Inflace v posledních letech roste velmi rychle a lidé daleko více přemýšlí nad tím, jak pečovat o své peníze, aby jejich hodnota neklesala, ale nejlépe naopak se zvyšovala. Jednu z možností představuje stále populárnější crowdfunding.

Crowdfunding hýbe investičním světem Je o něj stále větší zájem

Více než 3 biliony korun leží na běžných účtech, kde se s nimi nic neděje a vlivem současné dvouciferné inflace jejich hodnota naopak klesá. Je logické, že se lidé daleko více zajímají o možnosti, jak své úspory nejen ochránit, ale ještě lépe je zhodnotit.

Zatímco zájem o tradiční stavební spoření a spořicí účty v posledních letech významně klesl, investiční crowdfunding ze sektoru P2P prožívá velký boom. O co přesně se jedná a jak začít?

Co je investiční crowdfunding

Zjednodušeně je to alternativní forma financování nových firem, u nichž jsou v budoucnu předpokládány vysoké výnosy. S tím je ale zároveň spojeno poměrně velké investiční riziko. I nadějná firma může nakonec neuspět a zkrachovat. Také proto je tato oblast pod dohledem příslušných úřadů.

Investiční crowdfunding umožňuje novým a rozvíjejícím se firmám navyšovat jejich finanční prostředky nutné pro další rozvoj a růst. Pro začínající společnosti to znamená i jedinečnou možnost, jak získat peníze na rozjezd podnikání, současně se zviditelnit a kromě investorů přitáhnout i potenciální zákazníky.

Tento investiční nástroj firmám umožňuje vydávat firemní dluhopisy a konvertibilní investiční certifikáty nebo nabízet podíly na základním kapitálu firmy. Pokud firma na trhu uspěje, její hodnota vzroste a vydělají i investoři. Platí to ovšem i naopak a pokud firma neuspěje nebo dokonce zkrachuje, investoři o své peníze přijdou.

Crowdfunding prostřednictvím platformy finGOOD.cz

Češi v tomto hodně progresivním způsobu investování vidí velký potenciál. Pro lidi, kteří o tento způsob investování mají zájem, ale neví, jak začít a vyhledávat vhodné kandidáty, je určená platforma finGOOD.cz, která prostřednictvím svých zákazníků a investorů investuje do ověřených firem s minimálně dvouletou historii a dostatečným zajištěním.

Díky zájmu veřejnosti o investiční crowdfunding platforma finGOOD.cz jenom v roce 2021 vzrostla o 650 % a trojnásobně zvýšila svou investorskou základnu. Jejím prostřednictvím aktuálně investuje přibližně 5 000 aktivních investorů. Společně v minulém roce investovali přes 330 milionů korun do více než stovky vybraných firem a podpořili tak jejich rozvoj.

Investiční crowdfunding slibuje zhodnocení až o 10 %

Za úspech investiční platformy finGOOD.cz stojí slibné úrokové sazby, které nemají problém konkurovat bankovním investičním nabídkám. Investorům slibují zhodnocení jejich volných finančních prostředků o 7 až 10 %, průměrně o 8,7 %.

Investovat na finGOOD.cz je možné od 5 000 korun. Každý týden mají investoři dvě až tři nové investiční pobídky, přičemž k projektu vždy obdrží detailní zprávu, která obsahuje ekonomické výsledky vybrané společnosti včetně risk analýzy.

Tento způsob investování je navíc poměrně bezpečný a to zejména díky zajištění v podobě zástavy movitého i nemovitého majetku. To spolu s risk analýzou minimalizuje rizika a chrání peníze investorů. Navíc je platforma finGOOD.cz pod stálým dohledem České národní banky (ČNB) a veškeré investice jsou kontrolovány.

Investoři mohou prostřednictvím investiční platformy vybírat z pestré nabídky prověřených českých společností z různých oblastí od developmentu až po gastronomické služby. Aktuálně finGOOD.cz usiluje o přidělení licence nutné pro expanzi na zahraniční trhy a jako první plánuje své aktivity rozšířit na sousední Slovensko.

Hodnocení kategorie 4.5
Crowdfunding hýbe investičním světem. Je o něj stále větší zájem hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 32 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 13. 4. 2022. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze