Důchodci a senioři patří mezi klienty, kteří mají obecně horší pozici při sjednávání půjček a jiných úvěrových produktů. Je to dáno jednak jejich nižší bonitou (např. oproti zaměstnancům nebo podnikatelům), dále pak věkem, což se týká zejména osob nad 65 let. Kde si mohou důchodci najít půjčku, kterou mají šanci získat a zároveň není nevýhodná?

I důchodci mohou získat dobrou půjčku  kde se dá najít

Půjčky pro důchodce nabízejí banky i nebankovní společnosti

Šanci na získání půjčky mají důchodci jak u bank, tak i u nebankovních poskytovatelů. Zatímco v bankovním sektoru není nabídka tak široká, u nebankovních společností je výběr mnohem větší a šance na schválení žádosti mnohem vyšší. Oproti speciálním půjčkám pro studenty nebo pro podnikatele se ale půjčky zaměřené vyloženě na důchodce na českém trhu neobjevují.

Poskytovatelé mají často stanovenou horní věkovou hranici

Kromě výše důchodu a celkové bonity hraje velkou roli také věk žadatele. Mnoho společností má stanovenou horní věkovou hranici a starším lidem už půjčku neschválí. Rozpětí této hranice je ale velmi široké – některé firmy nedají půjčku nikomu nad 65 let, jiné mají hranici stanovenou až na 85 let. U některých firem pak může být v případě starších důchodců požadován ručitel.

U nebankovního úvěru je třeba vybírat velmi obezřetně

Toto pravidlo platí pro všechny, zejména senioři by ale měli být velmi opatrní při výběru vhodné půjčky. Podvodných firem i jednotlivců, kteří se snaží pouze vylákat poplatek, je stále hodně a neustále se na internetu setkáváme s ohlasy podvedených lidí, kteří zaplatili třeba několik tisíc a nedostali ani slíbený úvěr, ani jim nevrátili poplatek. Pokud si ale úvěr sjednáte prostřednictvím našeho srovnávače, nic takového se vám nemůže stát – srovnáváme pouze ověřené poskytovatele.

Pokud potřebujete jen pár tisíc do důchodu, nejlepší jsou SMS půjčky

Závěrem pro vás máme ještě jeden tip: pokud vám stačí jen minimální částka (např. 3 000 Kč) a potřebujete ji maximálně na pár týdnů, zkuste si vybrat mezi společnostmi, které nabízejí první půjčku zdarma. Nic výhodnějšího už získat nelze – vrátíte pouze to, co jste si půjčili a ani o korunu navíc.

Hodnocení kategorie 4.5
I důchodci mohou získat dobrou půjčku – kde se dá najít? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 23 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 16. 10. 2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

80000
Výše půjčky 2 500 Kč - 80 000 Kč
Úrok od 12,25 %
Splatnost flexibilní
30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní
1200000
Výše půjčky 5 000 Kč - 1 200 000 Kč
Úrok od 4,49 %
Splatnost 12 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze