peněz už do pouhých 24 hodin. Santa půjčku můžeme jednoznačně doporučit, je naprosto bezpečná a prověřená.

Další výhodné vánoční půjčky

Kromě Santa půjčky se ale dají doporučit i některé další nebankovní úvěry. V případě, že vám stačí jen malá částka, kterou dokážete splatit najednou, mohou být dobrou volbou některé společnosti nabízející první půjčku zdarma – příkladem je třeba Zaplo.cz, Via SMS nebo CreditAir. K oblíbeným a levným půjčkám patří také Kamali od společnosti Home Credit nebo půjčka Ferratum. Potřebujete-li půjčit vyšší sumu, vyplatí se spíše bankovní úvěry, u nebankovních musíte počítat s vyššími poplatky i úroky.

Alternativy ke klasické vánoční půjčce

Řešením nedostatku finančních prostředků před blížícími se vánočními svátky ale nemusí být pouze klasický spotřebitelský úvěr. Vhodnou alternativou mohou být i jiné produkty, jako je např. bankovní kontokorent, případně kreditní karta. Zvláště u kreditní karty je ale dobré si uvědomit, že byste měli utrácet s rozvahou, jinak se můžete snadno dostat do nepříjemných dluhů.

Další možností jsou pak P2P půjčky, které se začínají čím dál více prosazovat – asi nejznámějším zástupcem z tohoto segmentu jsou Zonky. Zde je ale třeba počítat s tím, že vyřízení úvěru trvá déle a P2P půjčky tak nejsou ideální pro situace, kdy potřebujete získat peníze okamžitě. Pro takové případy je lepší variantou již zmíněná Santa půjčka, případně jiné rychlé nebankovní úvěry.

Hodnocení kategorie 4.5
Máte zájem o vánoční půjčku? Pomůžeme vám ji vybrat hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 25 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 6. 12. 2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

80000
Výše půjčky 2 500 Kč - 80 000 Kč
Úrok od 12,25 %
Splatnost flexibilní
250000
Výše půjčky 10 000 Kč - 250 000 Kč
Úrok od 11,9 %
Splatnost Flexibilní
15000
Výše půjčky 1 000 Kč - 15 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 1 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze