Studujete a potřebujete si půjčit na nákup pomůcek či skript nebo zaplacení školného? Rozhodli jste se studovat v zahraničí?

Studentské půjčky

Mnohé nebankovní společnosti i banky se zabývají poskytováním krátkodobých i dlouhodobých studentských půjček, které se vyznačují výhodnějšími podmínkami oproti běžným půjčkám. Nebankovní krátkodobou půjčku pro studenty můžete použít na cokoliv co vás napadne.

K získání nebankovní půjčky je potřeba splnit několik podmínek.Aby jste mohli o tuto půjčku vůbec požádat, musíte mít věk od 18 do 30 let, vlastní bankovní účet, mobilní telefon. U nebankovní půjčky pro studenty nemusíte dokládat příjem, stačí jen platný doklad totožnosti a doklad o studiu. U nižších částek do 100 000 kč obvykle nepotřebujete spolužadatele ani ručitele. Požádat o studentskou půjčku můžete pomocí sms zprávy nebo online formulářem. Po schválení můžete mít peníze za pár minut na účtu. Některé společnosti nabízejí výhodné půjčky pro držitele karty ISIC, můžete získat půjčku bez poplatku. Vrátíte jen tolik, kolik jste si půjčili.

Pokud si chcet zažádat o půjčku pro studenty v bance, nabídka není tak široká jako u nebankovních půjček. Banky u těchto půjček nabízejí výhodné podmínky jako je nižší úrok okolo 10%. Doba splatnosti se pohybuje od jednoho roku do deseti let. Banky umožňují i odložené splácení, kdy půjčku splatíte až po ukončení studií. Studentskou půjčku dostanete na základě potvrzení o studiu. Mnohdy je potřeba spolužadatel (např jeden z rodičů či prarodičů). U půjček nad 100 000 je spolužadatel vyžadován vždy, dle bonity si můžete půjčit až do jednoho milionu korun. Studentské půjčky jsou poskytovány studentům středních a vysokých škol, vyšších odborných škol nebo jazykových škol. Také můžete studentskou půjčku získat, pokud studujete prezenčně či dálkově, bez ohledu na to, zda studujete na státní či soukromé škole.

Pokud jste například maminka na mateřské a studujete, můžete tuto nabídku využít. Půjčka pro studenty je neúčelová. V některých bankách je výše půjčky limitována pouze bonitou klienta a spolužadatele. V případě bankovní půjčky může student platit pouze úroky a po ukončení studia zaplatit zbývající část, změnit výši splátek až o 50%, dvakrát ročně odložit splátku či si změnit datum splátky.

Studentská půjčka

Posouzení žádosti o úvěr, vedení úvěrového účtu a vydání všech potvrzení je většinou zdarma. Doklady k žádosti o bankovní úvěr, které dokládáte jsou : podepsané potvrzení a smlouva o studiu (podepsanou vámi i zástupcem školy)

  • potvrzení o zaplaceném školném,
  • potvrzení o předpokládáném ukončení studia a (obvykle stačí vámi podepsané čestné prohlášení)
  • potvrzení o příjmu
  • V případě, že máte spoludlužníka musí také on doložit potvrzení o příjmu.

Studenti mohou získat nejen půjčku ale mohou požádat ke svému studenstskému účtu navíc i o kontokorent či kreditní kartu. Každá banka má rozdílné požadavky a podmínky pro schválení studentské půjčky. Jiné jsou i výše RPSN a splátek, v závislosti na výši půjčky. V bance je získání půjčky obvykle podmíněno vedením studentského běžného účtu. Cena za vedení účtu se pohybuje od 0 do 150 kč měsíčně.

Pokud si nejste jisti, která půjčka pro studenty je pro vás ta nejvýhodnější, můžete využít webové stránky, na nichž najdete srovnávače půjček. Pomocí speciální kalkulačky, do které zadáte potřebné informace porovnáte všechny bankovní i nebankovní studentské půjčky. Srovnání je nezávazné. Pokud vás studentská půjčka dané společnosti zaujme, můžete si o půjčku rovnou zažádat. Budete přesměrování na stránky dané společnosti. Stačí vyplnit formulář, doložit požadované dokumenty a počkat na posouzení. Peníze jsou obvykle převedeny ihned na váš účet.

Hodnocení kategorie 4.5
Studentské půjčky hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze