Jste v důchodu a chcete si udělat radost novým nábytkem či luxusní dovolenou? Téměř všechny bankovní i nebankovní společnosti nabízejí půjčky pro důchodce.

Půjčky pro důchodce

Tyto půjčky jsou pouze limitovány věkem (obvykle od 65 do 75 let jsou hranice). Půjčit si můžete v bance či nebankovním sektorům. Produktů pro důchodce je mnoho – spotřebitelské úvěry, kontokorenty, kreditní karty, revolvingové úvěry, ale také konsolidace půjček či refinancování, případně prodej zboží na splátky nebo leasing na automobil. Půjčky pro důchodce jsou poskytovány oproti doložení důchodového výměru, platného OP a výpisu z účtu. Pokud žádáte o půjčku v bance, nesmíte mít záznam v registru ani žádnou exekuci.Půjčky pro důchodce si můžete půjčit od 500 kč do 1 000 000 (např. Hypotéka). V případě částek do sto tisíc nepotřebujete ručitele ani zástavu, nad 500 000 je vyžadována zástava nemovitosti či družstevního bytu. Úvěr bývá v tomto případě účelový – na pořízení nemovitosti – třeba chaty nebo na rekonstrukci stávajícího bydlení, kdy dokládáte účel použítí peněz fakturami.

Pro získání půjčky pro důchodce nemusíte docházet nikam na pobočku nebo složitě obcházet banky. O půjčku si můžete zažádat telefonicky nebo online pomocí formulářů na webových stránkách. Taktéž jsou výborným pomocníkem srovnávací online kalkulačky, kdy po zadání parametrů ihned víte, která půjčka se vám vyplatí a se kterou ušetříte peníze na úrocích, splátkách či poplatcích za vyřízení půjčky. V případě půjčky pro důchodce je požadován minimální příjem ve výši 6 500kč a více. Pokud si k důchodu přivyděláváte, přiznejte veškeré své příjmy. Čím více má banka o vás údajů, tím větší máte šanci na získání půjčky. U větších a nebankovních půjček rozhodně neplaťte žádné poplatky předem. Solidní společnost po vás nic předem požadovat nebude. Společnost, kterou chcete oslovit můžete prověřit na internetu v černých listinách, kde najdete záporné či naopak kladné recenze na danou půjčku.

Pokud si chcete požádat o malou půjčku do 5000 kč, své příjmy dokládat nemusíte. Postačí mít vlastní bankovní účet, platné doklady totožnosti, nemít exekuce. Půjčka je schválena za několik málo minut. Peníze si můžete nechat zaslat složenkou či na bankovní účet. V případě poštovní poukázky obdržíte peníze do tří pracovních dnů. Půjčku můžete použít na cokoliv potřebujete. Některé společnosti za vás zaplatí i účty za elektřinu, plyn či telefon. Stačí oskenovat složenky a zaslat je e-mailem a o víc se starat nemusíte. Pokud nemůžete splatit včas svou půjčku, rozhodně kontaktujte zákaznickou linku společnosti a požádejte o prodloužení půjčky nebo o mimořádný splátkový kalendář. Zákaznickou linku oslovte i v případě, že chcete půjčku splatit předčasně. Za předčasné splácení neplatíte žádné pokuty či sankce, naopak můžou vám být odpuštěny úroky nebo nabídnuta vyšší půjčka.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky pro důchodce hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 4 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze