Kompletní přehled často kladených dotazů týkající se konsolidací půjček a úvěrů. Zajímavé informace a praktické odpovědi.

Vše co jste chtěli vědět o konsolidacích

Co znamená slovo konsolidace?

V poslední době se čím dál častěji skloňuje slovo konsolidace. Nabízí ji celá řada finančních institucí, které tak rozšiřují svoji nabídku produktů. Konsolidace půjček znamená sloučení více úvěrů do jednoho jediného, kdy místo toho, abyste platili několika subjektům, splácíte pouze jeden dluh jedné společnosti.

Co vše je možné zahrnout do konsolidace?

Konsolidace se týká především půjček, ale může zahrnovat i jiné typy úvěrových produktů. Kromě klasických bankovních i nebankovních půjček lze do konsolidace zahrnout také kreditní karty nebo kontokorenty. Bankovní a nebankovní konsolidace je tak velmi oblíbenou formou snížení poplatků za mnoho finančních produktů.

Jaké společnosti u nás nabízejí sloučení úvěrů?

Sloučení půjček v Česku umožňují nejen banky, ale tuto nabídku mají i některé nebankovní finanční společnosti. Z bank nabízí konsolidaci úvěrů např. Česká spořitelna, Komerční banka, Fio banka nebo Air Bank, z nebankovních institucí např. Cetelem, Home Credit nebo Cofidis.

Do jaké výše je možné si půjčky sloučit?

Záleží na tom, u které společnosti si o konsolidaci požádáte. Každý poskytovatel konsolidace má limity nastaveny trochu jinak, u některých lze ale sloučit půjčky až do výše jednoho milionu Kč. Podmínkou, aby Vám byla tato konsolidace schválena, je ale samozřejmě Vaše schopnost půjčku řádně splácet.

Jaké jsou hlavní výhody sloučení více půjček do jedné?

Sloučení více úvěrů do jednoho přináší hned několik výhod. První a pro mnoho lidí asi nejdůležitější předností konsolidace jsou nižší měsíční splátky. Zvláště ti žadatelé, kteří mají napjatý finanční rozpočet a obtížně vyjdou s penězi, tak mohou díky sloučení půjček každý měsíc ušetřit a získat tak peníze navíc. Další výhodou je možnost celkové úspory peněz – konsolidace mnohdy znamená i nižší úrokovou sazbu a celkově tak zaplatíte méně peněz než kdybyste si půjčky nechali u jejich původních poskytovatelů. V neposlední řadě je předností konsolidace půjček také to, že se Vám splácení výrazně zjednoduší – nemusíte hradit splátky několika společnostem, ale platíte už jen jednu jedinou souhrnnou splátku.

Co je to refinancování půjčky?

Refinancování půjčky je další možností, jak ušetřit peníze. V tomto případě se jedná o převedení Vašeho stávajícího úvěru k jiné instituci, která půjčku převezme. Výhodou je to, že při stejném počtu splátek platíte nižší měsíční splátku – celkově tak zaplatíte méně než pokud byste si půjčku refinancovat nenechali. Refinancování půjčky je tak mírně jiný produkt než konsolidace půjček srovnání bank.

Kdo u nás nabízí refinancování půjčky?

Refinancování půjčky u nás nabízí celá řada českých bank, mimo jiných např. GeMoney Bank, Equa bank, ZUNO banka nebo Raiffeisen bank.

Jaké další produkty lze refinancovat?

Refinancovat si můžete nejen svoji půjčku, ale i některé další úvěrové produkty. Patří mezi ně např. klasické hypotéky, americké hypotéky, stavební spoření nebo třeba exekuce.

Pro koho je konsolidace úvěrů nebo refinancování půjčky vhodné?

Konsolidace půjček je vhodná zejména pro ty, kteří mají už hodně různých úvěrů a chtěli by platit měsíčně menší splátky. Je skvělou volbou i pro ty, kteří si chtějí svoje finance zjednodušit a nemuset neustále myslet na to, že je třeba splácet několik půjček zároveň. Refinancování úvěru je výbornou službou pro všechny, kteří platí příliš vysoké měsíční splátky a rádi by platili méně při zachování celkové doby splácení.

Jaké jsou podmínky pro to, aby si člověk mohl o konsolidaci požádat?

Podmínky pro konsolidaci má každá bankovní i nebankovní společnost trochu jiné, vždy však platí to, že žadatel musí mít minimálně 18 let. Obvykle je třeba mít také trvalý pobyt na území České republiky. Dále jsou požadovány některé osobní doklady a potvrzení, kromě občanského průkazu je nutné mít také dokumentaci stávajících půjček. U některých poskytovatelů jsou vyžadovány i další dokumenty, jako např. výpis z bankovního účtu, potvrzení o zaměstnání nebo podnikání atd.

Jak si vybrat vhodnou konsolidaci půjček?

Pokud máte zájem o sloučení více půjček do jedné, neměli byste se obracet hned na první společnost, na kterou narazíte, ale vše si v klidu rozmyslet. Ideální je podívat se na internet a projít si webové stránky jednotlivých bankovních i nebankovních poskytovatelů, případě si přečíst i různé recenze a zkušenosti klientů. Teprve když máte dostatek informací, můžete se kvalifikovaně rozhodnout u které společnosti pro Vás bude konsolidace úvěrů nejvýhodnější. Oblíbená je také konsolidace půjček bez registru. To samé platí i pro refinancování půjčky. Tuto službu nabízí více finančních společností a tak i v tomto případě se vyplatí si předem porovnat jejich nabídky a teprve potom si vybrat tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Rozdíly jsou jak v úrokových sazbách, tak i v různých poplatcích a proto je třeba vybírat velmi pečlivě.

Jakým způsobem se žádá o konsolidaci?

Stejně jako v případě žádosti o půjčku, tak i u konsolidace úvěrů si o tuto službu můžete požádat osobně, online nebo po telefonu. V každém případě ale bude potřeba, abyste doložili dokumenty k Vašim stávajícím úvěrům.

Kalkulačka konsolidace půjček

Pokud přemýšlíte o sloučení více úvěrů do jednoho, velmi užitečným nástrojem, který Vám pomůže se rozhodnout je konsolidační kalkulačka. Tyto kalkulačky najdete na různých internetových stránkách a můžete si na nich snadno vypočítat, kolik peněz byste s konsolidací ušetřili. Konsolidační kalkulačky jsou jak na stránkách finančních společností, které tento produkt nabízejí, tak i na nezávislých webech, kde si můžete spočítat, zda se Vám sloučení půjček vyplatí. Hodnocení kategorie 4.5

Vše co jste chtěli vědět o konsolidacích hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 4 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

Doporučujeme

Diskuze