Být bez práce není pro většinu lidí nic příjemného a to zvláště tehdy, pokud mají finanční problémy. Nezaměstnaní lidé tak často hledají mezi nabídkami půjček, které ale obvykle nejsou moc výhodné a vyznačují se velmi vysokými úrokovými sazbami. V tomto článku se zaměříme především na půjčky, které splňují dvě kritéria – jednak je mohou získat i lidé bez práce a dále se jedná o úvěry, které jsou okamžité a nezaměstnaní tak mohou peníze dostat maximálně do druhého dne. Podle čeho se orientovat při hledání takové půjčky a které z nich patří k těm nejvýhodnějším? Závěrem se ještě podíváme na půjčky pro nezaměstnané, kteří potřebují vyšší částku.

Okamžitá půjčka pro lidi bez práce

Podle čeho se řídit při výběru okamžité půjčky pro lidi bez práce?

U tohoto typu úvěrů je mnohem vyšší riziko, že narazíte na podvodnou firmu nebo jednotlivce, jejichž cílem je pouze obrat vás o peníze. Je tedy třeba vybírat pouze z prověřených úvěrových společností, které sice možná mají vyšší úrokovou sazbu, ale jednají férově a nemusíte tak mít strach, že byste o svoje peníze přišli.

Na jaké konkrétní vlastnosti se tedy zaměřit? Důležité jsou především:

  • poplatky – vždy se nejdříve podívejte, jaké jsou u vybrané půjčky poplatky – nejde ani tak o výši RPSN, která je vždy poměrně vysoká, ale zjistěte si, kolik přesně budete muset za úvěr zaplatit. Pokud máte možnost, určitě si požádejte o některou z půjček bez poplatků.
  • doba splatnosti – většina takovýchto půjček je na dobu 30 dní, některé jsou ale kratší – vždy si dávejte velký pozor, abyste peníze splatili včas, jinak by Vám hrozily sankce za pozdní splacení a dluh by mohl dále narůstat
  • možnost prodloužení – obvykle je u těchto půjček možnost si je za poplatek prodloužit – informujte se raději předem, za jakých podmínek je prodloužení možné a kolik se za něj platí
  • zkušenosti bývalých klientů – hodně pomoci mohou i reference od lidí, kteří už danou půjčku dříve měli. Pokud jsou na firmu samé stížnosti, raději si vyberte jiného poskytovatele.
  • nikdy neplaťte žádný poplatek předem – jedinou výjimkou je korunový poplatek, který si některé společnosti účtují, aby si ověřili, že žadatel má vlastní účet. Pokud ale po vás někdo chce stovky či tisíce korun předem, může se jednat o podvod.

Nejlepší okamžité půjčky pro lidi bez práce

Pro lidi bez práce jsou nejlepším řešením půjčky, u nichž se nemusí platit žádné úroky ani poplatky. Takových úvěrů je hned několik a pokud jste si od daných společností v minulosti žádnou půjčku nebrali, můžete si od nich napoprvé půjčit zcela zdarma. O které půjčky se jedná?

Japonská půjčka – momentálně asi nejvýhodnější nebankovní půjčka na českém trhu. Pro nové klienty zdarma, pro ty stávající s poplatkem pouhých 33 Kč za každou půjčenou tisícovku.

Zaplo.cz – oblíbená nebankovní půjčka, kde si hned napoprvé můžete půjčit až 8 000 Kč úplně zdarma. Pokud ale máte záznam v registru dlužníků, může (ale nemusí) Vám být žádost zamítnuta.

Via SMS – první půjčka až 4 500 Kč bez poplatků, při dalších žádostech se limit postupně zvyšuje až na 12 500 Kč. Musíte mít vlastní bankovní účet a věk od 20 do 68 let.

Dlouhodobé půjčky pro lidi bez práce

Co když ale potřebujete vyšší částku a pár tisíc Vám prostě nestačí? V takovém případě zbývá prakticky jediná možnost – vzít si úvěr na základě ručení nemovitostí. Pokud nějakou nemovitost vlastníte, můžete se obrátit na společnosti, jež se na tento typ úvěrů specializují. K těm nejznámějším patří např. Acema Credit, HK Investment nebo AsisTeam. V těchto případech sice jde o půjčky pro lidi bez práce, ale ne okamžité – vyřízení takového úvěru bude minimálně několik dní trvat.

Hodnocení kategorie 4.5
Okamžitá půjčka pro lidi bez práce hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

60000
Výše půjčky 1 000 Kč - 60 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost flexibilní
30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Doporučujeme

Diskuze